Gripas Utenos apskrityje dar neįsismarkavo
ĮvairenybėsGripas Utenos apskrityje dar neįsismarkavo
2017 sausio 10, Antradienis 10:18

Gripas Utenos apskrityje dar neįsismarkavo

Gripas Utenos apskrityje dar neįsismarkavo

Šių metų pirmosios savaitės (sausio 02 d. – 08 d.) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Utenos apskrityje buvo 76,14 atv./10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumas registruotas Visagino mieste – rodiklis siekė 129,48 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausiai peršalimo ligomis praėjusią savaitę sirgo Ignalinos rajono gyventojai, čia rodiklis siekė 37,2 atv./10 tūkst. gyventojų.

2016 metų 52–osios savaitės (gruodžio 26 d. – sausio 01 d.) duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI Utenos apskrityje buvo 66,11 atv,/10 tūkst. gyventojų. Daugiausiai sergančiųjų peršalimo ligomis buvo Visagino mieste – 109,52 atv./10 tūkst gyventojų. Mažiausiai sirgo Zarasų ir Ignalinos rajono gyventojai.

Apskrityse per pirmąją šių metų savaitę iš viso užregistruoti 75 gripo atvejai. Palyginus su 2016 metų paskutine savaite, susirgimų gripu apskrityje padaugėjo 18 atvejų. Lyginant su kitais šalies regionais, gripas Utenos apskrityje dar neįsismarkavo.

Neretai žmonės gripo požymius painioja su peršalimu. Gripui būdinga aukšta temperatūra, raumenų, kūno, galvos skausmai, bendras negalavimas ir energijos stoka. Būna ir nežymi sloga, gerklės perštėjimas, ašarojimas. Gripas – daug pavojingesnis už peršalimą, nes dažnai sukelia komplikacijas. Užsikrėtęs ar jau sirgdamas žmogus platina gripo virusą ir gali užkrėsti kitus. Sergamumas gripu padidėja rudens – žiemos sezonu.

Dainius RAŠIMAS, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Utenos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.

 • Medikai įspėja: prasideda naujas gripo sezonas

  Šią savaitę oficialiai prasidėjo naujas gripo sezonas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vykdantis gripo stebėseną šalyje, kiekvieną savaitę skelbs sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergamumo rodiklius.

 • Mažiausias sergamumas gripu – Utenoje, didžiausias – Alytuje

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informavo, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) per savaitę nežymiai padidėjo.

 • Lietuvoje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje sumažėjo.

 • Gripo epidemijos metu – biuletenis telefonu

  Šalyje didėjant gripo atvejų skaičiui teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. Tokiu atveju nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui. Tokia yra supaprastinta ir šiuo metu galiojanti kreipimosi tvarka gripo epidemijos metu.

 • Gripas vis sparčiau atakuoja gyventojus

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemijos žemėlapis ir vėl kinta. Antradienį gripo epidemija paskelbta Alytaus miesto ir Šalčininkų rajono savivaldybėse. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė jau vienuolikta.

 • Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo auka

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Šiauliuose mirė moteris. Tai pirmoji gripo auka šį gripo sezoną. Garbaus amžiaus pacientei sausio 15 dieną buvo nustatyta gripo ir plaučių uždegimo diagnozė. Tačiau antradienį moteris mirė. Moteris sirgo lėtinėmis ligomis, nevaikščiojo, tačiau skiepyta nuo gripo nebuvo. Manoma, kad ji užsikrėtė nuo šeimos narių.

 • Gripas ugdymo procesą sustabdė dar daugiau mokyklų

  Ketvirtadienį savivaldybių pateiktais duomenimis, karantinas paskelbtas 250 šalies mokyklų, t. y. 23 proc. nuo visų mokyklų. Nuo pirmadienio ugdymo procesą sustabdyti turėjo dar per 100 švietimo įstaigų.

 • Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

  Pirmadienį savivaldybių pateiktais duomenimis, karantinas paskelbtas 135 mokyklose, t. y. 13 proc. nuo visų šalies mokyklų.

 • Devyni simptomai – gripas ar peršalimas?

  Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo – vystosi lėtai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1375
Vakar apsilankė:11112
Šią savaitę apsilankė:66512
Šį mėnesį apsilankė:345286
Viso (nuo 2015-02-16):13792352
Šiuo metu naršo:
136
2020-05-31
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!