Greitojo įkrovimo stotelė Vilniuje per dieną įkrauna du elektromobilius
LietuvaGreitojo įkrovimo stotelė Vilniuje per dieną įkrauna du elektromobilius
2014 spalio 06, Pirmadienis 09:20

Greitojo įkrovimo stotelė Vilniuje per dieną įkrauna du elektromobilius

Greitojo įkrovimo stotelė Vilniuje per dieną įkrauna du elektromobilius

Elektros skirstymo bendrovės LESTO kartu su partneriais įrengta pirmoji greitojo įkrovimo stotelė per dieną vidutiniškai įkrauna du elektromobilius. Stotelės elektros energijos suvartojimo duomenimis, nuo jos atidarymo šių metų liepą elektromobilių vairuotojai maždaug 90 kartų pasinaudojo stotele.

Vilniuje, J. Lelevelio g. 6, esanti elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė per du mėnesius suvartojo beveik 1,4 tūkst. kWh elektros energijos. Vieno įkrovimo metu elektromobilis suvartoja maždaug 15 kWh elektros energijos.

„Pirmoji Lietuvoje elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė sulaukė didelio susidomėjimo. Stotelė per dieną įkrauna du elektromobilius – tai yra daugiau nei tikėjomės. Manome, jog tokį aktyvumą lėmė tai, jog elektromobilio potencialas labiausiai atsiskleidžia mieste – jis beveik nenaudoja energijos stovėdamas automobilių spūstyse, yra itin dinamiškas. Tikimės, jog pirmoji greitojo įkrovimo stotelė paskatins spartesnę elektromobilių infrastruktūros plėtrą ir jų gausėjimą šalyje", – teigia LESTO generalinis direktorius Aidas Ignatavičius.

Šiuo metu nemokamą elektros energijos tiekimą stotelei užtikrina didžiausias lietuviško kapitalo elektros energijos tiekėjas „Energijos tiekimas".

„Vairuotojai, pasirinkę elektromobilius, dvigubai prisideda prie ekologinės atsakomybės, nes naudoja Kauno hidroelektrinėje pagamintą sertifikuotą Žalią lietuvišką energiją, kurią iki šiol galėjo naudojo tik socialiai atsakingos įmonės ir namų ūkiai", – sako didžiausio lietuviško kapitalo nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Energijos tiekimas" generalinis direktorius Algirdas Juozaponis.

Elektromobilį turintis ir stotele besinaudojantis vilnietis Audrius Kolka sako, jog pirmoji greitojo įkrovimo stotelė – reikšmingas lūžis, mažinant elektros išteklių importą bei taršą mieste.

„Pagal savo patirtį galiu teigti, jog elektromobilio įkrovimas tikrai yra greitas bei patogus. Norint įkrauti bateriją užtrunku iki 30 minučių, tai elektromobilį įkrauna iki 80 procentų. Stotelės vieta patogi, ja lengva naudotis, o vieno įkrovimo užtenka nuvažiuoti 120 kilometrų. Tikiuosi, kad LESTO ir ateityje vystys su elektromobiliais susijusią infrastruktūrą bei stiprins jų atėjimą į šalies rinką", – teigia A. Kolka.

Pirmąją šalyje elektromobilių greitojo įkrovimo stotelę LESTO užsakymu šių metų liepą įrengė ir ją prižiūri viena didžiausių turto valdymo bei transporto paslaugų bendrovių Lietuvoje „NT Valdos". Stotelę padovanojo automobilių gamintoja „Nissan".

Elektromobilių įkrovimo stotelių šiuo metu šalyje yra apie 50. Valstybės įmonės „Regitra" duomenimis, šiuo metu Lietuvoje registruota daugiau kaip 40 elektromobilių.

LESTO inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Automobilių supirkimas – populiari paslauga šiuolaikinėje rinkoje

  Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad automobilį parduoti šiandien turėtų būti vieni juokai – juk transporto priemonių paklausa yra tokia didelė – vis dėlto, praktika rodo, kad anaiptol ne kiekvienam vartotojui pavyksta lengvai parduoti savo transporto priemonę. Todėl jei jūs šią akimirką susiduriate su būtinybe parduoti savo automobilį, tačiau nežinote, kaip galėtumėte lengviau visą tai padaryti, nepamirškite, kad automobilių supirkimas šiomis dienomis transporto priemonių rinkoje užima labai svarbią vietą.

 • Du uteniškiai automobilių prekeiviai sės į teisiamųjų suolą, kiti – papildys valstybės iždą

  Panevėžio apygardos prokuratūros ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtos veiklos, susijusios su prekyba naudotais automobiliais. Įtariama, kad į teisėsaugos pareigūnų akiratį patekę uteniškiai prekiautojai, neregistravę visų ūkinės finansinės veiklos sandorių ir nedeklaravę gautų pajamų, į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 72 tūkst. eurų mokesčių.

 • Automobiliai nebebus automatiškai išregistruojami

  Gegužės 20-ą keičiasi transporto priemonių išregistravimo tvarka. Nuo šiol sustabdžius automobilio registraciją dėl negaliojančios techninės apžiūros ar draudimo ir per 180 dienų to nesutvarkius, jis nebebus automatiškai išregistruojamas. Iš naujo atlikus techninę apžiūrą ar apdraudus automobilį, jo leidimas dalyvauti eisme bus atnaujintas be jokio papildomo mokesčio ir pakartotinių registracijos procedūrų.

 • Netinkamų naudoti automobilių aplinkosaugos kriterijai – tinkami ir būtini

  Aplinkos ministerija praneša, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) savo nutartyje pasisakė, jog aplinkosaugos kriterijai netinkamiems naudoti automobiliams turi būti įtvirtinti aukštesniu teisės aktu – ne aplinkos ministro įsakymu, o įstatymu. Patys kriterijai yra tinkami ir teisėti.

 • Aukštakalnio mikrorajone apšvarinti du automobiliai

  Ketvirtadienį Utenoje chuliganams užkliuvo du daugiabučių kiemuose stovintys automobiliai. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai informavo, kad apvogtas vienai įmonei priklausantis automobilis VW PASSAT. Vagys pasisavino abiejų pusių automobilio išorinius galinio matymo veidrodėlių stikliukus. Nusikaltėliai padarė 335 eurų žalą, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Rudens problema – keliuose susiduriantys automobiliai ir žvėrys

  Pirmieji rudens mėnesiai tampa nauju išbandymu vairuotojams – trumpėja dienos, tad dažniau tenka važiuoti naktį ar prieblandoje. Tai padidina tikimybę susidurti su į kelią išėjusiais žvėrimis. Šį rudenį jau įvyko pirmosios avarijos, kai automobiliams susidūrus su stambiaisiais laukiniais gyvūnais nepataisomai sugadinta technika, lengvai sužaloti žmonės. Kodėl nemažėja tokių eismo įvykių, kodėl keliuose patiriama materialinių netekčių ir sunaikinami gyvūnai?

 • Pagrindinis ralio trofėjus iškeliavo į Uteną

  „Netikėjau, kad tokio miestiečių ir rajono gyventojų dėmesio susilauks praėjusį savaitgalį ir taip gausią Jonų respublikos šventinių renginių programą papildęs istorinių automobilių ir motociklų ralis", – sveikindamas jo prizininkus ir nugalėtojus kalbėjo Jonavos meras Eugenijus Sabutis.

 • Utenoje liepsnojo du galimai padegti automobiliai

  Kaip pranešė Policijos departamentas, naktį iš penktadienio į šeštadienį Utenoje, Vaižganto gatvėje, garažų bendrijos teritorijoje, sudegė automobilis BMW 318 (pagamintas 1992 m.) ir automobilis „VW Passat" (pagamintas 1987 m.).

  Policijos pareigūnai įtaria, kad tai galėjo būti padegimai. Nuostoliai nustatinėjami. Pradėtas tyrimas ir ieškoma piktadarių.

 • Patikrino įmonės automobilius

  Dauguma mūsų automobilių kol kas, deja, naudoja iškastinį kurą, kurie su degimo produktais išmeta šiltnamio efektą sukeliančias dujas, kenksmingą anglies monoksidą, kietąsias daleles ir kitus teršalus. Tačiau gyventojai turi būti supratingi ir pasirūpinti, kad mūsų automobiliai aplinkos orą terštų kuo mažiau ir jų išmetamųjų dujų rodikliai neviršytų nustatytų reikalavimų. Ar šių reikalavimų laikosi įvairias paslaugas teikiančios įmonės, kurių transportas kasdien važinėja mūsų gatvėmis ir keliais?

 • Susisiekimo ministerija inicijuoja elektromobilių infrastruktūros plėtrą

  Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija parengė projektą, kuriame numatytas apie 3 mln. eurų ES finansavimas elektromobilių infrastruktūros plėtrai šalies magistraliniuose keliuose ir miestuose. Šio projekto tikslas – naudojimosi elektromobiliais skatinimas ir transporto poveikio aplinkai mažinimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4436
Vakar apsilankė:8089
Šią savaitę apsilankė:18994
Šį mėnesį apsilankė:29808
Viso (nuo 2015-02-16):14296968
Šiuo metu naršo:
103
2020-08-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!