Nauji gebėjimai – naujos galimybės
AktualijosNauji gebėjimai – naujos galimybės
2019 kovo 05, Antradienis 09:01

Nauji gebėjimai – naujos galimybės

Nauji gebėjimai – naujos galimybės

Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

Įgyti naujų komunikacinių ir skaitmeninių gebėjimų, šiuo metu ypač reikalingų darbo rinkoje, ir tuomet pasinaudoti atsivėrusiomis naujomis galimybėmis įsidarbinant, kviečiami Utenos miesto gyventojai: bedarbiai ir ekonomiškai neaktyvūs asmenys. Jiems kolegijos dėstytojai ves mokymus, paskui teiks individualias konsultacijas. Verslo įmonės ir viešasis sektorius masiškai diegia įvairius skaitmeninius sprendimus, kelia didelius reikalavimus darbuotojų komunikaciniams gebėjimams. Dėl skaitmeninės atskirties mažėja žmogaus užimtumas, didėja ir socialinė atskirtis. Mokymų metu dalyviai patobulins gebėjimą komunikuoti raštu ir žodžiu su potencialiu darbdaviu, išmoks tinkamai parengti savo CV, pasiruoš dalykiniam pokalbiui su darbdaviu. Įgyti skaitmeniniai įgūdžiai leis tikslingai ieškoti informacijos internete ir duomenų bazėse, bendrauti naudojantis skaitmeninėmis technologijomis. Mokymų programoje numatytos įvairios užduotys, skaitmeninių technologijų naudojimas, kad dalyviai įgytų pasitikėjimo savimi, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, išmoktų atrasti savo stipriąsias savybes, išmoktų pristatyti save darbdaviui kaip kompetentingą patikimą darbuotoją. Numatoma, kad iki 2020 m. vasario mėnesio mokymuose dalyvaus ir naujų gebėjimų įgis net 80 asmenų. Baigę mokymus dalyviai drąsiau ieškos darbo vietų Utenoje veikiančiose įmonėse arba galėtų imtis savarankiškos veiklos. Suformuotos savarankiško mokymosi nuostatos leis ateityje savarankiškai tobulėti ir ieškoti palankiausių galimybių tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu.

Kad mokymų dalyviams būtų drąsiau išmokti įvaldyti technologijas, jiems per mokymus padės savanoriai. Projekto partneris – Neformalaus ugdymo centras, kuris vienija jaunimo veikloje sukaupusius patirtį bei neformaliuoju ugdymu užsiimančius žmones ir skatina savanoriškas veiklas – parengė penkis Utenos miesto gyventojus – savanorius, kurie bendraus su besimokančiaisiais, jiems padės, paskatins juos ateity prisidėti prie miesto savanorių veiklų. Neseniai baigėsi savanorių mokymai, kuriuos vedė Alina Plistkova, pati turinti nemažai savanoriškos veiklos patirties. Projekto savanoriai ne tik mokėsi, bet ir apsilankė kitose savanorišką veiklą vykdančiose organizacijose – bendravo su Utenos jaunimo informacijos centro „Eurodesk" atstovais, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas" biure diskutavo apie veiklos prasmę ir įgyjamą patirtį. Viena priežasčių, kodėl Utenos miesto gyventojai neįsitraukia aktyviai į savanorystę, yra ta, kad gyventojai nežino, kaip tą daryti, turi nedaug tiesioginių kontaktų su savanoriais, ir savanorių veikla įvairiuose renginiuose nėra labai matoma.
Gyvenate Utenos mieste? Esate darbingo amžiaus, bet nedirbate? Norėtumėte dalyvauti mokymuose – sužinoti kai ką naujo ar patobulinti įgūdžius? Utenos kolegijoje Jums suteiks visą informaciją apie projekto mokymus.
Projekto įgyvendintojai tiki, kad dalyvių asmeniniai pasiekimai atvers naujų galimybių, kartu su kiekvieno dalyvio gyvenimo pokyčiais keisis Utenos miesto bendruomenė.

Projekto Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-20-0007. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1.jpg
 • Click to enlarge image 2.jpg
 • Click to enlarge image ESFIVP-I-1.jpg
 • Click to enlarge image UK_logo.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

 • Utenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą

  2018 metų spalio 19 dieną renginių ir laisvalaikio centre „Gervalis“ vyko Utenos kolegijos organizuojama tarptautinė konferencija ,,Gyvieji projektai: patirtinis mokymasis ir mokslo bei verslo bendradarbiavimas", subūrusi aukštųjų mokyklų bei verslo sektoriaus atstovus iš Lietuvos, Italijos, Suomijos, Ispanijos, Rusijos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5610
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:11626
Šį mėnesį apsilankė:73433
Viso (nuo 2015-02-16):14340593
Šiuo metu naršo:
77
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!