Sėkmingi stipruolių pasirodymai

Iš Lietuvos jėgos trikovės su specialia apranga pirmenybių mažeikiškiai stipruoliai grįžo su gausiu medalių „derliumi“.

Iš Druskininkų visi septyni rajonui atstovavę jėgos trikovininkai grįžo su apdovanojimais

Grįžo su medaliais

Į Druskininkuose vykusias pirmenybes užsiregistravo septyni mūsų rajono atstovai, kurie varžėsi jaunių (iki 18 metų), jaunimo (iki 23 metų) ir veteranų amžiaus grupėse.

Tiek jaunių, tiek jaunimo grupėje savo svorio kategorijoje nugalėtoju tapo Matas Baranauskas, Airidas Milis iškovojo pirmą vietą jaunimo ir antrą – jaunių grupėje, antrą vietą jaunimo grupėje užėmė Gabrielis Gasan.

Šie vaikinų laimėjimai lėmė, kad Mažeikių jaunių komanda komandinėje įskaitoje buvo trečia, o jaunimo grupėje – antra.

Komandinėje įskaitoje mažeikiškiai veteranai tapo nugalėtojais. Medalių netrūko ir asmeninėse varžybose – šalies čempionais savo amžiaus grupėje tapo Natalija Gražulienė, Vitoldas Beržanskis ir Benjaminas Milis, antrą vietą iškovojo Nodaras Kryževičius.

Varžomasi trijose rungtyse

Jėgos trikovėje sportininkai privalo dalyvauti trijose rungtyse: pritūpimų su štanga, štangos spaudimo ir štangos atkėlimo nuo grindų, jiems suteikiama teisė atlikti po tris bandymus.

„Mažeikių švyturio“ jėgos klubo treneris Benjaminas Milis „Santarvei“ sakė: „Varžybos su specialia apranga yra specifinės: vien ją apsivilkti yra sunku be trenerio pagalbos, pati apranga prie geriausių sportininko pasiekimų, pasiektų be specialios aprangos, gali pridėti vienam dešimt, kitam dar daugiau kilogramų. Man šiose varžybose pavyko pasiekti štangos spaudimo Lietuvos veteranų savo amžiaus grupės rekordą – jeigu jis anksčiau buvo 140 kilogramų, tai dabar išspaudžiau 170 kg štangą. Todėl tiek Lietuvos, tiek Europos ir kito rango varžybos vyksta atskirai tiek su specialia apranga, tiek be specialios aprangos. Be to, jėgos trikovėje turi būti stiprus visose rungtyse, turi joms ruoštis, tai gal ir atbaido jaunimą, kurie nori rezultato čia ir dabar.“

Paskutinis jėgos sporto šakų atstovų išbandymas šiais metais vyks gruodžio 7 d. Druskininkuose vyks Lietuvos štangos spaudimo čempionatas, kuriame jau užsiregistravo dalyvauti net 25 mūsų rajono atstovai.