Šiemet jau nutiesta per 1 000 kilometrų požeminių kabelių
ĮvairenybėsŠiemet jau nutiesta per 1 000 kilometrų požeminių kabelių
2016 lapkričio 11, Penktadienis 13:00

Šiemet jau nutiesta per 1 000 kilometrų požeminių kabelių

Šiemet jau nutiesta per 1 000 kilometrų požeminių kabelių

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) per devynis šių metų mėnesius nutiesė 1 250 kilometrų požeminių elektros kabelių. Taip dar didesniam bendrovės klientų skaičiui užtikrintas patikimesnis elektros energijos skirstymas, nes toks tinklas yra atsparus nepalankioms oro sąlygoms.

Pasak ESO Tinklų vystymo tarnybos direktoriaus Ryčio Borkio, požeminiai elektros kabeliai pirmiausia tiesiami ten, kur dėl nepalankių oro sąlygų dažniausiai fiksuojami elektros energijos tiekimo sutrikimai. Oro linijas pakeitus požeminėmis, tikimybė, kad audros metu dings elektra, iš esmės išnyksta.
Per devynis šių metų mėnesius nutiesta 18,9 proc. daugiau požeminių elektros kabelių nei pernai tuo pat metu. Bendrovė į žemos, vidutinės ir aukštos įtampos (0,4–10–35 kV) požeminių kabelių linijų tiesimą šiemet sausį-rugsėjį investavo beveik 33 mln. eurų. Šiemet daugiausia kabelių linijų nutiesta Vilniaus regione (333 km) ir Utenos regione (232 km) ir Klaipėdos regione (214 km).
„Pastaraisiais metais mūsų investicijos į požeminio elektros tinklo plėtrą kasmet auga. Požeminio tinklo plėtra yra viena pagrindinių priemonių didinant elektros tiekimo patikimumą ir jo atsparumą ekstremaliems gamtos reiškiniams, kurių fiksuojama vis daugiau. Oro linijas keičiant požeminiais kabeliais nauda kuriama ir klientams, ir bendrovei. Klientams gerokai išauga elektros tiekimo patikimumas, atsiveria gražesnis kraštovaizdis. Įmonei – mažėja tinklo priežiūros ir remonto sąnaudos", – sakė R. Borkys.
Šių metų rugsėjo pabaigoje bendras elektros skirstymo tinklo ilgis Lietuvoje sudarė daugiau nei 122,9 tūkst. kilometrų – jo pakaktų tris kartus apjuosti Žemės rutulį. Kabelių linijos sudaro 28,3 tūkst. kilometrų arba 23 proc. visų elektros skirstymo tinklo linijų.
ESO primena, jog prieš atliekant žemės kasinėjimo darbus ten, kur nutiesti požeminiai elektros kabeliai, būtina laikytis elektros tinklų apsaugos taisyklių. Bendrovė prašo nerizikuoti savo ar aplinkinių saugumu ir planuojamus kasinėjimo darbus pirmiausia suderinti su ESO.

ESO inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lengvatos ūkininkams pasiekiamos paprasčiau

  Ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais, jei pateikia pažymą apie pajamas už praėjusius metus, ūkio ir žemės ūkio valdos registravimo pažymas. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.

 • Audra paliko be elektros

  Dėl naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautusios audros be elektros energijos buvo apie 15 tūkst. ESO klientų. Daugiausia Pakruojo, Biržų, Rokiškio, Zarasų, Alytaus ir Vilniaus rajonuose.

 • Sąskaitos už elektrą ir dujas nemaloniai nustebins kiekvieną

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos keisis gamtinių dujų ir elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams.

 • Mažės elektros kaina

  Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) valdyba patvirtino naujas visuomenines elektros energijos kainas 2018 metams. Bendrovės siūlymu, kainos gyventojams vidutiniškai mažėja 1,2 proc. Skaičiuojama, kad pigesnė elektra šeimai padės sutaupyti apie 2,4 euro per metus. ESO siūlomas kainas pateiks derinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).

 • Nuo lapkričio gaminti elektrą savo reikmėms – greičiau ir lengviau

  Lapkričio 1 dienos įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimai, kuriais yra pagerinamos sąlygos savo reikmėms elektros energiją gaminantiems vartotojams. Panaikinus perteklinius leidimus mažos galios elektrinėms iki 5 kW, beveik keturis kartus trumpėja administracinių procedūrų laikas. Be to, nuo lapkričio elektros energiją gaminančiais vartotojais galės tapti ne tik gyventojai, bet ir įmonės.

 • Elektros ir šilumos energija „iš atliekų“

  Aplinkos ministerijos skaičiavimais, iš viso į sąvartynus kasmet išvežama apie 490 tūkstančių kilogramų perdirbti netinkamų komunalinių atliekų. Ir tai neskaičiuojant pramonėje susidarančių atliekų. Tokie skaičiai įspūdingi ir keliantys iššūkių. Ką daryti, kad atliekų sąvartynuose kauptųsi kuo mažiau? Kaip galima jas įdarbinti?

 • Perkūnija sutrikdė elektros tiekimą ir Utenos regione

  Dėl perkūnijos ketvirtadienį (birželio 29 d.) fiksuoti elektros tiekimo sutrikimai pietryčių Lietuvoje. 10 val. duomenimis, elektros tiekimas buvo sutrikęs daugiau kaip 7 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) klientų.

 • Elektros ir dujų vartotojams – nauji pasiūlymai

  Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Lietuvos dujų tiekimas“ siūlo klientams atsiskaityti už elektrą ir dujas nenaudojant popierinių atsiskaitymo knygelių. Vietoj jų klientams siūloma laisvai pasižymėti atsiskaitymui reikiamus duomenis ir juos paprastai pateikti atsiskaitant internetu arba įmokų surinkimo vietose.

 • Nuo liepos mažės elektros kainos buitiniams vartotojams

  Nuo liepos 1 dienos įsigalios nauji tarifai privatiems elektros vartotojams. Privatūs bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) klientai nuo šiol už elektrą mokės vidutiniškai 5,4 proc. mažiau nei pirmą pusmetį. Pastarąjį kartą mažesnės elektros kainos buvo 2009 metais.

 • Atskleidė elektros dingimo Utenoje priežastį

  Pirmadienį kelioms minutėms Utenos mieste buvo dingusi elektra: tą pajuto tiek didžiosios įmonės, tiek gyventojai. Išsiaiškinta, jog gyventojus be elektros paliko ant elektros linijos užvirtusi didžiulė eglė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3626
Vakar apsilankė:7200
Šią savaitę apsilankė:3626
Šį mėnesį apsilankė:248720
Viso (nuo 2015-02-16):12299070
Šiuo metu naršo:
181
2020-01-27
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!