Utenos apskrities gydymo įstaigų pacientai į ligoninę guldomi dažniau
AktualijosUtenos apskrities gydymo įstaigų pacientai į ligoninę guldomi dažniau
2014 lapkričio 05, Trečiadienis 15:12

Utenos apskrities gydymo įstaigų pacientai į ligoninę guldomi dažniau

Utenos apskrities gydymo įstaigų pacientai į ligoninę guldomi dažniau

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai atliko savo veiklos zonos gyventojų dvejų metų (2012-07-01–2014-06-30) hospitalizacijos, t. y. paguldymo į ligoninę atvejų analizę. Ji atskleidė, kad daugelyje Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų pacientai gerokai dažniau siunčiami į stacionarą, nei tai daroma Vilniaus ar Kauno teritorinių ligonių kasų veiklos zonos gydymo įstaigose.

Panevėžio TLK veiklos zonos standartizuotas hospitalizacijos atvejų (HA) rodiklis jau keleri metai viršija bendrą Lietuvos HA rodiklį ir išlieka vienas aukščiausių. Dėl šios priežasties imtasi analizuoti ligoninių veiklą, o rezultatus nuspręsta aptarti su šių įstaigų vadovais.
Hospitalizacijos atvejų analizę ligoninių vadovams pristačiusi Sutarčių skyriaus vedėja Vita Tinterytė teigia: per analizuotą laikotarpį Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse paguldytų pacientų skaičius keliomis dešimtimis sumažėjo, tačiau labai padaugėjo mūsų zonos gyventojų, besigydžiusių Vilniaus TLK zonos ligoninėse – per dvejus metus hospitalizuotų pacientų skaičius išaugo beveik 1300. Vilniuje daugiausia gydėsi Panevėžio miesto, Rokiškio, Utenos rajonų savivaldybių gyventojai. Populiariausios Vilniaus gydymo įstaigos tarp Panevėžio TLK veiklos zonos pacientų – VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Nacionalinis vėžio institutas ir VšĮ Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė. Pirmosiose dviejose gydėsi ypač daug Panevėžio miesto gyventojų.
Panevėžiečiai labiausiai viršijo hospitalizaciją ir pagal gydymąsi savo mieste – VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje per dvejus metus HA tarp Panevėžio miesto savivaldybės gyventojų padaugėjo 410. Bendrai Respublikinėje Panevėžio ligoninėje HA padaugėjo 929. Šioje įstaigoje analizuoto laikotarpio pabaigoje gydėsi 243 Panevėžio rajono gyventojais ir 258 Kupiškio rajono gyventojais daugiau nei laikotarpio pradžioje. HA pokytis tarp kitų savivaldybių gyventojų ligoninei ne toks reikšmingas.
V. Tinterytė pastebi: nors hospitalizacijos rodiklio mažinimas yra visų Lietuvos gydymo įstaigų siekiamybė, Panevėžio TLK veiklos zonos standartizuotas HA rodiklis, parodantis, kiek stacionare besigydžiusių ligonių tenka 100-ui gyventojų, beveik visose savivaldybėse nuo 2012-07-01 iki 2014-06-30 tik dar padidėjo. Aukščiausias jis – Zarasų rajono savivaldybėje – 24,33. Tuo tarpu bendras Lietuvos standartizuotas HA rodiklis yra 20,45 atvejo šimtui gyventojų. Sumažinti rodiklį pavyko tik Anykščių ir Ignalinos rajonų ligoninėms.
Pasitarime dalyvavę ligoninių vadovai skirtingai reagavo į analizės rezultatus. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas siūlė įvertinti gyventojų sergamumo įtaką stacionarinėms paslaugoms ir tikino, kad vien tik jo vadovaujama įstaiga negali turėti lemiamos įtakos HA mažinimui. Direktoriaus pavaduotoja medicinos reikalams Violeta Smilgienė informavo, kad metų gale Santariškių klinikos nebepriima sunkių ligonių, kuriems reikalingos aukštesnio lygio medicinos paslaugos, todėl ir tokius pacientus tenka guldyti į stacionarą Panevėžyje.
Pasak I. Dorošo, jo vadovaujamos ligoninės balo vertė, pagal kurią ligonių kasos apmoka paslaugas, yra bene mažiausia, tad specialiai į ligoninę pacientai tikrai neguldomi, nes taip balo vertė dar mažėtų.
Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pastebi: nors VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės 1 balo vertė mažiausia, vidutinė 1 jos išgydyto ligonio kaina yra gerokai didesnė už kainą išgydytų ligonių tose ligoninėse, kurių balo vertė didžiausia. Vadinasi, dėl ligonių gausos finansiškai Panevėžio ligoninė nenukenčia.
„Susirinkome ne kaltinti vieni kitų, bet ieškoti sprendimų, kaip sumažinti HA skaičių. Tai tegul būna jums namų darbai – apmąstyti, ką galėtumėte padaryti, kad ligonių stacionare nedaugėtų, kad stacionarines paslaugas gautų tie pacientai, kuriems jos būtinos. Reikia pripažinti, kad pačios gydymo įstaigos turi galimybę valdyti ir balo vertę, ir HA rodiklius", – pažymi J. Narbutas.
Ligoninių vadovai sutiko, kad Panevėžio TLK veiklos zonoje standartizuotas HA rodiklis nėra geras ir jį būtina reguliuoti, bet nedirbtinai.
Pasitarime taip pat kalbėta apie medicininės reabilitacijos teikimo problemas, pateikti duomenys, kurios gydymo įstaigos jau išnaudojo visiems metams skirtas lėšas, vadovų paprašyta labiau koordinuoti lėšų paskirstymą metų pradžioje.

Panevėžio teritorinė ligonių kasos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos ligoninė pasiruošusi COVID-19 antpuoliui

  Kol pietų Europą siaubia koronavirusas, Lietuvoje dar ganėtinai ramu. Ten aukos skaičiuojamos tūks­tančiais, o mūsų šalyje kol kas – dešimtimis. Tiesa, visos gydymo ir kitos pirmame kovos su COVID-19 fronte esančios įstaigos Lietuvoje ruošiasi atsakin­gai ir kruopščiai. Ne išimtis ir Utenos ligoninė, kuri ne tik pertvarkė savo darbą budėjimo režimu, bet ir nuo praėjusio penktadienio ruošia visus darbuotojus tam atvejui, jei prireiktų bet kurių gydančių rankų. Tuo „Utenos diena“ domėjosi plačiau.

 • Dėl karantino pertvarkomas Utenos ligoninės darbas

  Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO VšĮ Utenos ligoninė informuoja, kad nuo kovo 16 dienos, Utenos ligoninėje ir Konsultacijų poliklinikoje:

 • Ligoninės teritorija gražėja – patogu bus visiems

  Tęsiasi Utenos ligoninės teritorijos tvarkymo dar­bai, prasidėję 2018 metų rudenį. Jau nutiesta didžio­ji dalis pėsčiųjų takų, įrengtos automobilių stovėji­mo aikštelės, sutvarkytas apšvietimas. Apie tai, kas jau padaryta ir kas dar laukia, „Utenos diena" kal­bėjosi su VšĮ Utenos ligoninės direktoriumi Daliumi Drunga ir Utenos rajono savivaldybės administraci­jos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus (toliau – Skyrius) vedėjo pavaduotoju Egidijumi Bukiu.

 • Lietuvoje mažėja bereikalingo patekimo į ligonines atvejų

  Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, dėl pagerėjusios pirminės sveikatos priežiūros kokybės išvengiamų hospitalizacijų (toliau – IH), ypač dėl lėtinių būklių, skaičius mažėja daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

 • Dalius Drunga: „Iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą“

  „Utenos diena“ jau rašė, kad po konkurso, vykusio rugpjūčio 8 dieną, komisijos sprendimu eiti viešosios įstaigos Utenos ligoninė direktoriaus pareigas antrai kadencijai paskirtas Dalius Drunga, kuris varžėsi su vienu pretendentu.

 • Ligoninė tvarkosi – atsiprašome

  VšĮ Utenos ligoninė gražėja kiekvienais metais – vienas po kito remontuojami skyriai, įsigyjama nauja moderni įranga. Viskas daroma pacientų ir ligoninės darbuotojų patogumui bei kokybiškam darbui. Žinoma, dėl pertvarkų kartais tenka susidurti su laikinais nepatogumais, tačiau gydymo įstaigos vadovai stengiasi viską suplanuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų ligoninėje besigydantys uteniškiai ir jų lankytojai, atsižvelgiama ir į darbuotojų poreikius. Dėl jau prasidėjusio dviejų liftų šachtų remonto ir dėl to, kad nuo lapkričio 10 iki gruodžio 15 dienos bus keičiamas ligoninėje esantis krovininis liftas, kuris vienintelis kelia gulinčius ligonius, numatomi laikini pakeitimai organizuojant ligoninės veiklą, tačiau visa tai – laikina ir išspręstina. Apie laukiančias permainas pasakojo šios gydymo įstaigos direktorius Dalius Drunga.

 • Ligoninių veiklos rezultatai aptarti įvairiais pjūviais

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) praėjusią savaitę savo veiklos zonos ligoninių vadovus pakvietė į kasmetį stacionarinių įstaigų veiklos rezultatų aptarimą. Šio aptarimo tikslas – suteikti galimybę ligoninių vadovams tarpusavyje palyginti vadovaujamos įstaigos ir kolegų teikiamas paslaugas, jų struktūrą ir kt., įvertinti įstaigų metinių pokyčių rezultatus, išklausyti ligoninių vadovų nuomonę pokyčių klausimais.

 • Šeimos gydytojai ir ligoninės atstovai aptarė bendradarbiavimo problemas

  Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovai, taip pat Kontrolės, Informatikos ir statistikos skyrių specialistai dalyvavo VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje organizuotame pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) atstovų susitikime-konferencijoje, kur buvo aptartos šių įstaigų bendradarbiavimo problemos, specializuotų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros, priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų teikimas ir kt. Panevėžio TLK atstovai susitikimo dalyviams pristatė priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų analizės rezultatus, priminė apie slaugytojų teisę, gydytojui paskyrus, išrašyti pacientams daugumą medicinos pagalbos priemonių (MPP), įtrauktų į Kompensuojamųjų MPP sąrašą.

 • Astmos klubo narius privertusi sunerimti žinia tebuvo muilo burbulas

  Lapkričio 24-os popietę į parodos atidarymą susirinkusiems astmos klubo „Kvėpuok giliau" nariams Utenos ligoninės gydytojos pulmonologės Violetos Griškevičienės paskelbta žinia tapo pribloškiančia ir nemalonia naujiena. Anot gydytojos, nuo 2017 metų sausio 1 dienos bus naikinamas Utenos ligoninės Pulmonologijos sektorius, gydantis įvairiomis plaučių ligomis sergančius pacientus. Tai būtų tikrai prastos naujienos astmininkams, kuriems dažnai tenka naudotis šio sektoriaus paslaugomis, atlikti įvairias procedūras.

 • Diskutuota apie poliklinikų ir ligoninių bendradarbiavimą

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo savo veiklos zonos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ), ligoninių ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių vadovų pasitarimą. Tokio pasitarimo pageidavo ligoninių vadovai, dalyvavę pasitarime, rugsėjo mėnesį ir prašę ligonių kasos specialistų atlikti GMP automobiliais atvežamų pacientų būklės analizę bei pristatyti ją ne tik stacionaro, bet ir kitų įstaigų vadovams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9336
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:63360
Šį mėnesį apsilankė:342134
Viso (nuo 2015-02-16):13789200
Šiuo metu naršo:
173
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!