Planuojant 2015 m. priėmimą į aukštąsias mokyklas koncentruojamasi į kokybę

Nors abiturientų skaičius mažėja 3,5 proc., valstybės finansavimas studijoms išlieka toks pats, kaip ir 2014 m. Pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms numatoma per 8 mln. eurų. Valstybės finansavimą studijoms, kaip ir anksčiau, galės gauti apie pusę stojančiųjų.

Planuojama, kad 2015 m. valstybės finansavimą gaus 14,6 tūkst. pirmakursių. 14,1 tūkst. studijuos valstybės finansuojamose studijų vietose:  7,4 tūkst. universitetuose, 6,7 tūkst. kolegijose. 0,5 tūkst. įstojusiųjų į valstybės nefinansuojamas vietas gaus stipendijas studijų kainai. Taip pat numatoma, kad apie 600 studentų gaus tikslines studijų vietas.
Valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių socialinių mokslų srityje šiemet numatoma mažinti 10 proc. Dauguma aukštųjų mokyklų vykdo šios srities studijas, jas renkasi tiek valstybės finansuojami, tiek mokantys už studijas studentai, pastebimas šių specialistų perteklius darbo rinkoje. Ypač tai pasakytina apie verslo ir vadybos bei teisės krypčių programas.
Tačiau siekiant kokybės dešimtadaliu didinamas šių studijų finansavimas: valstybės skiriama suma vienai socialinių mokslų studijų vietai pakyla nuo 1127 iki 1248 eurų universitetuose, nuo 935 iki 1053 eurų kolegijose.
Atsižvelgiant į darbo rinkoje išaugusį IT specialistų poreikį, išskiriama nauja informatikos, informacijos sistemų, programos sistemų, sveikatos informatikos, matematikos ir kompiuterių mokslo studijų krypčių grupė, kuriai universitetuose planuojama skirti 700 valstybės finansuojamų studijų vietų. Tai 20 proc. daugiau nei buvo skirta 2014 m.
Taip pat numatoma didinti valstybės finansuojamų vietų skaičius technologijos mokslo studijų sričiai universitetuose.
Šiemet dar didesnis dėmesys bus skiriamas valstybės užsakymui per tikslinį finansavimą. Priimtieji į tikslines studijų vietas pasirašo sutartis su būsimais darbdaviais.
Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į aukštąsias mokyklas ragindama skelbti mažiausius priėmimo balus stojantiesiems 2015 m. ir siūlo universitetams taikyti ne mažesnį nei 1, kolegijoms – 0,8  mažiausią stojamąjį balą. Jis galiotų pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas