ĮvairenybėsSavaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą
2017 sausio 31, Antradienis 11:31

Savaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą

Savaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą
 • 5 foto

Praėjusį savaitgalį, sausio 27–29 dienomis, siautėjusi ugnis Utenos apskrities gyventojams atnešė nemenkų nuostolių: degė pirtys, automobiliai, namai, ūkiniai pastatai. Apie tai informavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai.

Praėjusį šeštadienį gesinti įsisiautėjusios ugnies ugniagesiai gelbėtojai buvo kviečiami kelis kartus. Jie gavo pranešimą, kad Čiviliuose (Molėtų r.) atvira liepsna dega pirtis. Gaisro metu išdegė pirties vidus, išardytos sienos. Pasak šeimininkės, tą dieną buvo kūrenama pirtis. Bebaigiant kūrentis ugniai, šeimininkė pamatė iš kamino kylančius tamsius dūmus. Jai įėjus į priepirtį buvo juntamas smarkus uždūminimas, o atidarius pirties duris, tvoskė karštis ir pasirodė liepsna. Šeimininkė iškvietė ugniagesius. Gaisro priežastis – dūmtraukio įrengimas nesilaikant gaisrinių saugos taisyklių.
Tą pačią dieną Ažulaukesos kaime (Molėtų r.) liepsnojo automobilis „Audi": išdegė variklio skyrius, akumuliatorius, apsilydė elektros laidai, aprūko automobilio vidaus salonas.
Praėjusio šeštadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Suvieko kaimą (Zarasų r.), kur liepsnojo vieno aukšto rąstinis namas su mansarda. Gaisro metu išdegė mansarda ir pirmas aukštas. Apdegė ir buvo išardyta apie 45 kv. m. skardinio namo stogo.
Ugnis pasiglemžė ir medinę rąstinę pirtį Indubakiuose (Utenos r.).
Sekmadienį mūsų apskrityje taip pat netrūko gaisrų. Bendruoju pagalbos centro telefonu buvo pranešta, kad Toliejų kaime (Molėtų r.) ant užšalusio Malkėstos ežero rastas sudegęs automobilis. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, 30 metrų atstumu nuo kranto ant ledo stovėjo sudegęs lengvasis automobilis „VW Golf". Panaudojus automobilinę gervę automobilis buvo ištrauktas bei sutvarkytas ežero krantas. Į įvykio vietą buvo atvykę policijos pareigūnai, kurie išsiaiškino, kam priklauso šis sudegęs automobilis. Pasak pareigūnų, „VW Golf" prieš tris mėnesius buvo išardytas ir parduotas detalėmis. Atsirado liudininkų, kurie šeštadienį matė, kaip jaunuoliai su automobiliu važinėjosi ant šio ežero.
Tą pačią dieną pleškėjo ūkinis pastatas Anykščių rajone ir pirtis molėtų rajone.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Utenos APGV nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Praėjusieji metai Utenos apskrityje pareikalavo aukų

  Per 2017 metus ugniagesiai Utenos rajono savivaldybėje skubėjo gesinti 113 gaisrų, kuriuose žuvo du žmonės. 2016 metais gaisrų buvo daugiau – 129, ugnis pasiglemžė vieną gyvybę, traumuoti buvo du žmonės.

 • Ugnis vis dažniau siaubia gyvenamuosius namus

  Per du šių metų mėnesius šalyje kilo 1 442 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo 15,4 proc. Gaisruose žuvo 31 žmogus (2016 m. – 37), iš jų 2 vaikai (3), o 32 gyventojai (46) patyrė traumų.

 • Ugniagesiams darbo parūpina pilnas mėnulis

  Lietuvoje veikia valstybinė priešgaisrinė apsauga ir savivaldybių ugniagesių komandos, kurios užtikrina priešgaisrinį saugumą kaimo vietovėse. Pagrindinė atsakomybė už gaisrų gesinimo organizavimą ir gaisrų prevenciją remiantis teisės aktais tenka valstybinei priešgaisrinei apsaugai, o savivaldybių ugniagesių komandų funkcijos yra tik pagalbinės. Kaimo vietovėse budintys ugniagesiai nėra aprūpinti kvėpavimo aparatais, todėl neprivalo eiti į atvira liepsna degančias ar uždūmintas patalpas, dirbti su sveikatai kenksmingomis medžiagomis ir pan. „Utenos diena" domėjosi, kokia yra Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandų kasdienybė. Šįsyk – įspūdžiai iš Daugailių ir Tauragnų.

 • Per pirmąsias Naujųjų metų dienas ugnis jau pasiglemžė trijų žmonių gyvybes

  Pernai gaisruose žuvo 101 žmogus, 30 iš jų  – dėl neatsargaus rūkymo. Šiemet dėl šios priežasties ugnis jau pasiglemžė vieno žmogaus gyvybę, manoma, kad kitų dviejų žmonių žuvimo priežastimi taip pat galėjo būti neatsargus rūkymas. Sausio 2-os naktį vienas žmogus dėl šios priežasties žuvo  Lazdijų rajone, Šlavantų kaime. Kai buvo iškviesti ugniagesiai, namas jau degė atvira liepsna. Jo viduje rastas apdegęs vyro kūnas.

 • Gaisras daugiabutyje – pavojus visiems jo gyventojams

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet Lietuvoje jau kilo 9 447 gaisrai, iš jų 646 – daugiabučiuose. Daugiausia tokių gaisrų kilo Vilniuje – net 199, Kaune – 96, Panevėžyje – 31. Jų metu žuvo 20 gyventojų, 62 buvo traumuoti. Pagrindinės tokių gaisrų priežastys – neatsargus žmogaus elgesys, neatsargus rūkymas ir elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai.

 • Javapjūtės pabaiga: savaitgalį degė 8 kombainai

  Šalyje – javapjūtės įkarštis. Ūkininkai skuba nuimti paskutinį javų derlių. Intensyvaus darbo ritmo neatlaiko ir jų technika. Vien per savaitgalį laukuose užsidegė net 8 kombainai. Iš viso per rugpjūčio mėnesį jų degė 13.

 • Ugniagesiai gelbėtojai skambina pavojaus varpais

  Ugniagesiai gelbėtojai įspėja šalies gyventojus: dėl nusistovėjusių karštų ir sausų orų pastaruoju metu šalies miškuose didėja gaisrų pavojus. Šių metų birželio 1 dienos duomenimis, ketvirta miškų gaisringumo klasė yra apėmusi Panevėžio, Anykščių, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Švenčionėlių, Kauno, Valkininkų, Šalčininkų ir Varėnos miškų urėdijas.

 • Pavasario gaisrai – rudens aplaidumas

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per tris šių metų mėnesius šalyje jau kilo 885 žolės gaisrai. Vien kovo mėnesį ugniagesiai užgesino 816 tokių gaisrų. Jų metu sudegė per 1 300 ha pievų. Šie gaisrai siaubia ne tik pernykštę žolę, bet ir gyvenamuosius namus, ūkinius pastatus, garažus, transporto priemones.

 • Už žolės deginimą – solidžios baudos

  Šiltėjant orams jau prasidėjo tyčiniai pernykštės žolės padegimai. Praėjusį savaitgalį gaisrininkai net 40 kartų važiavo gesinti ugnies atvirose teritorijose. Kiekvieną pavasarį šalyje, daugiausia Rytų Lietuvoje, tyčia padegama nemažai pernykštės žolės plotų. Dėl to kyla ir beveik visi pavasariniai miško gaisrai.

 • Rūkaliai kelia pavojų ne tik sau, bet ir artimiesiems

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais dėl neatsargaus rūkymo kilo 338 gaisrai ir juose žuvo 34 gyventojai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3683
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:24134
Šį mėnesį apsilankė:180781
Viso (nuo 2015-02-16):8571925
Šiuo metu naršo:
140
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!