Nuo sausros pleška žolės

Pirmadienį Utenos rajone ugniagesiai gelbėtojai net tris kartus vyko gesinti degančios iš nuo sausros išsausėjusios žolės, kuri užsiliepsnoti gali ir nuo nedidelės kibirkšties.

Pranešta, kad pirmadienio vakarą Šeimyniškių kaime (Sudeikių sen.) dega dviejų arų žolės plotas. Tą patį vakarą atvira teritorija degė ir Daugailių miestelyje, Plento ir Didžiojoje gatvėje.

Ugniagesiai gelbėtojai gaisro gesinti vyko ir į Kupiškio gatvę Utenoje. Nors ugnis jau buvo užgesinta, tačiau žolė ir toliau smilko bei užsidegė šalia stovėjusios statinės, kuriose buvo tepalai. Manoma, kad šis gaisras kilo nuo kibirkšties pjaunant metalą. Išsiliejusiems tepalams surinkti buvo panaudota 27 kg sorbento.

Prasidėjus javapjūtei ir laikantis karštam sausam orui, aplinkosaugininkai įspėja, kad griežtai draudžiama deginti ražienas, nenušienautą ir nesurinktą į kompaktiškas krūvas žolę bei nesurinktus šiaudus.

„Atrodo, kad žolės deginimas – pavasario problema, bet, vyraujant karštiems orams ir prasidėjus javapjūtei, daug kam vis dar kyla noras padegti ir taip susitvarkyti likusius nesurinktus šiaudus bei ražienas“, – sakė Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Kristina Petkauskaitė.

Aplinkosaugininkė pastebi, kad asmenys nesusimąsto, kad žolės deginimas – nusikaltimas, galintis užtraukti sankcijas, patuštinsiančias kišenes, nes už sukeltą gaisrą gresia administracinės baudos.

Pavyzdžiui, ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Taip pat priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30  iki 170 eurų.

O sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

„Prisiminkite, kad nesilaikant saugumo reikalavimų ugnis gali išplisti ir tapti nevaldoma, o ugnies sukelti nuostoliai gali būti nesusiskaičiuojami“, – teigė K. Petkauskaitė

Aplinkosaugininkė ragina pastebėjus aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas