Savaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą
ĮvairenybėsSavaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą
2017 sausio 31, Antradienis 11:31

Savaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą

Savaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą
 • 5 foto

Praėjusį savaitgalį, sausio 27–29 dienomis, siautėjusi ugnis Utenos apskrities gyventojams atnešė nemenkų nuostolių: degė pirtys, automobiliai, namai, ūkiniai pastatai. Apie tai informavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai.

Praėjusį šeštadienį gesinti įsisiautėjusios ugnies ugniagesiai gelbėtojai buvo kviečiami kelis kartus. Jie gavo pranešimą, kad Čiviliuose (Molėtų r.) atvira liepsna dega pirtis. Gaisro metu išdegė pirties vidus, išardytos sienos. Pasak šeimininkės, tą dieną buvo kūrenama pirtis. Bebaigiant kūrentis ugniai, šeimininkė pamatė iš kamino kylančius tamsius dūmus. Jai įėjus į priepirtį buvo juntamas smarkus uždūminimas, o atidarius pirties duris, tvoskė karštis ir pasirodė liepsna. Šeimininkė iškvietė ugniagesius. Gaisro priežastis – dūmtraukio įrengimas nesilaikant gaisrinių saugos taisyklių.
Tą pačią dieną Ažulaukesos kaime (Molėtų r.) liepsnojo automobilis „Audi": išdegė variklio skyrius, akumuliatorius, apsilydė elektros laidai, aprūko automobilio vidaus salonas.
Praėjusio šeštadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Suvieko kaimą (Zarasų r.), kur liepsnojo vieno aukšto rąstinis namas su mansarda. Gaisro metu išdegė mansarda ir pirmas aukštas. Apdegė ir buvo išardyta apie 45 kv. m. skardinio namo stogo.
Ugnis pasiglemžė ir medinę rąstinę pirtį Indubakiuose (Utenos r.).
Sekmadienį mūsų apskrityje taip pat netrūko gaisrų. Bendruoju pagalbos centro telefonu buvo pranešta, kad Toliejų kaime (Molėtų r.) ant užšalusio Malkėstos ežero rastas sudegęs automobilis. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, 30 metrų atstumu nuo kranto ant ledo stovėjo sudegęs lengvasis automobilis „VW Golf". Panaudojus automobilinę gervę automobilis buvo ištrauktas bei sutvarkytas ežero krantas. Į įvykio vietą buvo atvykę policijos pareigūnai, kurie išsiaiškino, kam priklauso šis sudegęs automobilis. Pasak pareigūnų, „VW Golf" prieš tris mėnesius buvo išardytas ir parduotas detalėmis. Atsirado liudininkų, kurie šeštadienį matė, kaip jaunuoliai su automobiliu važinėjosi ant šio ežero.
Tą pačią dieną pleškėjo ūkinis pastatas Anykščių rajone ir pirtis molėtų rajone.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Utenos APGV nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: vėl liepsnoja pernykštė žolė

  Šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau per 350 kartų skubėjo gesinti degančios žolės. Vien praėjusią parą tokių gaisrų kilo 38, o daugiausia jų – net 20 gesinta Vilniaus apskrityje. Gaisrų metu iš viso šalyje šiemet išdegė apie 130 ha atvirų teritorijų. Žolės gaisrai – vieni pavojingiausių, nes nekontroliuojama liepsna lengvai gali persimesti į miškus ir durpynus, nukeliauti iki gyvenamųjų namų, o kaip parodė praėjusių metų patirtis, supleškinti ir visus kaimus.

 • Praėjusių metų statistika: Utenos apskrityje gaisrų skaičius išaugo

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2019 m. Lietuvoje kilo 11509 gaisrai. Palyginti su 2018 m., jų skaičius sumažėjo 2,9 proc. Pernai gaisruose žuvo 70 žmonių (2018 m. – 86), vaikų žūčių pavyko išvengti (pernai žuvo du), o 164 gyventojai (pernai – 174) patyrė traumų. Tai mažiausias žuvusių žmonių gaisruose skaičius per 37 metus.

 • Gaisro liepsnose žuvo šeši mūsų apskrities gyventojai

  Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 10 385 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius sumažėjo 0,8 proc. Gaisruose žuvo 58 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 69), vaikų žūčių pavyko išvengti, o 140 gyventojų patyrė traumų.

 • Naktimis gaisravietėse budintys miškininkai ir gaisrininkai skambina pavojaus varpais

  Ketvirtadienį, balandžio 24 dieną, Lietuvos miškuose kilo net 22 gaistai, nuniokoję bendrą 59 hektarų plotą. Daugelyje miško gaisraviečių ugniagesiai ir miškininkai budėjo per naktį, kad gūsingas vėjas vėl neįpūstų ugnies. VĮ Valstybinių miškų urėdijos miško apsaugos specialistai perspėjo, kad beveik visoje šalies teritorijoje vyrauja IV klasės miškų gaisringumas ir gaisrų pavojus išlieka labai didelis.

 • Miškininkai perspėja – ugnis iš pievų netrunka persimesti į miškus

  VĮ Valstybinių miškų urėdijos duomenimis, šiais metais iki balandžio 9 dienos Lietuvos miškuose užregistruoti 27 miško gaisrai, apėmę bendrą 60 hektarų plotą. Miškininkai ragina gyventojus nedeginti pernykštės žolės. Tai kelia didžiulį pavojų aplinkai – augalams, gyvūnams, patiems žmonėms ir jų turtui. Ugnis nuo degančių pievų netrunka įsiplieksti ir miškuose.

 • Ugniagesiai įspėja: tvarkydami aplinką elkimės atsakingai

  Utenos rajono ugniagesiai su nerimu laukia pavasario orų sausojo periodo, kurio metu prasideda pernykštės sausos žolės gaisrai. Paprastai tokių gaisrų kyla, kai gyventojai imasi įvairios ūkinės veiklos savo gyvenamojoje aplinkoje, sodybose, sodų bendrijose.

 • Praėjusių metų gaisrai: skraidantys dujų balionai ir pelenais virtę pastatai

  Pernai šalyje kilo beveik 12 tūkstančių gaisrų. Daugelis jų – skaudžios netektys, prarastas turtas, o neretai ir viltis. Ugnis pasiglemžė ne tik gyventojų namus, bet ir 86 gyvybes.

 • Praėjusieji metai Utenos apskrityje pareikalavo aukų

  Per 2017 metus ugniagesiai Utenos rajono savivaldybėje skubėjo gesinti 113 gaisrų, kuriuose žuvo du žmonės. 2016 metais gaisrų buvo daugiau – 129, ugnis pasiglemžė vieną gyvybę, traumuoti buvo du žmonės.

 • Ugnis vis dažniau siaubia gyvenamuosius namus

  Per du šių metų mėnesius šalyje kilo 1 442 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo 15,4 proc. Gaisruose žuvo 31 žmogus (2016 m. – 37), iš jų 2 vaikai (3), o 32 gyventojai (46) patyrė traumų.

 • Ugniagesiams darbo parūpina pilnas mėnulis

  Lietuvoje veikia valstybinė priešgaisrinė apsauga ir savivaldybių ugniagesių komandos, kurios užtikrina priešgaisrinį saugumą kaimo vietovėse. Pagrindinė atsakomybė už gaisrų gesinimo organizavimą ir gaisrų prevenciją remiantis teisės aktais tenka valstybinei priešgaisrinei apsaugai, o savivaldybių ugniagesių komandų funkcijos yra tik pagalbinės. Kaimo vietovėse budintys ugniagesiai nėra aprūpinti kvėpavimo aparatais, todėl neprivalo eiti į atvira liepsna degančias ar uždūmintas patalpas, dirbti su sveikatai kenksmingomis medžiagomis ir pan. „Utenos diena" domėjosi, kokia yra Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandų kasdienybė. Šįsyk – įspūdžiai iš Daugailių ir Tauragnų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:558
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:8422
Šį mėnesį apsilankė:8422
Viso (nuo 2015-02-16):13809984
Šiuo metu naršo:
95
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!