Kodėl būtina nuolat atlikti profesionalią burnos higieną?

Jei tinkamai prižiūrėsite savo dantis, jie gali išlikti sveiki ir gražūs ilgą laiką. Tinkama dantų priežiūra padės apsaugoti juos nuo dantų ėduonies, periodontito (gingivito ir periodontito) ir kitų burnos ligų. Profesionalios burnos higienos tikslas yra pašalinti kietas ir minkštas dantų apnašas (dantų akmenis), pagerinti dantenų būklę, sumažinti dantų jautrumą, atjauninti burną ir užkirsti kelią periodonto ligoms.

Svarstote, ar verta atlikti burnos higieną? Pasitarkite su burnos higienistais, jie patars kokią higienos procedūrą atlikti, tačiau, kad ši procedūra reikalinga kiekvienam žmogui, dėl to nereikėtų abejoti.

Profesionaliai burnos higienai registruotis galite čia: romanovoklinika.lt.

Kodėl būtina profesionali burnos ertmės higiena?

Ant mūsų dantų paviršiaus nuolat kaupiasi kietos, mineralizuotos (akmenys) ir nemineralizuotos dantų apnašos. Tiesa, kad kiekvienas pacientas- nėra vienodo intensyvumo. Per maža ar nereguliari dantų priežiūra, mityba (pavyzdžiui, minkštas, daug angliavandenių turintis, daug cukraus turintis maistas) vitaminų ir mineralų trūkumas gali paskatinti kietųjų apnašų susidarymą.

Asmeninės burnos higienos metu išvalomi dantys ir jų tarpai, kurių negalime išsivalyti patys namuose. Kaip jau žinome, musu dantys turi būti valomi kiekvieną dieną-kai kurias burnos ertmės dalis sunku išvalyti ir kokybiškai nuvalyti tradiciniu dantų šepetėliu. Laikui bėgant pradeda kauptis dantų apnašos, kurios yra klijai, susidarantys ant dantų paviršiaus ir kurių negalima pašalinti skalaujant vandeniu. Nustatyta, kad daugiau nei 200 milijonų bakterijų yra 1 kvadratinis milimetras dantų apnašų, sveriančių 11 miligramų, tačiau ant naujai išvalytų dantų paviršiaus kaupsis tik kelios rūšys. Tinkamai nuvalius apnašas nuo danties paviršiaus, galima išvengti bakterijų ir mikroorganizmų, sukeliančių burnos ligas: dantenų uždegimą, ėduonies emalio pokyčius, dėl kurio gali padaugėti bakterijų ir atsirasti periodontitas.

Ar reikia bijoti šios procedūros? Kaip atliekama burnos higiena?

Profesionaliai burnos higienai rekomenduojame dantenų linijos dezinfekciją lazeriu. Profesionaliame burnos higienos procese akmenų valymui naudojamas ultragarsinis skalektorius, o gilesniems akmenims rankiniu būdu valyti naudojamos specialios priemonės: kuretai, kabliukai.

Naudojame vieną iš naujausių dantų apnašų šalinimo būdų, kad pašalintumėte kietas ir minkštas apnašas oro srautu. Oro srauto metodas yra kontroliuojamas sodos arba kalcio karbonato dalelių srautas, kuris vandens ir suspausto oro srautu nukreipiamas į danties paviršių. Dantų apnašoms valyti oro srauto metodu naudojame kalcio karbonato (Kavo Prophy Pearls) miltelius. „Coffee Prophy Pearls“ miltelių dalelės yra apvalios ir minkštos, todėl apnašas galima labai atsargiai pašalinti, kad būtų apsaugotas danties paviršius ir minkštas burnos audinys. Oro srauto metodas gali greitai ir efektyviai pašalinti apnašas nuo nelygumų, įlenkimų, tarpdančių ir lygių dantų paviršių. Šio metodo ypatumas yra tas, kad dantų paviršius yra padengtas dideliu atstumu, todėl nepažeidžiami kietieji dantų ir dantenų audiniai. Oro srautas yra labai veiksmingas ir dantis taupantis būdas pašalinti kalkes, susikaupusias dėl rūkymo, juodosios arbatos, kavos ir kitų spalvotųjų maisto produktų.

Nuvalius dantų apnašas visos keturios dantų pusės šlifuojamos specialiais šepetėliais, pastomis ir guminiais diskais. Taip poliruoti dantų paviršiai yra atsparesni apnašų ir akmenų kaupimuisi. Be to, tarpdančių erdvė valoma dantų siūlu.Po profesionalios burnos higienos dantys grįžta į natūralią spalvą, uždegusios dantenos sugyja, o burna jaučiasi gaivi.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas