Utena – puikių galimybių kraštas
Šiandien Utena – tai kraštas, kuriame gyvena darbštūs ir verslūs žmonės, kurių dėka esame didžiausių Lietuvos miestų dešimtuke. Daugelis mūsų čia kuriame savo ateitį, mokomės, dirbame, auginame vaikus ir leidžiame laisvalaikį. Išsaugota pramonė, veikiančios gamyklos ir įvairūs verslai mums sudaro galimybę turėti didžiausią biudžetą savo regione. Esame puikioje geografinėje padėtyje, kur susikerta magistraliniai ir krašto keliai. Gamta Utenos kraštui nepašykštėjo grožio, kurio daugelis rajonų gali tik pavydėti. Būdami apskrities centru, turime įstaigų, įmonių ir jų teikiamų paslaugų, kurių nėra mažesniuose miestuose. Praėjęs dešimtmetis uteniškiams padovanojo per šimtą milijonų eurų Europos Sąjungos lėšų, dėl kurių Utenos kraštas gerokai pasipuošė. Buvo sutvarkytos viešosios erdvės mieste ir seniūnijose, renovuotos ugdymo ir kultūros įstaigos, įrengti parkai, pagerintos komunikacijos. Visa tai mums iki šiol suteikia puikias galimybes siekti pozityvių pokyčių daugelyje sričių.
Neišsipildę lūkesčiai
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą tokie pokyčiai įvyko ne tik Utenos rajone, bet ir kitose Lietuvos savivaldybėse. Vienos pasuko link verslo ir pramonės plėtros, antros link turizmo, trečios link paslaugų gerinimo, o Utena pasirinko viešųjų erdvių atnaujinimą. Tuomet tikėtasi, kad išgražinta miesto centrinė dalis ir įrengti nauji parkai Uteną padarys traukos centru, kuriame bus patrauklu investuoti, apsilankyti ar atvykti gyventi, tačiau tai liko tik lūkesčiais. Per du dešimtmečius savivaldybės vadovams taip ir nepavyko į Uteną atvesti nė vieno didesnio investuotojo. Utenos rajonas netapo ryškiu tašku ir Lietuvos turizmo žemėlapyje. Sveikatos, socialinėms, švietimo ir kitoms paslaugoms vis dar stokojama didesnio savivaldos dėmesio. Matant kylančias naujas gamyklas Ukmergėje, Kėdainiuose, Akmenėje, net ir mažesniuose Molėtuose, šimtus gerai apmokamų darbo vietų padėjusius pritraukti Marijampolės LEZ ir Tauragės industrinį parką, natūraliai kyla klausimas – kodėl investicijos aplenkia mus? Apsupti nuostabios gamtos, šiandien važiuojame pramogauti ir ilsėtis į Anykščius, Ignaliną ar Zarasus. Konkuruodami su kitais rajonais neretai pralaimime kovą dėl medikų, mokytojų ar kitų sričių specialistų. Priimdami sprendimus stokojame šviežių idėjų, inovatyvių sprendimų ar regiono lyderiui derančių ambicijų. Vietos valdžios veiklos imitavimas, neūkiškumas, neatsakingas planavimas ar išlaidavimas, nesibaigiantys skandalai Utenos kraštui taip pat nepadeda judėti į priekį. Šiandien ilgamečiai politikai tai bando paslėpti po besikartojančiomis kalbomis apie proveržį ir nerealiais pažadais atnešti šviesų rytojų. Klausimas – kas trukdė šviesų rytojų atnešti iki šiol? Ar 20 metų vienvaldystės buvo nepakankamas laikas tikslams pasiekti?
Kartu už pozityvius pokyčius
Utenos rajonui šiandien reikia atsakingos, skaidrios ir atviros kiekvienam jo gyventojui savivaldos, racionalių vietos valdžios sprendimų, ūkiško požiūrio bei aktyvių veiksmų daugelyje sričių. Turėdamas tokį potencialą Utenos kraštas savo gyventojams gali suteikti kur kas geresnes gyvenimo sąlygas ir ateities galimybes.
Praėjusį rudenį, kaip ir prieš ketverius metus, su bendraminčiais įkūrėme politinį komitetą „Kartu už Utenos kraštą“. Įvairioms partijoms Lietuvoje išgyvenant krizinį laikotarpį pasirinkome veikti nepriklausomai nuo šalies politinių jėgų ir sutelkti dėmesį tik į Utenos rajono, jo gyventojų reikalus. Į vieną komandą subūrėme ne tik uteniškių pasitikėjimą turinčius politikus, bet ir iki šiol politinėje veikloje nedalyvavusius žmones, įvairių sričių specialistus, verslininkus, įstaigų ir įmonių vadovus, kultūros ir meno sričių atstovus, ūkininkus bei visą būrį Utenos krašto jaunosios kartos atstovų. Šiems savivaldos rinkimams politinis komitetas „Kartu už Utenos kraštą“ iškėlė maksimalų skaičių (50) kandidatų į Utenos rajono savivaldybės tarybą ir kandidatą į Utenos rajono merus. Taip pat parengėme realiomis mūsų savivaldos galimybėmis pamatuotą programą ir numatomų darbų bei sprendimų sąrašą, kurį mums drauge įgyvendinus Utena daugelyje sričių įsitvirtintų lyderių pozicijose ne tik Utenos regione, bet ir visoje Lietuvoje.
Darbai opozicijoje ir šiuolaikiška savivalda
Prieš ketverius metus, nenorėdami būti ilgametės valdžios dalimi, nesusigundę siūlytomis privilegijomis ar pozicijomis, pasirinkome veikti opozicijoje, kuri šioje kadencijoje buvo kaip niekada vieninga. Net ir nebūdami valdžioje, nedirbdami savivaldybėje, negaudami už savo veiklą atlyginimo, atsakingai ir aktyviai dirbome Utenos krašto, jo gyventojų labui. Mūsų iniciatyva vien šioje kadencijoje mieste atsirado naujų vaikų žaidimų aikštelių, artimiausiu metu bus įrengtos ir dvi naminių gyvūnų vedžiojimo aikštelės, buvo perkami nauji autobusai, šimtai tūkstančių eurų papildomai buvo skirta sporto centro auklėtiniams, seniūnijoms, mokymosi priemonėms mokyklose ir darželiuose, naujai poliklinikos laboratorijai, nuosekliai didinama parama naujagimiams ir lankyti mokyklą pradedantiems mokiniams. Utenoje esančiame mūsų komiteto biure per aštuonerius metus su įvairiausiais klausimais apsilankė šimtai Utenos rajono gyventojų, kuriems padėjome išspręsti įvairias jų problemas. Su kiekvienu uteniškiu nuolat bendravome tiesiogiai, skleidėme su savivalda susijusią aktualią informaciją socialiniuose tinkluose, interneto svetainėje, žiniasklaidos priemonėse. Principingai nesitaikstydami su savivaldybės vadovų abejotinais ar net žalingais sprendimais, juos sustabdėme ir taip sutaupėme nemažai Utenos rajono mokesčių mokėtojų lėšų, o šios vėliau atiteko toms sritims, kurioms to labiausiai reikėjo. Siekdami rasti kompromisą visam rajonui ir jo gyventojams strategiškai svarbiais klausimais, pasisakėme už skirtingų politinių jėgų telkimą bei inicijavome tarp jų dialogą. Mūsų iniciatyva pirmą kartą Utenos savivaldoje visus ketverius metus pozicija ir opozicija vieningai tvirtino Utenos rajono gyventojams svarbiausią sprendimą – savivaldybės biudžetą, kas yra reta Lietuvos politikoje. Taip pat mūsų siūlymu buvo įkurta ir frakcijų pirmininkų sueiga (skirtingų politinių jėgų vadovų pasitarimas), kas tuo metu sudarė galimybę kur kas sklandžiau ir stabiliau veikti savivaldybės administracijai ir jai pavaldžioms įstaigoms bei įmonėms. Drauge su bendražygiais esame pasirengę ir toliau telkti įvairias politines jėgas svarbiems sprendimams ir bendram darbui, ko tikriausiai norėtų daugelis uteniškių. Gyvename XXI a. demokratinėje Europos Sąjungos valstybėje ir mūsų savivalda turi atitikti vakarietiškus standartus. Todėl politinė atmosfera ir veiklos taisyklės turi keistis, iš savivaldos sektoriaus turi pasitraukti politinis feodalizmas, interesų konfliktai, protekcijos, darbuotojų ar vadovų persekiojimas dėl jų įsitikinimų ar nuomonės. Pakitusi darbo ir sprendimų priėmimo aplinka, specialistų skatinimas, motyvavimas, elementarus dialogas gali tapti tuo receptu, kurio šiandien labiausiai trūksta mūsų savivaldai.
Rinkimai jau kitą savaitę
Artėja kovo 5 diena – savivaldybių tarybų ir merų rinkimai, kai kiekvienas turėsime galimybę nuspręsti, kaip gyvensime ateinančius ketverius metus ir kokia ateityje bus mūsų visų Utena. Šią dieną darydami savo pasirinkimą, taip pat galėsime atversti ir naują Utenos krašto puslapį, kuriame būtų daugiau vietos kiekvienam uteniškiui, jo šeimai, gyvenamajai aplinkai, uždarbiui, karjerai, laisvalaikiui, iniciatyvoms ar nuomonėms. Puslapį, kuriame šiuolaikiškiems sprendimams, verslui, investicijoms, turizmui, sveikatos, socialinėms, švietimo ir kitoms savivaldos sektoriaus paslaugoms būtų skiriamas Utenos rajono gyventojų lūkesčius atitinkantis dėmesys. Veikdami išvien, naudodamiesi savo sukauptomis žiniomis, patirtimi ir gebėjimais, kartu galime pasiekti pozityvių pokyčių, kurių mūsų krašto žmonės nusipelnė jau seniai.
Politinė reklama apmokėta iš politinio komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. U20230227/1