Ko policijos pareigūnai mokė tikinčiuosius?

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, kurdami saugią aplinką Utenos krašte, nuolat vykdo įvairias prevencines priemones, skatina gyventojus rūpintis gyvenamosios aplinkos, asmens ir turto saugumu, bendradarbiauja su dvasininkais, kurie pamaldų metu kreipiasi į žmones ragindami rūpintis vieni kitais.

Reaguojant į išaugusių nusikalstamų veikų skaičių Utenos rajone ir siekiant paraginti uteniškius būti budriais ir pasirūpinti savo turto saugumu, kovo 22 dieną, sekmadienį, Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios klebonas kun. Kęstutis Palepšys ir kun. Tomas Paliukėnas suteikė progą Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnei Daivai Maselskienei tiesiogiai kreiptis į Utenos krašto gyventojus. Kartu su policijos pareigūne dalyvavo ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto antro kurso studentas Matas Vijeikis, kuris šiuo metu atlieka praktiką Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.
Pranešimo metu policijos pareigūnė akcentavo, kad padaugėjus vagysčių atvejų Utenos miesto viešose vietose (ypatingai Utenos miesto centrinėje turgavietėje) ir sodybose, gyventojai vis dažniau nukenčia nuo ilgapirščių, praranda asmeninius daiktus: rankines, pinigus, mobiliojo ryšio telefonus, asmens dokumentus ir kitus vertingus daiktus. Nors visuomenė yra nuolat informuojama, jog netikėtų gaunamomis žinutėmis dėl „laimėtų” prizų ar giminaičiais prisistatančių asmenų skambučiais dėl ištikusių nelaimių, į sukčių pinkles patenkančių ir nukentėjusių skaičius nemažėja. Nusikaltėlių aukomis dažniausiai tampa senyvo amžiaus žmonės, kurie dėl apgavysčių patiria ne tik materialinę žalą, bet ir didelę moralinę skriaudą. Pareigūnė atkreipė uteniškių dėmesį, kad telefoniniai sukčiai aktyvėja ir suranda naujų apgaulės būdų. Pasitaiko vis dažnesnių atvejų, kai sukčiai pasinaudodami euro įvedimu Lietuvoje apsimeta policijos pareigūnais ir skambindami telefonu gyventojus tikina, jog jų iškeisti pinigai į eurus nėra tikri. Skambučio metu sukčiai prašo gyventojų susitikti ir patikrinti turimus pinigus, taip išviliodami dideles pinigų sumas.
Pareigūnė ragino gyventojus jokiu būdu neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų. Taip pat sulaukus įtartino skambučio patiems paskambinti artimiesiems ir įsitikinti ar pagalba jiems tikrai yra reikalinga. Pareigūnė pabrėžė, kad gyventojai jokiu būdu neperdavinėtų pinigų per tarpininkus, nepervestų pinigų į skambinančiojo nurodytas banko sąskaitas, neįsileistų nepažįstamų žmonių į namus, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais. Jeigu atvykę įtartini asmenys prisistato policijos pareigūnais, nebijoti paprašyti pateikti policijos pareigūno tarnybinį pažymėjimą. Svarbu įsiminti, kad policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų, nekeičia pinigų į eurus, netikrina paštuose iškeistų pinigų ir nevykdo jokių kitų su pinigais susijusių sandorių ir operacijų. Kilus įtarimui, kad skambina sukčiai, gyventojai turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie galimą sukčiavimo atvejį.

Utenos AVPK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas