3 požymiai, rodantys, kad šuns mityba yra nepilnavertiška

Puiki naminių gyvūnėlių sveikata yra neatsiejama nuo subalansuotos dietos. Nors šiuolaikinė rinka siūlo begalę ėdalo šunims pasirinkimų, tai nebūtinai reiškia, jog parinktas maistas idealiai tinka augintiniui. Kokie požymiai išduoda, kad reikėtų susirūpinti savo šuns sveikata ir kokiems pokyčiams galimai reikės ryžtis?

Blogas burnos kvapas


Gyvūnų mylėtojai žino, kad visi augintiniai turi specifinį kvapą, o jis ne visada būna pats maloniausias. Visgi, staigus situacijos pablogėjimas gali reikšti, jog šuns mityboje yra trūkumų. Dažnai blogas burnos kvapas siejamas su angliavandenių stoka, tačiau nevertėtų pulti daryti skubotų išvadų. Visada pirmiausia rekomenduojama su gyvūnu apsilankyti pas patikimą veterinarą, kuris nurodys teisingiausią problemos sprendimo būdą. Natūralu, jog pas specialistą galite sužinoti ir tai, kad pakitęs kvapas nebūtinai asocijuojasi su gyvūno dietos sumetimais. Tai gali būti ir kita problema, kurią reikia eliminuoti.

Energijos trūkumas


Šunys – aktyvūs ir nuotaikingi augintiniai. Tai kompanionai, kurie beveik niekada neatsisako pažaisti su šeimininku bei išeiti ilgesniam pasivaikščiojimui. Pastebėjus, jog augintinis nebeatrodo toks džiaugsmingas dėl įprastinių fizinių veiklų, patartina atidžiau stebėti šuns poelgius. Jeigu jo nuotaika apatiška, o anksčiau tenkinančios veiklos nebeatrodo tokios įdomios, gali būti taip, kad arba gyvūno mityba yra nepilnavertiška, arba jo maisto porcijos yra per mažos. Pastarąjį ypatumą neretai išduoda ir staiga pakitęs gyvūno svoris. Vertėtų sunerimti dėl naudojamo ėdalo šuniui pasirinkimo tinkamumo.

Odos ir kailio problemos


Jei kiti požymiai yra palyginti negreitai pamatomi, šį šunų šeimininkai išvysta gana greitai. Gyvūno odai pradėjus šerpetoti, o kailiui retėti, didelė dalis žmonių ieško sprendimo būdų ne ten, kur reikia. Perkami specialūs šampūnai gali padėti, tačiau visuomet reikia ieškoti gilesnės problemos. Mityba – galima priežastis. Pravartu pasidomėti, kokie ingredientai maiste padeda atstatyti sveiką ir žvilgantį kailį – dažniausiai kailiui praradus savo spalvą gyvūno valgyje trūksta riebalų. Maisto rūšies pokytis, vitaminai šunims – tik keli pasirinkimai, kaip įtraukti reikalingų medžiagų į gyvūno dietą.

Ką daryti?


Atminkite, kad naujos rūšies maistą gyvūnui reikėtų pristatyti pamažu. Taip šuo lengviau priims pokytį, nesutriks, kadangi kai kurie gyvūnai jautriai reaguoja į staiga atsiradusius visai kitokius maisto pasirinkimus. Jei manote ir žinote, kad viso valgymo plano keisti nereikia, įtariate, jog problema slepiasi kitur – išbandykite paprastesnius sprendimo būdus. Pavyzdžiui, vis labiau populiarėja šunų skanėstai, skirti ne tik gyvūnui palepinti, bet ir suteikti jo organizmui papildomą kiekį maistinių medžiagų. Įtraukę kokį nors papildomą ingredientą pastebėsite, ar jis veikia, o tuomet jau bus galima galvoti apie maisto tipo keitimą. Bet kokiu atveju, reikia elgtis atsargiai – nežinodami, ko trūksta gyvūnui, galite netgi pabloginti situaciją. Maistinių medžiagų perteklius gali būti beveik toks pats kenksmingas kaip ir trūkumas. Kaip ir minėta, pirma pasitarkite su veterinaru ir kartu nuspręskite, kad geriausiai tinka Jūsų gyvūnui.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas