Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams teko žadinti įmigusius gaisre vyrus ir gelbėti moterį
LietuvaUgniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams teko žadinti įmigusius gaisre vyrus ir gelbėti moterį
2015 spalio 28, Trečiadienis 16:04

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams teko žadinti įmigusius gaisre vyrus ir gelbėti moterį

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams teko žadinti įmigusius gaisre vyrus ir gelbėti moterį

Per pastarąsias kelias dienas Lietuvoje gaisruose žuvo net šeši žmonės. Ugnis šių metų spalio 25-ąją Vilniuje, Salininkuose, dviejų aukštų mūriniame name galėjo pasiglemžti net kelių gyventojų gyvybes. Laimei, kilusį gaisrą pastebėjo pro šalį automobiliu į pratybų lauką važiavę Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantai Tadas Trepulis ir Rytis Tamašauskas.

Išvydę antrojo aukšto lange besiplaikstančią liepsną, vaikinai nedelsdami sustojo ir ėmė aiškintis, kokiu adresu kviesti ugniagesius. T. Trepulis skubiai paskambino bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešė apie gaisrą. Jam dar perduodant informaciją, atskubėjęs vyras pranešė, kad name gali būti žmonių. Kartu su juo vaikinai puolė į namo vidų.
Pirmajame namo aukšte jie išvydo tris miegančius žmones. „Ėmėm juos žadinti. Vienas lėkdamas pradėjo kalbėti apie mamą. Supratom, kad ji yra degančiame antrajame aukšte", – pasakojo R. Tamašauskas. Patekti į jį vaikinai mėgino per vidinę laiptinę. Deja, ši buvo pilna dūmų ir ugnies.
„Tada staiga pastebėjau, kad prie kaimyninio namo stovi kopėčios. Atsinešėm jas, pastatėm. Degančiame name esančios moters sūnus išdaužė langą. Rytis laikė kopėčias. Mes jomis užlipome į viršų, sūnus įėjo į vidų. Gan greitai jam pavyko surasti mamą, kurią perdavė mums ir mes pamažu su Ryčiu nuleidome ją ant žemės," – sakė T. Trepulis. Netrukus nukentėjusioji buvo perduota medikams, o gaisro gesinti ėmėsi atvykę ugniagesiai gelbėtojai.
Abu vaikinai šio įvykio nesureikšmina. Patirtas stresas, akis graužiantys dūmai ir besiplaikstančios liepsnos, kai tenka gelbėti žmogaus gyvybę, santūrių kursantų akimis, tėra niekai. Neilgai trukus jie abu baigs Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir grįš dirbti į gimtąjį Panevėžį. Paklausti, kodėl tapo ugniagesiais gelbėtojais, patikino, kad visada norėjo dirbti prasmingą darbą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

  Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į darbą skuba kas ketvirtą parą. Per metus jiems tenka gesinti beveik 12 tūkst.  gaisrų ir atlikti per 11 tūkst.  gelbėjimo darbų. Vienas iš dažniausių viešojoje erdvėje pateikiamų klausimų, kiek gi jie uždirba?

 • Prie sostinėje protestavusių ugniagesių uteniškiai neprisijungė

  Lapkričio 19 dieną, antradienį, Vilniuje esančioje Vinco Kudirkos aikštėje Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimas surengė mitingą norint atkreipti valdžios dėmesį į menką ugniagesių gelbėtojų finansavimą, todėl, profsąjungos narių teigimu, daugelyje šalies savivaldybių nebeįmanoma tinkamai užtikrinti gyventojų saugumo.

 • Lietuvos stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai – čempionato nugalėtojai

  Liepos 7 dieną Mozelyje, Vokietijoje, pasibaigusiame Tarptautiniame stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate triumfavo lietuviai. Pasak stipriausiųjų ugniagesių, Lietuvos komanda okupavo visą apdovanojimų pakylą.

 • Ugniagesiai įspėja, kas gali nuvesti į pražūtį

  Rūkymas lovoje negali būti nei atsipalaidavimo įprotis, nei ritualas žiūrint televizorių ar naršant išmaniuosiuose įrenginiuose. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tai – tiesiausias kelias į žūtį. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, jie dažniausiai apsinuodija degimo produktais.

 • Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: žmonės neįvertina smalkių grėsmės

  Pastaruoju metu itin padažnėję žmonių apsinuodijimai smalkėmis rodo, kad Lietuvos gyventojai aplaidžiai pradeda kūrenimo sezoną ir neįvertina, jog namuose pasklidusios pavojingos smalkės per kelias minutes gali atimti gyvybę. Per pastaruosius penkerius metus vien dėl krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų Lietuvoje žuvo 50 žmonių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, šiemet dėl šios priežasties gyvenamieji namai degė daugiau nei 900 kartų.

 • Ugniagesiai ragina niekada namuose nepalikti vienų vaikų

  Kaip nuo žūties gaisre apsaugoti vaikus? Kodėl daugėja gaisrų ir žūčių juose?„Daug kas priklauso nuo žmonių požiūrio į saugumą, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Nuolat vykstančių prevencinių akcijų metu, ugniagesiai ir priešgaisrinės priežiūros pareigūnai aplanko tūkstančius gyventojų, primindami, kad jeigu nori būti saugus – išvalyk dūmtraukius, suremontuok krosnį, įsirenk dūmų detektorių... Deja, nors gyventojai supratingai linksi, kad visą tai jie gerai žino, bet ne vienuose namuose tenka išvysti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, o dovanoti autonominiai dūmų detektoriai, kaip paaiškėja, kartais guli ant krosnių ar mėtosi stalčiuose“.

 • Ugniagesiai lankys gyventojus ir mokys gyventi saugiau

  Nuo vasario 1 dienos iki metų pabaigos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas šalyje organizuoja prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai". Jos metu valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai ir ugniagesiai gelbėtojai ketina aplankyti apie 100 tūkst. gyvenamųjų būstų visoje Lietuvoje, konsultuoti gyventojus ir teikti jiems praktinius patarimus saugios aplinkos ir saugaus būsto klausimais.

 • Ugniagesiai gelbėtojai: saugomi ir globojami švento Florijono

  Gegužės 4-ą, kaip ir kasmet, šalies ugniagesiai gelbėtojai minės Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tądien jiems skambės gražiausi žodžiai ir bus įteikiami apdovanojimai už nelengvą darbą ir kasdienį pasiaukojimą gelbstint žmonių gyvybes. Vien šiemet ugniagesiai gelbėtojai užgesino per 4 tūkst. gaisrų, atliko beveik 4 tūkst. gelbėjimo darbų, gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėjo 196 žmonių gyvybes, neretai rizikuodami ir savo gyvybėmis.

 • Jaunieji ugniagesiai: drąsuoliai, nugalėję save

  „Įsivaizduokite situaciją: kilo gaisras, žiema, tamsu, pilna dūmų, dingo elektra. Reikia kuo skubiau išeiti iš pastato. Turintis įgūdžių vaikas galbūt turės galimybę išsigelbėti ir netaps gaisro auka. Pavyzdžiui, Norvegijoje vaikai nuo mažens mokomi natūralioje aplinkoje, netgi kopia uolomis. O mes vaikus per daug saugome, neleidžiame būti savarankiškiems. O vieną dieną neprižiūrėjai – ir atsitiko nelaimė," – sakė Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas, balandžio 3-os vakarą su jaunaisiais ugniagesiais atvykęs į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos sporto kompleksą.

 • Ugniagesiai gelbėtojai primena apie gresiančias baudas

  Utenos rajono ugniagesiai gelbėtojai su nerimu laukia pavasarinių orų sausojo periodo, kurio metu paprastai prasideda pernykštės sausos žolės gaisrai. Paprastai tokie gaisrai kyla tuomet, kai gyventojai imasi įvairios ūkinės veiklos savo ūkiuose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1176
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:13354
Šį mėnesį apsilankė:101765
Viso (nuo 2015-02-16):14125757
Šiuo metu naršo:
70
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!