Rudeninėje „Maisto banko" akcijoje – aukotojų rekordai
AktualijosRudeninėje „Maisto banko" akcijoje – aukotojų rekordai
2014 spalio 21, Antradienis 08:33

Rudeninėje „Maisto banko" akcijoje – aukotojų rekordai

Rudeninėje „Maisto banko" akcijoje – aukotojų rekordai
 • Lina NARČIENĖ
 • 8 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Spalio 17-18 d. Utenoje vyko „Maisto banko akcija", kurioje dalyvavo Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos, Utenos lietuvių ir švedų draugijos, VšĮ Krizių centro „Angelų pieva", VšĮ „Sveikata į namus" savanoriai ir daugelis kitų organizacijų bei įstaigų. „Maisto banko" duomenimis, per dvi dienas uteniškiai paaukojo 5200 vienetų maisto produktų.

 

Utenos lietuvių ir švedų draugijos pirmininkės pavaduotoja Vida Starčikovienė teigė, kad šiųmetės akcijos rezultatai nenuvylė – per dvi akcijos dienas Utenos lietuvių ir švedų draugijos savanoriai sulaukė 605 pirkėjų, kurie paaukojo 1944 vienetus įvairių maisto produktų. Anot jos, į pagalbą rinkti maisto produktų atskubėjo gausus būrys savanorių: Adolfo Šapokos gimnazijos, Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokiniai. „56 savanoriai atliko svarbų darbą, kurio rezultatai palengvins nepasiturinčių neįgaliųjų ir šeimų, auginančių vaikus, buitį", – „Utenos dienai" pasidžiaugė V. Starčikovienė, pridūrusi, kad šiandien beliko suskaičiuoti gramus ir surinktus produktus išdalyti šeimoms, auginančioms vaikus, bei neįgaliesiems.
Dalis akcijoje „Maisto bankas" surinktų produktų iškeliaus ir ant varguolių stalo. Pasak VšĮ Krizių centro „Angelų pieva" socialinės darbuotojos Angelės Mažeikienės, šiųmetėje akcijoje, kuri buvo vykdoma J. Basanavičiaus gatvėje esančiame prekybos centre „Maxima", dalyvavo nemažas būrys aukotojų. Akcijos metu surinkta 1479 vienetai (1042 kg) ilgai negendančių maisto produktų: makaronų, cukraus, mėsos konservų, miltų, kruopų... „Ši akcija buvo rudeniškai rami, nebuvo piktų žmonių, kurie kartais mums liepia eiti arti laukų. Skaudu tai girdėti. Juk mes ne sau renkame šiuos maisto produktus, o tiems, kuriems tikrai reikia pagelbėti", – kalbėjo A. Mažeikienė, teigianti, kad iš šių produktų bus gaminamas maistas VšĮ Krizių centro „Angelų pieva" gyventojams ir labdaros valgyklos lankytojams.
„Džiaugiuosi ir dėkoju uteniškiams, kurie prisidėjo prie šios akcijos. Tai ypatinga akcija su šypsenomis ir gražiais žodžiais. Malonu tai, kad esame įvertinti", – visiems, kurie prisidėjo prie „Maisto banko" akcijos, dėkojo A. Mažeikienė.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

  Pilnos spintelės neišnaudotų maisto produktų – šiandienos lietuvių kasdienybė: pusė respondentų karantino laikotarpiu kaupė maisto atsargas, rodo „Malsenos“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa. Pusė iš jų – sukauptų atsargų taip ir neišnaudojo. Tuo metu „Maisto banko“ remiamos organizacijos prašo vis daugiau maisto, paramos gavėjų sąrašai ilgėja – skurstančiųjų kiekis auga, o maisto atsargų socialiai remtiniems – katastrofiškai trūksta.

 • Jau šį penktadienį pakvies padėti nepasiturintiems

  Artėjant šaltajam metų laikotarpiui, šimtai socialinių organizacijų rengiasi pasirūpinti, kad skurdžiai gyvenančių žmonių stalas neliktų tuščias. Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ kviečia šalies gyventojus dalyvauti didžiausiame labdaros vajuje - „Maisto banko“ akcijoje, kuri Lietuvoje rengiama jau dvidešimt aštuntąjį kartą.

 • Uteniškius vėl kvies atverti piniginę vargstantiems

  Penktadienį šalyje prasideda didžiausias nacionalinis labdaros rinkimo vajus – „Maisto banko“ akcija. 74 miestų prekybos centruose ir parduotuvėse savanoriai kvies pirkėjus nupirkti ir paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų nepasiturintiems.

 • „Maisto banko“ akcijoje paaukota už pusę milijono eurų

  Atkurtos Lietuvos Šimtmečiui dedikuota „Maisto banko“ akcija sulaukė plataus šalies geradarių palaikymo. Praėjusį penktadienį ir šeštadienį parduotuvėse nepasiturintiems paaukota maisto už beveik pusę milijono eurų.

 • „Maisto banko“ akcija šiemet – išskirtinė

  Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ šį rudenį pažymės ypatingu būdu – spalio 19–20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų ir miestelių, akcija vyks ir Utenoje.

 • „Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų

  Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ šį rudenį pažymės ypatingu būdu – spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų ir miestelių.

 • Rekordinėje „Maisto banko“ akcijoje dosniai aukojo ir uteniškiai

  25 kartą organizuota „Maisto banko“ akcija pasižymėjo rekordiniu žmonių dosnumu – penktadienį ir šeštadienį parduotuvėse geraširdžiai pirkėjai maisto, kuris bus išdalytas vargingai gyvenantiems žmonėms, paaukojo už 460 tūkst. eurų. Tai – didžiausia kada nors „Maisto banko“ akcijoje paaukoto maisto vertė. Šiemet pavasarinė akcija organizuota 76-iuose miestuose ir miesteliuose, nupirkti maisto nepasiturintiesiems buvo galima 438-iose parduotuvėse. Dalyvauti „Maisto banko“ akcijoje vietos bendruomenes šįkart ypač aktyviai skatino merai.

 • Savaitgalį pakvies jubiliejinė „Maisto banko“ akcija

  Artėjant šv. Velykoms socialinių organizacijų savanoriai rengiasi pasirūpinti skurdžiau gyvenančių šeimų stalu. Šį savaitgalį šalies parduotuvėse 25-ą kartą rengiama „Maisto banko“ akcija.

 • „Maisto banko“ savanoriai jau laukia geraširdžių uteniškių

  Spalio 20–21 dienomis Lietuvoje vyksta tradicinė „Maisto banko" akcija. Tūkstančiai savanorių kviečia aukoti maisto produktų nepasiturintiesiems maitinti. Pirmą kartą aukoti maisto galima ne tik tradicinėse maisto prekių parduotuvėse, bet ir internetu. Tokią galimybę pirkėjams suteikia elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora". „Maisto banko" savanoriai pluša ir Utenoje – uteniškiai dalytis gerumu kviečiami prekybos centruose „Vyturiai", „Aukštakalnis", „Rašė", „Santaka", „Rimi", „Lidl", didžiojoje „Norfoje" ir abiejose „Maximose".

 • „Maisto banko“ savanoriai: parama keičia žmonių gyvenimus

  Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas" savanoriai teigia, jog labdaros iniciatyvos keičia žmones. Skurstantieji, sulaukę paramos maistu, geba atsitiesti ir pradėti gyvenimą iš naujo. Savanoryste užsiimantys jaunuoliai išmoksta padėti silpnesniam, o vyresni žmonės patiria gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9533
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:63557
Šį mėnesį apsilankė:342331
Viso (nuo 2015-02-16):13789397
Šiuo metu naršo:
181
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!