Susisiekimo ministerija informuoja, kad Panevėžio apygardos teisme priimtas ieškinys dėl buvusio VĮ „Utenos regiono keliai“ vadovo įvykdytų pažeidimų ir įmonei padarytos beveik 69 tūkst. eurų turtinės žalos. Atsižvelgdama į 2017 metų audito metu šioje įmonėje nustatytus pažeidimus, ieškinį pateikė VĮ „Kelių priežiūra“.
Pagal pateiktą ieškinį teismas nutarė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti „Utenos regiono kelių“ buvusiam vadovui priklausantį nekilnojamąjį, kilnojamąjį turtą ir /ar turtines teises 68850,74 eurų sumai. Šiuo metu antstoliai yra areštavę buvusio direktoriaus turimą pastatą, du žemės sklypus, automobilį ir banko sąskaitas.
„2017 m. atlikus auditą nustebino VĮ „Utenos regiono keliai“ aptiktas piktnaudžiavimų mastas. Neskaidrūs viešieji pirkimai, konkrečių įmonių protegavimas, netoleruotinas aplaidumas, valstybės lėšų švaistymas šioje įmonėje buvo įprasta praktika. Tikiu, kad teisme nagrinėjama byla leis aiškiai įvardinti kaltininkus ir iš jų pareikalauti atlyginti žalą“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
Praėjusiais metais Susisiekimo ministerijai inicijavus regioninių kelių priežiūros įmonių auditą, VĮ „Utenos regiono keliai“ buvo nustatyti teisės aktų pažeidimai, įmonei vykdant viešuosius pirkimus, sudarant ir vykdant sandorius su tiekėjais bei atliekant mokėjimus.
Ieškinyje nurodyta žala atsirado neskaidriai ir neracionaliai panaudojus lėšas įmonės administracinio pastato remonto darbams 2010 m., 2011 m. ir 2016 m. bei perkant kelio apsauginių atitvarų įrengimo darbus. Audito duomenimis, buvo perkami besidubliuojantys remonto darbai, pirkimai organizuojami pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimus. Nustatyti atvejai, kai darbai buvo perkami supaprastinta tvarka, apklausos būdu, neskelbiant apie konkursą, įmonei savo nuožiūra parenkant apklausos dalyvius. Sudarytų sutarčių įkainiai reikšmingai viršijo vidutines rinkos kainas.
„Įgyvendindami iškeltus tikslus, siekiame, kad naujoji kelių priežiūros įmonė taptų skaidria, efektyviai veikiančia ir gera darboviete. Mūsų tikslas – nulinė tolerancija korupcijai. Analizuodami ir aiškindamiesi kiekvieną iškylantį atvejį, pirmiausia norime nustatyti sistemines klaidas, tačiau nustatę pažeidimus sieksime, kad padaryta žala įmonei būtų atlyginta. Įmonės sąmoningumas auga, suvokiame atsakomybę už savo veiksmus – tai rodo, kad einame teisingu keliu“, – teigė VĮ „Kelių priežiūra“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius.
2017 m. Susisiekimo ministerijos iniciatyva vienuolika Lietuvoje veikusių regioninių kelių priežiūros įmonių buvo reorganizuotos, sujungiant jas į vieną valstybės įmonę „Kelių priežiūra“. Naujoji įmonė rūpinasi Lietuvos valstybinės reikšmės keliais.
Susisiekimo ministerijos inf.