Utenos rajono gyvūnų globos namų istorija prasidėjo nuo mažo šunelio...
ĮvairenybėsUtenos rajono gyvūnų globos namų istorija prasidėjo nuo mažo šunelio...
2017 vasario 21, Antradienis 09:30

Utenos rajono gyvūnų globos namų istorija prasidėjo nuo mažo šunelio...

Utenos rajono gyvūnų globos namų istorija prasidėjo nuo mažo šunelio...
 • 10 foto

Utenos rajono gyvūnų globos namų vadovė Jolanta Guobaitė pasidalino Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos istorija ir papasakojo apie veiklas, kurios vykdomos vardan beglobių keturkojų. Gyvūnų globos namai pirmą augintinį priėmė lygiai prieš dešimt metų.

Gyvūnams neabejinga globos namelių vadovė J. Guobaitė Krašuonos mikrorajone pamatė juodą, kudlotą šunelį bandantį rasti ėdalo ir nesunkiai jį pagavo. Netrukus šuo jau gyveno gyvūnų globos namuose, o vėliau surado ir tikruosius namus. J. Guobaitė pasakojo, kad ši veikla pradėta kaime, mažame 80 kv. m. namelyje, aplink kurį buvo įrengti keli voljerai. Per septynerius metus ten globą rado penki su puse tūkstančio gyvūnų. Patalpa buvo ankšta, plėstis nebuvo kur. Po kelių metų jau reikėjo viską remontuoti ir pertvarkyti. Padedant Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui, 2013 m. buvo surastos didelės patalpos Utenoje, pramonės įmonių teritorijos pakraštyje ir gyvūnai buvo perkelti į naujus namus. Per pastaruosius trejus metus globota virš trijų tūkstančių gyvūnų. Apie vykdomą veiklą, savanorius ir svajones pasakojo Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos pirmininkė Jolanta Guobaitė.

Kaip vertinate praėjusius metus? Kokie jie buvo gyvūnų globos namų augintiniams?

Mūsų veikloje, kurios negaliu vadinti darbu (tai gyvenimo būdas), kasdien vyksta kaita ir rūpesčių tikrai nemažėja. Ir džiaugsmas, ir skausmas visuomet žengia drauge. Gyvūnų globos namuose nuolat yra globojama apie 200 gyvūnų. Tuo pačiu metu, kai vieni jaučiasi labai gerai, kiti gali ir negaluoti. Visi gyvūnai kasdien stebimi, darbuotojai turi išskaityti iš jų akių ir suprasti iš elgesio, ar viskas gerai. Visi gyvūnai – ir šlubi, ir akli, ir visai senučiukai, gyvena tol, kol gerai jaučiasi.


Savanorių veikla, kokia ji?Ar netrūksta Jums pagalbininkų?

Savanoriauti gali kiekvienas, žinoma, tiek kiek gali ir nori. Vieni savanoriai ateina retsykiais, kiti lankosi nuolat ir žino visus gyvūnus, seka naujienas socialiniame tinklapyje, socialinio tinklo paskyroje turime beveik 9 000 sekėjų. Savanorių amžius labai skirtingas – nuo mokinių iki senolių. Pagalbininkai dažniausiai vedžioja šuniukus, bendrauja su katėmis, pasisiūlo padėti darbuotojams nudirbti įvairius darbus: pvz., išdalinti maistą šunims, iššukuoti globotinių kailį ar pan. Yra pora suaugusių savanorių, kurie lankosi globos namuose kasdien po darbo. Jie aplanko kiekvieną gyvūną, perkloja guolį, paduoda papildomai maisto, išveda trumpam į lauką. Yra laikinų gyvūnų globėjų, kurie savo namuose laikinai globoja kačiukus ir šuniukus, tuos, kuriems reikia individualios priežiūros, rūpinasi, kad jie patirtų kuo mažiau streso. Pagalba tiekiama gyvūnams, kurie yra jautresni, kurie atsigauna po ligos. Tokių savanorių globėjų mums be galo trūksta, ypač tuomet, kai pavasarį ar vasarą pagausėja mažų kačiukų.

Kokie ateities planai ir svajonės?

Planai ir svajonės kol kas sutampa – išsilaikyti. Norisi, kad galėtume ne tik priimti/surinkti bešeimininkius gyvūnus, bet ir vykdyti prevencines beglobių gyvūnų veisimosi mažinimo programas ir visus globotinius sterilizuoti, kad pristabdytume begalinį beglobių gyvūnų gausėjimą. Žinoma, svajojame apie atsakingą, sąmoningų žmonių elgesį – tai yra siekiamybė, šiuos rezultatus tikriausiai galėsime matyti tik besikeičiant kartoms.

Violeta DEVELIENĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pasaulinės gyvūnijos dienos proga aplankyti beglobiai keturkojai

  Spalio 4 dieną, Utenoje paminėta šv. Pranciškaus – gyvūnų globėjo diena. Ta proga uteniškiai buvo kviečiami į Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros biuro organizuojamą popietę „Nebūk abejingas". Nešini lauktuvėmis, pasikalbėti prie arbatos apie beglobius gyvūnus, atvyko Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai, ugdymo įstaigų sveikatos priežiūros specialistai, Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojai ir žiniasklaidos atstovai. Utenos rajono gyvūnų globos namų vadovė Jolanta Guobaitė pasidalino Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos istorija ir papasakojo apie veiklas, kurios yra vykdomos vardan beglobių gyvūnų.

 • Gyventojai labiausiai myli ir dosniausiai remia gyvūnus

  Mūsų apskrities gyventojai labiausiai myli gyvūnus. Utenoje, kaip ir praėjusiais metais, didžiausios gyventojų paramos sulaukė Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija, kurią šiemet pasiekė daugiau nei 20 tūkst. eurų suma.

 • Benamiams gyvūnams aukojama daugiau nei žmonėms?

  Ne pirmus metus mūsų mieste vykstanti Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos inicijuojama rudeninė akcija „Ištiesk mums leteną" sulaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo. Praėjusį savaitgalį keturiose miesto parduotuvėse pirkėjus pasitiko 48 savanoriai iš Krašuonos, Aukštakalnio progimnazijų, Adolfo Šapokos, „Saulės" gimnazijų. Jie ragino paaukoti beglobiams gyvūnėliams – katėms ir šunims.

 • Neišvaizdaus pastato sienoje – margi katinai

  Visai netoli Utenos rajono gyvūnų globos namų esantis nedidelis mūrinis pastatėlis pasidabino margais katinais. Jis tapo kelrodžiu vykstantiems į gyvūnus globojančią įstaigą.

 • Aplankė gyvūnų globos namus

  Kasmet spalio 4-ą minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Tokią dieną stengiamasi įvairiomis akcijomis prisiminti šio iškilaus žmogaus idėjas.

 • Pagauk-Sterilizuok-Paleisk vajus įsisuko ir Utenoje

  Ką tik gimusių šuniukų ar kačiukų pasmerkimas myriop – dažnam lietuviui vis dar yra norma. Rugpjūčio 26 dieną Utenos rajono gyvūnų globos namuose viešėję akcijos „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk" (PSP) savanoriai – veterinarijos gydytojas iš Rumunijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos studentai ir gyvūnų mylėtoja, buvusio Austrijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Gudrun Koller, prasmingu projektu siekia mažinti beglobių gyvūnų skaičių humanišku būdu – sterilizacija.

 • Kviečia aplankyti keturkojus

  Spalio 4 dieną švenčiamos šv. Pranciškaus varduvės. Krikščionys laiko šv. Pranciškų gyvūnų globėju, todėl ši diena buvo paskelbta ir Pasauline gyvūnų diena. Jos metu skatinama susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą, gyvūnų teises ir priežiūrą. Pasaulinė gyvūnų diena Utenoje išskirtinai nebus švenčiama, tačiau, pasak Utenos gyvūnų mylėtojų draugijos prezidentės Jolantos Tarnauskienės, Utenos rajono gyvūnų globos namuose, kuriuose šiandien glaudžiasi apie 160 benamių keturkojų gyvūnų, uteniškiai yra visuomet laukiami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:440
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:13743
Šį mėnesį apsilankė:75550
Viso (nuo 2015-02-16):14342710
Šiuo metu naršo:
46
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!