Žinoma TV laidų vedėja ir žurnalistė Asta Stašaitytė savo pavyzdžiu įrodo, kad pramogų pasaulio žvaigždės taip pat puikiai moka pasirūpinti savo buitimi. Iš TV ekranų pažįstama raudonplaukė ne tik aktyviai domisi elektros energijos taupymu, bet ir pati pasirinko nepriklausomą elektros tiekėją „Ignitis“. Savo patirtimi Asta maloniai sutiko pasidalyti ir su skaitytojais.
Mieloji Asta, ar galėtumėte pasakyti, kiek sunaudojate elektros energijos per mėnesį?
O čia mane jau pagavote! Norėčiau pasakyti, kad kas mėnesį paprasčiausiai nurašau skaitiklio parodymus ir sumoku pinigus, bet tai būtų turbūt neatsakinga, tiesa (juokėsi)? Iš tiesų reikia tik truputį prisiminti. Ir tai nėra sudėtinga. Šiuo metu su sūnumi gyvenu penkių kambarių bute, vidutiniškai sunaudojame apie 90–110 kilovatvalandžių per mėnesį. Žiemą, tamsesniu metų periodu, elektros sunaudojame daugiau, vasarą – kai daugiau laiko praleidžiame lauke ir gamtoje, mažiau.
Kaip manote, ar galėtumėte save pavadinti atsakinga elektros energijos vartotoja?
Buvęs vyras kažkada seniai man pasakė: „Grįždamas namo automobiliu visuomet žinau, kad žmona namie – visos šviesos įjungtos.“ Ši pastaba mane rimtai paveikė. Nuo to laiko visa šeima pradėjome elgtis atsakingiau ir stengiamės prižiūrėti, kad elektros įtaisai nebūtų įjungti tuomet, kai jų nenaudojame. Ką tai reiškia? Ogi tai, jog stebime, kad vonioje ar kambariuose nebūtų paliktos šviesos, kad elektros prietaisai būtų išjungti iš rozečių. Buvo kilusi pagunda įsigyti elektrinį virdulį, tačiau su sūnumi pasitarėme ir nusprendėme, kad visgi geriau kavą ir arbatą virtis ant dujinės viryklės, o gamtai atnešime didesnę naudą. Turiu ir ydų – vis nepastebiu, kad mobilųjį kraunu per ilgai. Kartais net sulaukiu komentarų iš sūnaus: „Žiūrėk, mama, tavo telefonas jau pusę dienos kraunasi…“
Ar taupydama elektrą pastebėjote kokių nors pokyčių?
Žinoma. Bet didžiausią pokytį pajutau, kai vyresnysis sūnus išvažiavo studijuoti į Nyderlandų Karalystę. Mano sūnūs jau dideli. Vyresnis, pastebėjau, mėgsta užtrukti duše, ten ir muzika groja, ir šviesų reikia. Be to, jo kambaryje buvo įdiegtas įmantrus apšvietimas, kurį galima valdyti balsu. Turėjo ant sienos elektros instaliaciją, kuri reaguoja į muziką. Sūnui išvykus, pajutau, kad elektros sunaudojame mažiau. Be to, aš labai mėgstu žvakes, jaukią, šiltą šviesą. Tad visas lempas, kaip juokauju, uždegu tik tuomet, kai reikia įverti siūlą į adatą arba kai darau generalinę tvarką – kad matytųsi kiekviena dulkelė. Šiaip namų jaukumui užtenka sieninio šviestuvo ir, ką aš tikrai labai mėgstu, daug žvakių šviesos.
Kaip Jūs priėmėte sprendimą pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją?
Kaip turbūt ir daugelį kitų Lietuvos gyventojų, mane pasiekė informacija apie elektros rinkos liberalizavimą. Manau, kad galimybė pačiam pasirinkti tiekėją yra sveikintina, nes tai suteikia galimybę formuoti atvirą ir konkurencingą rinką. Paskaičiavau, kad pagal mano suvartojamą energijos kiekį (1 000–5 000 kWh per metus) turiu apsispręsti iki šių metų birželio 18 dienos. Dar ir kaimynė paprotino, sustojom pasikalbėti laiptinėje, sako: „Vaikeli, paskubėk, reikia pasiskaičiuoti, kur pigiau, kur geriau, ir pasirinkti…“ Pasirinkau „Ignitis“ tiekėją ir tuo didžiuojuosi. Man patinka, kad bendrovė yra patikima, ilgametė, kad rūpinasi savo klientais. Nuolat sulaukiu laiškų apie naujoves, pokyčius, įvairius pasiūlymus. Žinojimas, kad manimi, kaip klientu, rūpinasi, man yra malonus.
Ką rekomenduotumėte kitiems žmonėms, kurie nori pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją?
Rekomenduočiau, pirmiausia, pasidomėti įvairiomis galimybėmis. Žinau, kad yra žmonių (ir tarp mano pažįstamų), kurie kalba esą jau dabar jie naudojasi „Ignitis“ paslaugomis, taigi nieko daryti nereikia. Tai nėra tiesa. Visuomeninis elektros tiekėjas ir nepriklausomas elektros tiekėjas yra du skirtingi dalykai. Jei norite likti „Ignitis“ klientais nepriklausomame tiekime, sutartį vis vien turite sudaryti iš naujo. Tai yra mūsų pasirinkimas. Be to, patarimas sekti savo elektros vartojimo įpročius ir bandyti juos koreguoti visuomet pasiteisina. Šiandien visur galima rasti patarimų, kaip keisti vartojimo įpročius, tereikia tik paieškoti informacijos.
O ką patartumėte Jūs?
Pirmiausia, išjungti nenaudojamus prietaisus, pasikeisti senas lemputes į naujesnį LED apšvietimą. Net mūsų namo bendruomenė yra atsakinga, naudojame ekonomiškas lemputes, taip pat laiptinėje yra įdiegtas automatizuotas apšvietimas. Gyvenu antrame aukšte, tad kartais pastebiu, kad lipti tenka labai sparčiai, nes lemputė užgęsta greitai. Tuo pačiu metu ir sportuojame, ir sutaupome (juokėsi). Taip pat pastebėjau, kad išsiugdžiau įprotį indaplovę ir drabužių skalbyklę jungti tik nakties metu, kai elektra yra pigesnė. Su draugėmis vis padiskutuojame, ar reikia lyginti patalynę, ir aš vis sulaukiu kritikos, kad jos lyginti nereikia. Bet man vis tiek maloniau miegoti ant bent truputį palygintos patalynės. Kita vertus, lyginti taip pat stengiuosi taupiai – pasirenku vakarą, įsijungiu televizorių ir atsiduodu ilgam procesui, kad nereikėtų lygintuvo jungti dažnai. Stebiu kolegų darbus TV ekrane ir ramiai sau lygindama medituoju.
„Ignitis“ inf.
„Ignitis“ primena, kad sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį galima Jums patogiausiu būdu. Vienas iš greičiausių – apsilankius interneto svetainėje ignitis.lt, kurioje tai padaryti įmanoma vos kelių mygtukų spustelėjimu. Sutartį galima sudaryti ir daugiau nei 250 visoje Lietuvoje įsikūrusių Lietuvos pašto ir „PayPost“ skyrių, taip pat ir paskambinus „Ignitis“ klientų aptarnavimo telefonu 8 611 21 802 arba užsukus į vieną iš klientų aptarnavimo centrų.
Registruotis susitikimui patartina iš anksto!