Mechaniniai vandens filtrai turėtų būti įrengti kiekvienuose namuose

Beprasmiška klausti, ar verta namuose įsirengti vandens filtrus – kur kas apdairiau kelti klausimą, kokius filtrus pasirinkti? Vandens filtrai pagal savo veikimo principą ir funkciją skirstomi į cheminius ir mechaninius. Įvairiais cheminiais filtrais iš vandens šalinamos konkrečios medžiagos, o mechaniniai filtrai užkerta kelią kietosioms dalelėms. Pastarieji filtrai turėtų būti įrengti kiekvienuose namuose, todėl verta plačiau susipažinti su jų paskirtimi, sukuriama nauda bei modelių įvairove.

Vandens filtrai


Švarus vanduo – investicija į sveikatą bei komfortą

Mechaninių vandens filtrų funkcija yra sulaikyti rūdis, smėlį, molį bei kitas kietąsias detales, kurios atkeliauja vamzdžiais iki namo vandens įvado. Miestuose, kol pasiekia vartotoją, vanduo įveikia tolimą kelią įvairios būklės vamzdžiais. Tekanti vandens srovė pakelia įvairias vamzdžių apnašas, jas atnešdama iki vandens čiaupo. Nešvaraus, drumsto vandens problema itin aktuali gyvenant senesnės statybos namuose arba miesto dalyje su seniau įrengtais metaliniais vamzdynais. Mechaninis vandens filtravimas ne mažiau aktualus ir naudojant gręžinio vandenį, mat į jį patenka nemažai smėlio dalelių.
Net jei neturite jokių priekaištų geriamo vandens kokybei, tai nebūtinai reiškia, kad jame nepasitaiko pavienių kietųjų dalelių, kurios gali padaryti nemažos žalos vandenį naudojantiems prietaisams. Vandens maišytuvų, indaplovės, šildymo katilų, skalbimo mašinos bei kitų prietaisų tarnavimo laikas yra tiesiogiai priklausomas nuo naudojamo vandens švarumo bei kokybės.
Kaip ir minėta, mechaniniai ir cheminiai filtrai atlieka skirtingas funkcijas ir vienas kito nedubliuoja, o kaip tik papildo. Esant poreikiui iš vandens šalinti chlorą, geležį ar kitus junginius, prieš įsirengiant cheminį filtrą būtina pasirūpinti mechaniniu vandens filtru. Pastarojo neįsirengus, rizikuojate sugadinti cheminį filtrą bei išsyk netenkate jo garantijos.

Kokį mechaninį filtrą rinktis?

Nepaisant tokios pat funkcijos – šalinti mechanines priemaišas, mechaninių filtrų pasirinkimas yra ganėtinai platus. Jie skiriasi pagal savo konstrukciją, funkcionalumą, sietelio tankį ir kitus parametrus.

Kasetiniai vandens filtrai

Nė kiek ne keista, kad vis mažiau vartotojų renkasi kasetinius mechaninius filtrus. Nors jų kaina itin patraukli, tačiau filtro kasetę būtina pakeisti nauja kas dvi savaites. Ignoruojant gamintojų rekomendacijas žmonės rizikuoja valomą vandenį papildyti bakteriniu užkratu. Laiku neišvalytame filtre ima daugintis mikrobai, kurie gali sukelti apsinuodijimą bei kitų sveikatos sutrikimų. Taigi, bandymai sutaupyti ir naudoti tinkamai neprižiūrimus kasetinius vandens filtrus gali kainuoti labai brangiai. Tinkamai prižiūrint kasetinį filtrą jo kaina netenka patrauklumo, nes jokios priežiūros nereikalaujantys brangesni mechaniniai filtrai atsipirks vos per keletą mėnesių.

Mechaniniai vandens filtrai

Modernūs mechaniniai filtrai yra kiek brangesni už kasetinius, tačiau juos įsirengus visą eksploatavimo laiką nebereiks pirkti jokių papildomų elementų. Tokie automatiniai filtrai būna užpildyti įvairių frakcijų smėliu, kuris veikia kaip tinklelis, sulaikantis skirtingo diametro vandens priemaišų daleles. Mechaninio filtro valymas yra labai paprastas – tereikia atsukti jame įmontuotą kranelį ir išpilti filtro apačioje susikaupusius nešvarumus.

Reversinio prasiplovimo vandens filtras

Pasiryžusiems investuoti į savo komfortą verta atkreipti dėmesį į vadinamuosius reversinius vandens filtrus. Tokiems filtrams nereikalinga išvis jokia priežiūra. Reversinio prasiplovimo sistema užtikrina patikimą ir greitą automatinį filtro išplovimą su minimaliomis vandens sąnaudomis. Papildomai sumontavus elektrinę pavarą galima nustatyti konkretų laiką, kuomet bus vykdomas automatinis filtro prasiplovimas. Ši funkcija aktualesnė maitinimo įstaigose ar gamybos sektoriuje, kur būtina nuolat palaikyti reikiamo lygio vandens spaudimą. Mechaniniai filtrai gali būti su įmontuotu manometru ar slėgio reduktoriumi, tačiau tokie modeliai, vėlgi, mažiau aktualūs buitiniams vartotojui.
Renkantis jūsų namui ar butui tinkamiausią mechaninį filtrą verta pasidomėti, ar pasirinktas modelis atitinka svarbiausius europinius standartus ir reglamentus, ar turi kokybės sertifikatus. Platų mechaninių filtrų asortimentą rasite paspaudę nuorodą.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas