Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena
ĮvairenybėsĮ „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena
2015 spalio 05, Pirmadienis 09:16

Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena

Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena

VĮ „Draugiški šeimai" organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus" artėja prie finišo tiesiosios – per artimiausias savaites dvylikoje Lietuvos miestų bus pasverti ir priduoti perdirbti visi šiemet surinkti kamšteliai. Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp kurių – ir Utena. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius visoje Lietuvoje renka apie 300 tūkstančių žmonių.

„Planuojam, kad toks gausus dalyvių būrys šiemet surinks apie dvylika tonų kamštelių. Pernai konkurso dalyviai surinko 7909 kilogramus, o pirmaisiais konkurso metais nesurinkom nei tonos. Šiemet prieš atiduodami kamštelius perdirbimui šiek tiek pažaisim su jais – Alytuje ir Vilniuje bus įrengti pramogų baseinai, kuriuose vaikai galės „maudytis" ir taškytis kamšteliuose – pasakoja konkurso sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė.
Spalio 6 dieną kamšteliai bus surenkami ir Utenoje – savo surinktus kamštelius pristatys Utenos Vyturių progimnazija, Utenos vaikų lopšelis - darželis „Želmenėlis", „Saulutė", mokykla–vaikų darželis „Eglutė", Aukštakalnio progimnazija, „Žiburio" pradinė mokykla, Krašuonos progimnazija.
Konkurso „Kamštelių vajus'2015" ambasadorė Utenoje Marytė Zabulienė pasakojo, kad uteniškiai labai aktyviai dalyvavo konkurse nuo pat pirmųjų metų. „Utenos Krašuonos progimnazija, kurioje dirbu, 2012 metais surinko 101, 5 kilogramus ir konkurse užėmė II vietą. 2013 metais surinkom net 523.550 kilogramus ir užėmėm I vietą, o pernai vėl likom antri, surinkę 389,9 kilogramus kamštelių. Šiemet mūsų įstaigos vaikai taip pat labai aktyviai rinko kamštelius, tačiau mes nesistengiame užimti pirmosios vietos – pergalės skonį leidžiame pajusti ir kitiems", – teigė M. Zabulienė.
Utenos Krašuonos progimnazija yra apdovanota vertingais prizais: trimis tūkstančiais litų suoliukams mokyklos koridoriuose įsigyti, knygų mokyklos bibliotekai už du tūkstančius litų, kelione į Briuselį ir daug smulkių prizų.
Utenoje plastikiniai butelių kamšteliai ir iš jų sukurti meniniai darbai, bus renkami spalio 6 dieną 10 – 16 val. Utenos kultūros centro kieme.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1-IMG_5918.JPG
 • Click to enlarge image M.Zabulien ir konkurso organizator B.Jakuionyt1.JPG
 • Click to enlarge image M.Zabulien kasmet kamtelius vedavo priduoti Vilni. iemet organizatoriai atvaiuos Uten.JPG
 • Click to enlarge image M.Zabulien per i met konkurso paskelbimo rengin kalbina LTV.JPG
 • Click to enlarge image Utenos Krauonos progimnazijos surinkti kamteliai 2013 m. .JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiams kamštelių rinkėjams kol kas nėra lygių

  Spalio viduryje pradėjęs savo kelionę po Lietuvą, plastikinius butelių kamštelius renkantis autobusėlis nuvažiavo į jau daugiau nei dvidešimt Lietuvos miestų ar įstaigų ir surinko jau dvi tonas kamštelių. Kol kas daugiausia surinkta kamštelių Utenoje – 284 kilogramai.

 • Uteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus

  813 kilogramų – tiek kamštelių surinko uteniškiai, ikimokyklinio ir darželinio amžiaus vaikai. Dalyvaudami nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus'2016" finaliniame renginyje, dvi mūsų rajono ugdymo įstaigos pateko į daugiausia kamštelių surinkusių šalies komandų dešimtuką, o Utenos vaikų lopšelis–darželis „Saulutė" pelnė 300 eurų, kuriuos galės išleisti savo reikmėms.

 • Iš kamštelių žada tiesti takus ir statyti namus

  Ar galima iš plastikinių kamštelių pagaminti sienų plyteles ar iškloti pasivaikščiojimų, dviračių takus? Padaryti dešimties metrų aukščio obeliską ar milžinišką miesto kalėdinę eglutę? „Taip!" – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus" organizatoriai.

 • „Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone

  Konkurso „Kamštelių vajus 2016" tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Raginami mokytojų vaikai aktyviai renka kamštelius, juos neša į mokyklas, vaikų darželius, o vėliau kuria neįprastus dirbinius.

 • Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas

  Per konkurso „Kamštelių vajus'2015" finalinį renginį PLC „Panorama" vyko ilgiausio plastikinio žaislo iš butelių kamštelių vėrimas ir Lietuvos rekordo fiksavimas. Buvo suverta 266, 60 m ilgio gyvatė, kuri svėrė daugiau nei penkiasdešimt kilogramų. Ilgiausią žaislą gamino Vš Į „Balsių darželis". Gyvatei pagaminti buvo sunaudota 26600 kamšteliai.

 • Uteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių

  Vilniuje baigėsi ketvirtasis respublikinis konkursas „Kamštelių vajus'2015". Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai" organizuojamas konkursas kasmet susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius renka apie trys šimtai tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.

 • „Kamštelių vajaus“ rekordas: Krašuonos progimnazija surinko 370 kilogramų kamštelių

  Šalies ugdymo įstaigų bendruomenes stipriai įtraukė kamštelių rinkimo vajus – pastaraisiais metais Utenoje taip pat tapo madinga rinkti kamštelius. Ir šiais metais mokiniai ar ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai noriai iš namų nešė kamštelius, kurie vakar, spalio 7 dieną, prie Utenos kultūros centro buvo pasverti ir priduoti perdirbti.

 • Utenoje nėra nė vieno ant žemės numesto kamštelio – visi surinkti

  Šių metų konkurso simbolis – Niekučių šeima nuo šiandien stovi Užupio Menų inkubatoriuje. Mėnesį stovėję Konstitucijos prospekte, Niekučiai pradėjo savo kelionę po Lietuvą. Konkurso organizatoriai planuoja Niekučius vežti per visą šalį, primindami ir ragindami rinkti plastikinius butelių kamštelius ir dalyvauti jau ketvirtus metus vykstančiame konkurse „Kamštelių vajus“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3431
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:29416
Šį mėnesį apsilankė:62133
Viso (nuo 2015-02-16):14086125
Šiuo metu naršo:
134
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!