Gripas Utenos apskrityje dar neįsismarkavo

Šių metų pirmosios savaitės (sausio 02 d. – 08 d.) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Utenos apskrityje buvo 76,14 atv./10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumas registruotas Visagino mieste – rodiklis siekė 129,48 atv./10 tūkst. gyventojų. Mažiausiai peršalimo ligomis praėjusią savaitę sirgo Ignalinos rajono gyventojai, čia rodiklis siekė 37,2 atv./10 tūkst. gyventojų.

2016 metų 52–osios savaitės (gruodžio 26 d. – sausio 01 d.) duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI Utenos apskrityje buvo 66,11 atv,/10 tūkst. gyventojų. Daugiausiai sergančiųjų peršalimo ligomis buvo Visagino mieste – 109,52 atv./10 tūkst gyventojų. Mažiausiai sirgo Zarasų ir Ignalinos rajono gyventojai.

Apskrityse per pirmąją šių metų savaitę iš viso užregistruoti 75 gripo atvejai. Palyginus su 2016 metų paskutine savaite, susirgimų gripu apskrityje padaugėjo 18 atvejų. Lyginant su kitais šalies regionais, gripas Utenos apskrityje dar neįsismarkavo.

Neretai žmonės gripo požymius painioja su peršalimu. Gripui būdinga aukšta temperatūra, raumenų, kūno, galvos skausmai, bendras negalavimas ir energijos stoka. Būna ir nežymi sloga, gerklės perštėjimas, ašarojimas. Gripas – daug pavojingesnis už peršalimą, nes dažnai sukelia komplikacijas. Užsikrėtęs ar jau sirgdamas žmogus platina gripo virusą ir gali užkrėsti kitus. Sergamumas gripu padidėja rudens – žiemos sezonu.

Dainius RAŠIMAS, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Utenos departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas