Saugus poilsis vaikų vasaros stovyklose
ĮvairenybėsSaugus poilsis vaikų vasaros stovyklose
2017 gegužės 31, Trečiadienis 11:19

Saugus poilsis vaikų vasaros stovyklose

Saugus poilsis vaikų vasaros stovyklose
 • Elvyra NOREIKIENĖ

Netrukus skambutis vaikams paskelbs nekantriai lauktą žinią, kad prasidėjo taip ilgai lauktos ir daug svajonių suteikiančios vasaros atostogos. Po įtemptų mokslo metų norisi ne tik pailsėti, bet ir atgauti darbingumą bei gerą fizinę savijautą. Dėl to tėvams ir vaikams ramybės neduoda klausimas, kur praleisti vasaros atostogas.

Nemaža dalis vaikų skubės į kaimą pas senelius, kiti leisis į keliones, bus ir tokių, kurie atostogų dalį praleis vaikų poilsio stovyklose.

Norime priminti kelis dienos režimo ir sveikatos priežiūros organizavimo reikalavimus vaikų stovyklose. Vaikų dienos režimas stovykloje organizuojamas pagal stovyklos vadovo patvirtintą programą ir turi atitikti vaikų amžių ir sveikatos būklę. Į stovyklą priimami tik turintys Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a), išduotą ne anksčiau kaip prieš metus, ar jo kopiją vaikai.

Stovykloje turi būti įmonės pirmosios pagalbos rinkinys, lengvai pasiekiamas stovyklos darbuotojams visą stovyklos darbo laiką. Vaikui susirgus stovykloje, apie tai informuojami jo tėvai (globėjai), o esant būtinumui nedelsiant kviečiama greitoji medicinos pagalba. Jei per vieną ar dvi dienas du ar daugiau vaikų pasireiškia panašūs į užkrečiamosios ligos simptomai (pvz., vėmimas ar viduriavimas su arba be karščiavimo), stovyklos vadovas apie tai telefonu nedelsdamas informuoja Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Nemažas dėmesys vaikų poilsio stovyklose turi būti skiriamas vaikų maitinimui organizuoti: stovyklose vaikai turi būti maitinami ne rečiau kaip keturis kartus per dieną, kas 3,5–4 valandas. Vaikų maitinimas stovykloje turi būti organizuojamas pagal stovyklos vadovo patvirtintus ir su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba suderintus vaikų maitinimo valgiaraščius. Vaikų maitinimo valgiaraščiai sudaromi atsižvelgiant į rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas vaikams. Esant poreikiui, turi būti organizuojamas pritaikytas maitinimas.

Stovykloje turi būti sudaromos saugios vaikų poilsio, ugdymo ir priežiūros sąlygos. Primename, kad stovyklos darbuotojai gali dirbti teisės aktų nustatyta tvarka pasitikrinę sveikatą ir įgiję žinių higienos ir pirmosios pagalbos teikimo klausimais.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje

  Virusas kone tris mėnesius namuose įkalino ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Vyresniųjų klasių mokiniams mokslo metai jau beveik baigėsi, todėl jų tėvams klausimų išlieka gerokai daugiau nei atsakymų. Kur jų atžalos praleis šią vasarą? Kaip protingai susidėlioti visos vasaros planus? Kol tėvai svarsto, kuo užimti vaikus, stovyklų organizatoriai jau dėlioja vaikų užimtumo planus ir žada pasiūlyti įsimintinų įspūdžių puokštę: vieni vaikai mokysis statyti namus iš medienos ir šiaudų, kiti panirs į sportinę veiklą ar gamtos teikiamus malonumus.

 • Parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų stovyklas

  Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų poilsio stovyklų edukacines programas.

 • Šurmuliuojančiose stovyklose – nerūpestingos vaikystės džiaugsmai

  Užvėrę mokyklų duris ir panirę į vasaros malonumus, mūsų rajono vaikai laiką turiningai leidžia vasaros poilsio stovyklose, kuriose kuriamos ir savos taisyklės.
  Pažintinės išvykos, sportinės rungtys, pasiplaukiojimas plaustais, orientacinės varžybos, šokiai, dainos – tokiomis veiklomis vaikai pradėjo šią vasarą.

 • Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

  Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai" ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. Kadangi įstaigos ir organizacijos vis dar aktyviai registruojasi, tad registraciją šiemet nutarta pratęsti visą birželį.

 • Šalies vaikų vasaros stovykloms šiemet – 1 mln. eurų

  Lietuvos vaikų vasaros poilsiui įvairiose šalies stovyklose, švietimo ir kitose įstaigose šiemet valstybė ir savivaldybės ketina išleisti 1 mln. eurų, penktadaliu daugiau nei pernai. Švietimo ir mokslo ministerija tam skiria 300 tūkst. eurų. Dar 700 tūkst. eurų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti savivaldybės.

 • Skyrė lėšų neformaliojo vaikų švietimo veikloms

  Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus. Beveik visose savivaldybėse startuoja kelios dešimtys ministerijos finansuojamų projektų, kurie aprėpia ir vaikų vasaros stovyklas.

 • Šią vasarą turės galimybę stovyklauti daugiau vaikų

  Vaikų vasaros poilsiui šiais metais bus skiriama per 1 mln. eurų. Edukacinės programos bus remiamos ES fondų lėšomis, beveik dvigubai daugiau pinigų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti ir savivaldybės – 708 tūkst. eurų. Pernai savivaldybės skyrė 392 tūkst. eurų, už kuriuos surengta per tūkstantį stovyklų, Švietimo ir mokslo ministerija iš ES struktūrinių fondų paramos – 275 tūkst. eurų. Stovyklose dalyvavo per 30 tūkst. vaikų.

 • Kas gali maitinti vaikus stovyklose?

  Pernai vasarą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai net septyniose vaikų poilsio stovyklose rado antisanitarinėmis sąlygomis gaminto ir laikomo maisto, produktų su pasibaigusiais tinkamumo terminais. Tad stovyklų organizatoriai turėtų labai atidžiai rinktis maitinimo įmones, o tėvai pasidomėti, kas tieks maistą jų vaikams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1256
Vakar apsilankė:10440
Šią savaitę apsilankė:35700
Šį mėnesį apsilankė:124111
Viso (nuo 2015-02-16):14148103
Šiuo metu naršo:
71
2020-07-16
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!