Ką sraigių rinkėjai privalo žinoti?
ĮvairenybėsKą sraigių rinkėjai privalo žinoti?
2016 balandžio 25, Pirmadienis 13:32

Ką sraigių rinkėjai privalo žinoti?

Ką sraigių rinkėjai privalo žinoti?

Nors šalyje pavasaris kasmet skirtingas – būna, kad džiugina šiltesniu ir sausesniu oru, būna, jog sulaukiam kur kas lietingesnio. Tačiau sraigių rinkėjams nederlingų metų nebūna. Net ir menkiausias lietus labai greitai moliuskus išvilioja į pamiškes ir pievas. Nemaža dalis gyventojų rinkdami sraiges deda jas ne į tinklinius, kaip derėtų, bet į plastikinius maišelius ir juose laiko kelias dienas ar savaitę iki tol, kol galės parduoti supirkėjams. Pasitaiko, kad po ilgo laikymo plastikiniuose maišuose atveža jas jau nebetinkamas supirkimui, ir, neturėdami kur jų dėti, išverčia pamiškėse. Kad žala gamtai būtų padaryta kuo mažesnė, reikia nepamiršti ir vadovautis vynuoginių sraigių išteklių naudojimo taisyklėmis.

Utenos regioninis aplinkos apsaugos departamentas primena būtinus reikalavimus vynuoginių sraigių išteklius naudojantiems fiziniams ir juridiniams asmenims:
1. Fiziniams asmenims leidžiama rinkti vynuogines sraiges ir juridiniams asmenims leidžiama naudoti vynuoginių sraigių išteklius tuomet, kai vynuoginių sraigių kiauto skersmuo ne mažesnis kaip 28 mm.
2. Fiziniams asmenims leidžiama rinkti vynuogines sraiges ir juridiniams asmenims leidžiama rinkti bei supirkti jas nuo sraigių vegetacijos pradžios iki liepos 1 dienos.
3. Juridiniai asmenys apie vynuoginių sraigių supirkimo vietas jų supirkimo laikotarpio metu prieš 5 darbo dienas iki vynuoginių sraigių supirkimo pradžios supirkimo vietose turi raštu informuoti regiono aplinkos apsaugos departamentą, kurio kontroliuojamoje teritorijoje yra vynuoginių sraigių supirkimo vietos.
Pažeidę šių taisyklių reikalavimus, fiziniai ir juridiniai asmenys turi žinoti, kad bus traukiami atsakomybėn Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

    Prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimo sezonui aplinkosaugininkai turi keletą priminimų rinkėjams ir supirkėjams, pataria, kaip elgtis, kad nebūtų daromi pažeidimai.

  • Sraigių rinkimo asai per dieną sugeba uždirbti 30 eurų

    Gegužė – tai mėnuo, kuomet prasideda vynuoginių sraigių vegetacinis laikotarpis. Sulaukę lietingų orų į pievas ir raistus skuba šliaužiojančių gyvių rinkėjai. Daugelis galvoja, kad šis užsiėmimas – lengvas būdas prasimanyti pinigų. Tuo tarpu sraigių supirkėjai vieningai tvirtina, kad sraigių rinkimas prilygsta grybavimui, jei nežinai sraigingų vietų – teks tenkintis menku atlygiu. Utenoje registruoti septyni sraigių supirkimo punktai. Šiemet už kilogramą sraigių supirkėjai moka iki 50-ies euro centų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7480
Vakar apsilankė:7200
Šią savaitę apsilankė:7480
Šį mėnesį apsilankė:252574
Viso (nuo 2015-02-16):12302924
Šiuo metu naršo:
184
2020-01-27
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!