Pradedamas pavasarinis vakcinavimo nuo pasiutligės etapas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad nuo balandžio 13 dienos pradedamas laukinių gyvūnų oralinio vakcinavimo nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Kaip ir kasmet, iš lėktuvų bus mėtomi jaukai su vakcina. Šiemet vakcinavimas bus vykdomas mažesnėje buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje pasiutligė nebuvo registruota pastaruosius trejus metus, todėl pasienyje su Kaliningradu oralinis laukinių gyvūnų vakcinavimas nebevykdomas nuo 2016 m. rudens.

Vakcinos atitinka visus saugumo standartus ir nekelia grėsmės nei žmonių, nei gyvūnų sveikatai. Nepaisant to, VMVT rekomenduoja gyventojams neliesti jauko su pasiutligės vakcina, o radus jį prie gyvenamųjų namų, apie tai nedelsiant pranešti VMVT teritoriniam padaliniui. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau per didelis suėstas kiekis gali sukelti komplikacijų.

VMVT primena, kad vienintelis efektyvus būdas kovoti su pasiutlige – vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus, taip pat reikėtų vengti tiesioginių kontaktų su nepažįstamais, benamiais ar laukiniais gyvūnais. Visi gyvūnų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) šeimininkai savo augintinius kartą per 12 mėnesių privalo vakcinuoti nuo pasiutligės, arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina, – pagal jos gamintojo instrukcijas. Vakcinavimą atlikęs veterinarijos gydytojas į skiepų pažymėjimą arba gyvūno augintinio pasą turi įrašyti datą ir skiepų galiojimo laiką.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet nuo pasiutligės pasaulyje miršta daugiau nei 55 tūkst. žmonių, daugiausiai – Azijos ir Afrikos žemynuose. Paskutinis mirties atvejis Lietuvoje užregistruotas 2007 m., kuomet 42 metų vyrui, keliavusiam po Indiją, įkando nežinomas šuo.

VMVT inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas