Tradicinis šokis įsuks ir Uteną
KultūraTradicinis šokis įsuks ir Uteną
2017 rugsėjo 11, Pirmadienis 10:16

Tradicinis šokis įsuks ir Uteną

Tradicinis šokis įsuks ir Uteną

Jau tradicija tapusi nuotaikinga ir unikali akcija „Visa Lietuva šoka" šį rudenį vėl kviečia visą Lietuvą įsisukti bendrame, visus susiejančiame lietuviško šokio sūkuryje, mokyti ir šokdinti šokio smagumo dar nepatyrusius žiūrovus, praeivius ar kitus renginio akiratyje atsidūrusius – nuo mažo iki senolio, nuo ūkininko, verslininko iki politiko.

Smagus ir turiningas renginys rugsėjo 15 dieną 18 val. visus kvies susitikti, pabendrauti, patirti smagių emocijų, kartu išmokti lietuviškų šokių, pažinti tautos kultūrą, tradicijas. O kur dar galimybė susipažinti, išbandyti tarpusavio santykio darnumą, malonumą bendrauti poroje ir būryje! Juk lietuviai nuo seno mėgo linksmintis vakaronėse, be to, ratelius ar šokius siedavo su kalendorinėmis šventėmis, darbo, vestuvių apeigomis.

Vienas svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomas scenose, bet ir kiekvienam prieinamas, išbandytas, pamėgtas. O kuo daugiau šokėjų – tuo nuotaikingiau: prie šios idėjos įgyvendinimo prisideda daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mėgėjų meno kolektyvų, šokių klubų, pavienių asmenų. Jų dėka atviros šokių šventės rugsėjo 15 d. vyks aikštėse, kiemuose, salėse ar gamtoje. Didesni renginiai – Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje Klaipėdoje, Jono Basanavičiaus aikštėje Marijampolėje, prie Anykščių kultūros centro, Utenos kultūros centro kieme, prie Šilalės tvenkinio tilto, Kaišiadorių kultūros centre, centrinėje aikštėje Skuode, seniūnijos aikštėje Telšiuose, Betygalos miestelio aikštėje ir kituose etnografinių regionų centruose, miestuose ar miesteliuose.

Trečią kartą rengiama akcija sostinės gyventojus ir miesto svečius šiemet pakvies į Katedros aikštę. Susirinkusiems gros, tradicinių šokių mokys bei smagiai suktis kvies Vilniaus miesto folkloro ansambliai.

Prieš šventę šokių galima pasimokyti ir savarankiškai – Lietuvos nacionalinio kultūros centro interneto svetainėje rasite juos visus: aukštaitiškus „Šėriau šėriau sau žirgelį", „Buva dūda Vilniuj", sūduvių krakoviaką, dzūkiškus „Trumpakojį" ir „Biedną polką", Mažosios ­Lietuvos „Trijų velnių valsą", žemaičių „Kadagį", visuose regionuose šokamą „Suktinį" ir kitus.

Siekdamas populiarinti tradicinius šokius tarp mokyklinio amžiaus jaunimo, 2016 m. Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švietimo ministerija inicijavo konkursą „Visa mokykla šoka", prie kurio aktyviai prisidėjo mokyklų bendruomenės. Konkurse dalyvavo net 108 Lietuvos mokyklos, o nugalėtojais tapo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija.

Visi jaunieji šokėjai kvietimą dalyvauti akcijoje „Visa Lietuva šoka" priėmė su džiaugsmu ir rugsėjo 15 d. žada tradicinius šokius šokti savo mieste, kaime ar miestelyje rengiamose šventėse.

Akcija „Visa Lietuva šoka", kurią rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, paremta unikaliomis mūsų muzikinio, dainuojamojo ir šokamojo fokloro tradicijomis, atsiskleidžiančiomis ir Lietuvos dainų šventėje.

Laikraščio „Utenos diena" ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image afisa-visalietsoka.jpg
 • Click to enlarge image oka visa Lietuva _LNKC nuotr.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Širvintose suksis net 500 šokėjų

  Jau šį savaitgalį į Širvintas rinksis liaudies šokio mėgėjai – vyks vyresniųjų liaudiškų šokių grupių konkursinis sambūris „Iš aplinkui“. Smagiame, spalvingame reginyje dėl geriausiųjų vardo susirungs net 22 Lietuvos šokių kolektyvai.

 • Utenoje vyks šokio judesio terapijos užsiėmimas

  Lapkričio 4 dieną 17 val. Kūrybinių industrijų centro „Taurapilis" dramos studijų salėje vyks „Šokio judesio terapijos" užsiėmimas.
  Renginį ves asmeninio augimo trenerė, geštalto praktikė, šokio ir judesio terapeutė Ramunė Jaliniauskaitė. Renginys nemokamas.

  Laikraščio „Utenos diena" inf.

 • Roberta Macelienė: „Stipri kiekviena tauta, kuri nepamiršta savo šaknų“

  Lapkričio mėnesį savo veiklos 20-metį minėsiančio Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa" įkūrėja bei vadovė Roberta Macelienė, šokti mokanti mokyklos-vaikų darželio „Varpelis" auklėtinius, iš tiesų turi kuo didžiuotis – ji buvo išrinkta geriausia 2015–2016 mokslo metų šokio mokytoja Lietuvoje. Kelis dešimtmečius lietuvių liaudies šokio paslaptimis su vaikais besidalijanti ir patriotiškumo sėklą jų širdyse brandinanti pedagogė ne tik papasakojo apie tai, kuo gyvena šiandien, bet ir prisiminimais sugrįžo į aktyvią bei turiningą vaikystę, sunkius studijų metus.

 • Apie šokio reikšmę lietuvių kultūrai...

  Kaip ir kitos kūrybos rūšys, choreografija visuomet buvo labai susijusi su liaudies buitimi, darbu ir papročiais. Lietuvių liaudies choreografija, atsiradusi žiloje senovėje, formavosi darbo bei visuomeninio gyvenimo procese. Šokis buvo neatskiriamas svarbesnių žmogaus gyvenimo įvykių palydovas. Jo turinyje atsispindi lietuvių liaudies gyvenimas, tautos charakteris ir moralė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:221
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:13524
Šį mėnesį apsilankė:75331
Viso (nuo 2015-02-16):14342491
Šiuo metu naršo:
61
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!