Per mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą Nacionalinį miškasodį praėjusį šeštadienį daugiau kaip trys tūkstančiai talkininkų 80 ha plote pasodino beveik 300 tūkstančių medelių – šimtu tūkstančių daugiau nei pernykščio visuotinio miškasodžio metu.
Visoje Lietuvoje talkininkai kartu su miškininkais sodino eglaites, pušaites, berželius, liepaites, o Biržų, Dubravos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Radviliškio, Šiaulių ir Veisiejų miškuose nusidriekė Šimtmečio ąžuolynai. Tarp 300 tūkstančių pasodintų medžių – net 43 930 ąžuoliukų. Ąžuolynams miškininkai parenka derlingiausias augavietes.
Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje, įkurdinta 100 seniausių Lietuvoje augančių ar augusių ąžuolų klonų: Stelmužės, Mikalojaus Daukšos, Sandariškių, Ramanavo, Šaravų ir kitų arti penkiasdešimties garsių ąžuolų senolių įskiepiai. Kaip sako Lietuvos senolių ąžuolų „perkėlimo” akcijoje dalyvavęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas, iš visos šalies į Lietuvos liaudies buities muziejų atkeliavę ąžuolų galiūnų palikuonys bus išsaugoti ateities kartoms, kaip ir čia saugomos senosios lietuvių sodybos.
Aplinkos ministerijos inf.