„Juventus“ namuose nusileido „Vytautui“

Ketvirtadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Utenos „Juventus“ namuose 67:80 (13:13, 17:18, 16:22, 21:27) nusileido Prienų–Birštono „Vytautui“ ir patyrė dar vieną nesėkmę.

Pirmasis rungtynių kėlinys prasidėjo labai nerezultatyviai. Po trijų sausų minučių Eigirdas Žukauskas pataikydamas vieną baudos metimą iš dviejų pelnė pirmuosius rungtynių taškus (0:1). Netrukus tuo pačiu atsakė „Juventus” vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas pataikydamas tik antrąjį baudos metimą (1:1). Dar vieną „Juventus” pražangą išprovokavęs E. Žukauskas stojo mesti baudų ir šį kartą pataikė abi (1:3), o įpusėjus ketvirčiui Maksimas Kornienko pelnė dvitaškį ir išlygino rezultatą (3:3). Puolime įsivažiavę uteniškiai po Simo Buterlevičiaus tritaškio įgijo penkių taškų pranašumą (11:6), tačiau prieniškiai ketvirčio pabaigoje neužstrigo ir rezultatą išlygino (13:13).

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais, „Vytauto” tolimą šūvį realizavo Martynas Linkevičius, „Juventus” – S. Buterlevičius (16:16). Tada sekė sėkminga Ž. Urbono auklėtinių atkarpa, kurios metu jie pelnė šešis taškus be atsako ir nutolo nuo svečių (22:18). Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę A. Šikšnius įsmeigė tolimą šūvį ir padidino šeimininkų persvarą iki šešių taškų (30:24), tačiau Virginijaus Šeškaus auklėtiniai ties tuo nesustojo ir pirmąją rungtynių dalį spurtuodami 7:0 baigė ne tik išlygindami rezultatą, bet ir po taiklaus K. Bristolio dvitaškio – persverdami (30:31).

Po ilgosios pertraukos sugrįžę šeimininkai pirmoje atakoje po K. Guščiko dviejų taškų vertės metimo išsiveržė į priekį (32:31). Sekančiame išpuolyje J. Sinica įsmeigė tritaškį nubraukdamas uteniškių persvarą (32:34). M. Kupšas pataikydamas iš po krepšio rezultatą išlygino (34:34), o aukštesnę pavarą puolime įjungusi Ž. Urbono kariauna pasinaudojo V. Šeškaus auklėtinių klaidomis ir pelnė 10 taškų iš eilės, po taiklaus D. Bičkauskio tritaškio ekipas skyrė šešių taškai (44:38). Nesutrikę „Vytauto” krepšininkai E. Šeškaus dėka nutraukė sėkmingą uteniškių atkarpą ir į spurtą atsakė spurtu 7:0, persverdami rungtynių rezultatą (44:45). Per likusį kėlinio laiką uteniškiai pelnė vos du taškus, tuo tarpu „Vytauto” krepšininkams krepšys neužsirišo ir trečiąjį ketvirtį jie baigė turėdami septynių taškų pranašumą (46:53).

Lemiamo kėlinio starte K. Guščiko ir D. Pita dvitaškiai sušvelnino šeimininkų atsilikimą (50:53). „Vytauto” gretose taškais iš po krepšio atsakė J. Sinica padidindamas savo komandos persvarą iki penkių taškų (50:55), tačiau tada M. Kornienko įsmeigė tritaškį su E. Dimšos nesportine pražanga ir pataikęs baudos metimą „Juventus” deficitą aptirpdė iki vos vieno taško (54:55). Sėkmingą epizodą pakeitė nesėkmingų, techninėmis pražangomis apipintų epizodų lavina, po kurios „Vytautas” susikrovė dviženklę persvarą (55:66). Uteniškių padėtį pataikydamas tolimą metimą pagerino D. Pita (61:66), tačiau pergalės tai neatnešė ir svečiai šventė užtikrintą pergalę (67:80).
„Juventus” gretose išsiskyrė po 12 taškų pelnę Dino Pita ir Maksimas Kornienko, 11 taškų pridėjęs Dovis Bičkauskis, 10 – Karolis Guščikas.
Nugalėtojų gretose 17 taškų pelnė Rashaunas Broadusas, 16 – Egidijus Dimša, po 12 – Justas Sinica ir Eigirdas Žukauskas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.