JaunimasUtenos Vyturių progimnazija tarptautiniame projekte „Jūsų istorija yra mūsų istorija“
2017 birželio 23, Penktadienis 10:34

Utenos Vyturių progimnazija tarptautiniame projekte „Jūsų istorija yra mūsų istorija“

Utenos Vyturių progimnazija tarptautiniame projekte „Jūsų istorija yra mūsų istorija“
 • Regina ZAPOLSKIENĖ
 • 7 foto

Vyturių progimnazija – mokykla, turinti dešimtmečiais skaičiuojamą dalyvavimo tarptautiniuose projektuose patirtį. Paskutinį dešimtmetį dalyvauta tarptautiniuose Comenius programos daugiašaliuose projektuose „Mus vienija darnus vystymasis" (2007–2009 m.), „Iš kur mes atvykome?" (2010–2012 m.), Comenius programos dvišaliame projekte „Mus jungia kultūros, kalbos ir rūpinimasis žaliąja planetos ateitimi" (2013–2015 m.). Šių projektų koordinatorė – anglų kalbos mokytoja Ramunė Sabaliauskienė. Šiuo metu mokykla dalyvauja „Erasmus+" programos strateginių partnerysčių projekte „Jūsų istorija yra mūsų istorija" (2016–2018 m.). Projekto koordinatorės – anglų kalbos mokytojos R. Sabaliauskienė ir Rima Paukštienė.

Pirmieji šio projekto žingsniai

Projekto „Jūsų istorija yra mūsų istorija" vadovės gerai išmano savo veiklą, tad sugebėjo iškelti tikslus ir suburti komandą šiems tikslams pasiekti. Lavindamosi pačios jos sudarė sąlygas lavintis kitiems. Suburtoje šio projekto vykdytojų grupėje – 11 mokytojų. Projekto partnerės – Lenkijos, Ispanijos, Italijos, Vengrijos, Portugalijos mokyklos. Dar rudenį projektas pristatytas mokyklos bendruomenei, apie projekto veiklas skelbta informacinėse lentose, mokyklos tinklalapyje. Šeštų ir septintų klasių mokiniai iškart įsitraukė į projektą, aktyviai dalyvaudami projekto logotipo konkurse. Labai smagu, jog šį konkursą laimėjo Vyturių progimnazijos mokinys Aironas Bikus, jo piešinys tapo projekto logotipu.
Šis projektas skatina domėtis istorija. Norėdami daugiau sužinoti apie viduramžius mokiniai lankėsi Rokiškio krašto muziejuje, domėjosi viskuo, netgi bronzos amžiaus Baltijos ornamentika. Vykdydami suplanuotas projekto veiklas, vieni mokiniai ėmė kurti žurnalą apie Lietuvos priešistorę anglų kalba, kiti kūrė plakatus apie baltų gentis, apie marą, siautusį ir Europoje, ir Lietuvoje, apie riterius. Istorijos ir anglų kalbos mokytojai kartu su jaunaisiais projekto dalyviais sukūrė stalo žaidimą, padedantį mokytis istorijos, visi dalyvavo istorinėje rekonstrukcijoje – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavime, padarė šio renginio vaizdo įrašą. Apie 100 Vyturių progimnazijos mokinių pradėjo susirašinėti su kitų šalių mokiniais tradiciniu paštu, keitėsi savo gimtųjų miestų atvirukais, klasių nuotraukomis, sveikino vieni kitus Kalėdų ir Velykų proga.

Projekto partnerių susitikimai

Pirmas susitikimas vyko Ispanijoje, Pontedeume. Čia aptarti svarbiausi klausimai, susiję su projekto veiklomis, dalyvauta viduramžių istorijos pamokoje, vykusioje lauke.
Antras susitikimas vyko Italijoje, Sicilijoje. Čia buvo aptarta, kas jau nuveikta. Kiekviena šalis pristatė savo sukurtus stalo žaidimus, pagrįstus istoriniais įvykiais, ir paaiškino, kaip galima juos žaisti istorijos pamokose.
Trečias susitikimas vyko Vengrijoje, Pilisvorosvario miestelyje. Čia daugiausia dėmesio buvo skirta naujųjų technologijų naudojimo per istorijos ir kitų dalykų pamokas mokymui. Dalyviai mokėsi efektyviai naudoti įvairius interneto siūlomus įrankius, siekiant palengvinti elektroninį mokymąsi. Tai buvo puiki galimybė Vengrijos mokyklai pristatyti savo naujųjų technologijų galimybių naudojimo patirtį. Vyko atviros pamokos, mokymai, kiekvienas galėjo pasidalyti savo informacinių technologijų naudojimo pamokų metu patirtimi. Susitikimo dalyviams buvo surengtos ekskursijos po Budapeštą ir kitus Vengrijos miestus bei miestelius, buvo plaukiama Dunojumi, visi turėjo progos susipažinti su vengrų virtuvės ypatumais.

Būsimi darbai

Rugsėjo mėnesį mokyklos bendruomenei bus pristatyti „Erasmus+" projekto pirmųjų metų rezultatai ir antrųjų metų planai. Svarbiausia, jog projekto partnerių susitikimas šį rudenį vyks Lietuvoje, Utenoje. Smagu laukti svečių, smagu bus dalytis savo gerąja patirtimi, pasakoti, kaip IKT naudojamos istorijos pamokose. Mokykla pasakos svečiams, kaip organizuoja ugdymą, popamokinę veiklą, kuo gyvena Vyturių progimnazijos mokiniai ir mokytojai. Bus ir pažintinių ekskursijų, reikės parodyti savo krašto įdomiausius objektus, supažindinti su unikaliomis mūsų tradicijomis.
Vėliau vyks veiklų savaitė „XVI amžiaus virtuvė", mokiniai vėl keisis Kalėdų sveikinimais su draugais iš projekte dalyvaujančių šalių, pristatys savo šalies Kalėdų tradicijas ir papročius, kurs antrą istorinio žurnalo dalį, dalyvaus istorijos viktorinoje mokykloje, vėliau – tarptautinėje viktorinoje. Bus kalbama apie naujausių laikų istoriją, ruošiamas vaidinimas pasirinkto istorinio įvykio tema, organizuojama popietė „Istorinės asmenybės". Mokytojai vyks į darbinį seminarą „Aktyvūs mokymo metodai" Lenkijoje, kur mokysis kurti interaktyvų šeimos medį. Taip pat šios mokyklos mokytojų laukia ir projekto partnerių susitikimas Portugalijoje.
Vyturių progimnazija džiaugiasi galėdama dalyvauti šiame projekte. Šis tarptautinis daugiašalis projektas – puiki patirtis Vyturių progimnazijos bendruomenei, skatinant mokytis kalbų ir siekiant platesnio kultūrinio išprusimo bei socialinės integracijos. Tokie projektai skatina toleranciją, pagarbą kito žmogaus nuomonei, tobulina kalbinę kompetenciją, dalijimąsi gerąja darbo patirtimi, skatina asmeninį ir profesinį tobulėjimą. Tai galimybė semtis idėjų ir jomis dalytis su kitais pedagogais bei pasirinkti metodų, darbo formų efektyvumą.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyturių progimnazija istoriją kuria keturis dešimtmečius

  Gegužės 11 dieną Utenos Vyturių progimnazija buvusius, esamus mokinius ir mokytojus pakvietė į svarbios datos – šios įstaigos veiklos 40 mečio – minėjimą. Į renginį „Visi mes esame viena šeima" ne tik su gėlių žiedais, dovanomis, bet ir šypsenomis veiduose besirenkantys svečiai buvo iškilmingai sutikti prie šios ugdymo įstaigos durų – jas atvėrė Vyturių progimnazijos mokiniai, savo vaikišku šypsniu palinkėję gražios ir prasmingos šventės.

 • Vyturių progimnazijoje vyko projektinių darbų konferencija

  Baigiantis mokslo metams Vyturių progimnazijoje vyko projektinių darbų konferencija. 17 progimnazijos mokytojų dar rudenį pasinaudojo projektų metodo galimybėmis ir nedidindami mokinių krūvio pateikė mokiniams tokių užduočių, kurios atrodė lyg pramoga: tik reikėjo išmokti planuoti, mokytis, bendrauti, suprasti daug naujų dalykų, laiku atlikti darbus, būti atsakingam ir aktyviam, būti iniciatyviems ir kūrybingiems.

 • Pavasarį pasveikino vyturio giesme

  Utenos Vyturių progimnazijos mokiniai susirinko į tradicinę didžiąją šventę – Vyturio dieną, kurią šiemet paminėjo netradiciškai.

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1839
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:58395
Šį mėnesį apsilankė:126605
Viso (nuo 2015-02-16):13200770
Šiuo metu naršo:
98
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!