Kas tik nesutiks su teigimu, kad maloniausia darbą atlikti patiems. Tuomet ir rezultatas atrodo geresnis, ir pačio progreso pojūtis yra gerokai stipresnis. Kuo daugiau žmogus gali pasidaryti savomis rankomis, tuo daugiau galimybių jam(-ai) atsiveria. Šiame straipsnyje mes norėtume atkreipti dėmesį į vieną sudėtingesnių, tačiau labai aktualių darbų – vandentiekio įvedimas sodyboje. Ar tai yra dar vienas darbas, kurį galima atlikti ir savomis rankomis, ar geriau viską patikėti profesionalams ir savo jėgų čia neeikvoti?
Sąnaudos laiko atžvilgiu
Visų pirma, reikėtų pagalvoti apie tai, kiek laiko kainuos pilnas vandentiekio sistemos įrengimas nuo A iki Ž. Griovių kasimas, vamzdžių tiesimas, siurblių pajungimas, testavimas, griovių užkasimas gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Negana to, tai kainuos labai daug jėgų, todėl tikriausiai, kad tuo pat metu negalėsite daryti nė vieno kito darbo, būsite itin pavargę. Neturint specializuotos sunkiosios technikos, vamzdynų tiesimas ir griovių kasimas yra vieni fiziškai sudėtingiausių darbų, kuriuos galima atlikti. Darbus dar labiau apsunkina netolygaus kietumo gruntas, reljefo nelygumai, greitai besikeičiančios oro sąlygos. Bent jau iš šios perspektyvos vienareikšmiškai labiau apsimoka samdyti profesionalus, kurie darbą atliktų už jus.
Klaidos kaina
Klaidos kaina – milžiniška, nes galite susižeisti patys. Sveikatos ekspertų tyrimai rodo, kad kasant griovius kyla didelė rizika pasitempti nugaros ar rankų raumenis, patirti išvaržą arba kitokią raumenų traumą. Didėjant nuovargiui, tiesiogiai proporcingai auga ir kitų, susijusių traumų tikimybė.
Tačiau, jeigu žiūrėsime į techninę projekto dalį, tai klaidų ištaisymas kainuoja ir daug laiko, ir daug jėgų. Neturint specializuotų kompiuterinių ar kitokių įrankių, labai sunku nustatyti, kurioje vandentiekio vietoje yra spraga, gedimas, įtrūkimas ar panašiai. Be to, vėliau gali paaiškėti, kad pasirinkote per mažo galingumo hidroforą. Jį taip pat reikės pakeisti nauju. Iš šios pusės dar sykį peršasi išvada, kad daryti to patiems, paprasčiausiai neapsimoka.
Tinkamų techninių įrenginių (hidroforų, vamzdžių ir t.t.) pasirinkimas
Kuomet žvelgiame į techninių sprendimų pasirinkimą, turbūt kiekvienas žmogus gali priimti reikiamą sprendimą ir pasirinkti geriausią įrengimą savo klasėje. Tiesa, tam, kad tai pavyktų, jam(-ai) reikia nemažai žinių ir laiko, kad susipažintų su svarbiausiais niuansais, liečiančiais jų veikimo ypatumus. Štai pavyzdys – kuomet renkatės hidroforą, nuotėkų ir geriamam vandeniui gali būti reikalingas visai kitoks įrenginio tipas. Šulinio vandens hidroforui reikia žinoti tai, į kokį gylį jis bus nardinamas ir taip toliau.
Internete pardavėjai dabar jau prekes leidžia rūšiuoti pagal tam tikras jų technines savybes (pavyzdys – kaip hidroforai rūšiuojami čia).
Nors profesionalai galės greičiau ir iš karto tiksliau nustatyti, koks įrenginys yra tinkamas, pasirinkimą padaryti gali ir pats pirkėjas. Jam tereikia žinoti tam tikrus vandentiekio sistemos parametrus bei specifikacijas ir nesunkiai galės gauti rekomendaciją arba patys rasti tai, ko jiems reikia.
Technologiškai pažangių sprendimų nauda
Na ir paskutinis kriterijus, kuris lemia tai ar verta daryti patiems yra tai, kaip jums pavyks pritaikyti technologijas savo darbe. Turbūt kiekvienas gali padaryti pačią primityviausią konstrukciją ar sudėti primityviausią mechanizmą per daugiau ar mažiau laiko. Tačiau juk dabar nėra toks laikas, kuomet užtenka tik pačių primityviausių sprendimų. Sode norisi ir patogios, gerai veikiančios sistemos, kuri pasižymėtų optimaliu našumu ir solidžiu veikimu. Štai pavyzdžiui išmani arba moderni laistymo sistema nėra įrengiama taip paprastai, kaip du kart du. Reikia ne tik vamzdžius sujungti, bet ir purkštukus sumontuoti, išmatuoti atitinkamus atstumus, sujungti elektrinius daviklius bei kitas susijusias sistemas. Tai – sudėtingas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Technologiškai pažangių sprendimų nauda yra tokia didelė, kad vien dėl to verta pasikliauti profesionalais ir nedaryti visko patiems. Gausite didesnę naudą.
Apibendrinimas
Apibendrinant norime pasakyti, kad dažniau nei rečiau neapsimoka patiems bandyti įrenginėti vandentiekį. Nors galite savomis jėgomis rasti bei pasirinkti tuos įtaisus bei mazgus, kurie turėtų būti naudojami, tačiau jų pajungimą ir montavimo darbus daug paprasčiau yra patikėti profesionalams. Gausite efektyvesnį darbų atlikimą, nereikės jaudintis dėl kokybės ar klaidų eliminavimo.