Pabėgėliai Rukloje mokomi lietuvių kalbos

Integruojant Ruklos pabėgėlių priėmimo centro (RPPC) gyventojus teikiamos įvairios paslaugos: nuo kalbos mokymų iki sporto užsiėmimų, kartu padedant prisitaikyti prie visuomenės, socialinės aplinkos.

RPPC organizuojami intensyvūs 96 valandų lietuvių kalbos mokymo ir lietuvių kultūros pažinimo kursai suaugusiesiems, atitinkantys A1 lygį. Taip pat savivaldybės teritorijoje organizuojami 190 valandų lietuvių kalbos mokymo kursai, atitinkantys A2 lygį ir I valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos reikalavimus suaugusiesiems. Prieglobsčio gavėjui neišlaikius I valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos egzamino dėl pateisinamų priežasčių, papildomai gali būti skiriamas iki 100 valandų kursas, kurį išklausius paramos integracijai teikimo metu egzaminas laikomas pakartotinai. Taigi, lietuvių kalbos mokoma intensyviai, rūpinamasi, kad šie žmonės ją išmoktų ir tą daro profesionalūs mokytojai.

Vaikai integruojami į klasę pagal savo amžių, jiems teikiama švietimo pagalba, jie intensyviai mokomi lietuvių kalbos (skiriant papildomas lietuvių kalbos pamokas ar išlyginamosiose klasėse (grupėse). Vaikai iki 5 metų – gali, o nuo 6 metų – turi eiti į vaikų darželį, kur bendraudami pramoksta lietuvių kalbos.

Pagal perkeltiems iš ES ir trečiųjų šalių piliečiams skirtą projektą „Lietuva – kitataučių užuovėja” rengiamos išvykos į kitus miestus: Klaipėdą, Anykščius, Kauną, Vilnių, Trakus, Šiaulius, organizuojamos šventės (Velykos, Kalėdos, Užgavėnės). Jiems centre rengiami ir profesinio bei pilietinio orientavimo kursai, supažindinama su socialine aplinka, teikiamos psichologo, teisininko konsultacijos ir kt. Apgyvendinimo, mokymo, sveikatos paslaugos teikiamos iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos struktūrinių lėšų.

Šių metų pirmąjį pusmetį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre gyveno ir integracijos programoje dalyvavo: 48 pabėgėliai, 7 nelydimi nepilnamečiai, 68 perkelti lietuvių kilmės asmenys iš Ukrainos, 34 perkelti iš ES šalių piliečiai, 5 perkelti iš trečiųjų šalių piliečiai.

Be to, norime pabrėžti, kad Rukloje socialinė aplinka nėra blogesnė nei vidutiniškai kitose gyvenvietėse. Jokiu būdu negalima teigti, kad 70 procentų Ruklos gyventojų yra „asocialūs asmenys”. Socialinę pašalpą gauna apie 5 proc. šeimų, bet ir tai nereiškia, kad šie žmonės asocialūs, nes ši pašalpa mokama nepasiturintiems. Miestelyje veikia mokykla, vaikų darželis, biblioteka, yra įsikūrę kariuomenės padaliniai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas