Projekto „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“ užbaigimas

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendino penkerius metus vykusį regioninį projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas regioniniu lygiu“, finansuojamą Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) lėšomis.

Projektui įgyvendinti buvo pasirinktos dvi tikslinės grupės: vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės (55+). Vyresnio amžiaus žmonės turėjo galimybę dalyvauti įvairiausiose sveikos gyvensenos ugdymo veiklose (mankštos, joga, dailės, šokio terapijos, akių mankšta, mitybos teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, paskaitos apie vaistažolių naudą

ir natūralius gydymo būdus). Fizinio aktyvumo veikloms buvo nupirkta įvairių priemonių. Taip pat buvo įsigytas kūno masės analizatorius. Juo buvo matuojami 55+ amžiaus grupės projekto dalyviai, kurie dalyvavo trijų ar penkių dienų stovyklose su nakvyne. Stovyklose vyko veiklos sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, psichikos sveikatos stiprinimo temomis.

Dalyviai buvo apgyvendinti sodybose, viešbutyje „Oro Dubingiai“. Vienoje stovykloje dalyvavo nuo 20 iki 35 žmonių. Dalyviai buvo maitinami bistro „Liūtas ir Avelė“ įkūrėjų Gintarės ir Danielio sukurtu tausojančiu, gurmanišku, estetišku maistu. Daugybė žmonių pasinaudojo mūsų pasiūlyta programa ir iš stovyklos išvyko sustiprėję fiziškai, pasikrovę praktiškų žinių bagažą bei atradę naujų draugų, bendraminčių. Daugelis pirmą kartą patyrė, kas yra joga, šokio terapija, dailės terapija, mokėsi eiti su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, išbandė iš Kinijos kilusią Tai Chi Chuan ir Chi Kung metodiką ir dar daug kitų prasmingų praktikų. Kad ir maži, bet pokyčiai vyko. Tikėtina, jog šių žmonių gyvenimuose atsirado naujas suvokimas, pasikeitė tam tikri įpročiai, o svarbiausia – jie išmoko rasti sau tinkamų įtampų mažinimo būdų.

Daug įdomių ir naudingų veiklų buvo pravesta švietimo įstaigose. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyko mankštos, kristalų, dailės, šokio terapijos ir kt.

Karantino laikotarpiu vyko nuotoliniai fizinio aktyvumo bei psichikos sveikatos stiprinimo užsiėmimai, kuriuos vedė pasakų personažai. Vaikai šių užsiėmimų metu šoko, piešė, atliko įvairias užduotis, aktyviai įsitraukė ir smagiai bendravo su vedėjais.

Pradinio ugdymo įstaigose ir progimnazijose vaikai buvo kviečiami dalyvauti zumbos, vaikų fitneso, šokio ir dailės terapijų veiklose. Iš projekto lėšų nupirktos priemonės leido veiklas padaryti patrauklesnes, įdomesnes.

Vaikai nuo 7 iki 17 m. dalyvavo sveikos gyvensenos ugdymo stovyklose. Jos buvo skirstomos pagal amžiaus grupes. Penkių dienų stovyklos buvo su nakvynėmis ir maitinimu, su pilna programa ir būtinai prie ežero, kas leido pasimėgauti visais vasaros malonumais. Kiekviena veikla buvo orientuota į konkretaus įgūdžio formavimą. Stovyklose dirbo vadovai, o užsiėmimus vedė lektoriai, kurie perteikė sveikos mitybos įgūdžių ugdymo, fizinio aktyvumo bei psichikos sveikatos stiprinimo temas: joga, mankštos, žaidimai, garsų, dailės, kristalų terapijos, mitybos pamokos ir kt.

Vakaro programą susiplanuodavo stovyklų vadovai: kūrė laužą, dainavo, šoko, žaidė žaidimus, sprendė įvairius klausimus, bendravo, geriau pažino save.

Projektas leido per trumpą laikotarpį įvykdyti tiek daug naudingų, patrauklių veiklų, dėl kurių pagerėjo sveikatos raštingumas, didelei daliai dalyvių susiformavo sveikesnės gyvensenos vertybinės nuostatos; tiek vaikai, tiek vyresnio amžiaus žmonės tapo fiziškai aktyvesni, pakito mitybos dažnas rado sau tinkamą nusiraminimo ar streso mažinimo būdą.

Projekto veiklose dalyvavo 2 680 unikalių dalyvių! Net pasibaigus projektui, žinia ir patirtys yra perduodamos iš lūpų į lūpas, dalijamasi šeimose bei bendruomenėse, kas padeda apjungti dar didesnį žmonių skaičių. Esame dėkingi ESFAI, kuri finansavo mūsų projektą, ir mes atradome daug būdų, kad žinojimas ateitų per asmenines patirtis, pajaučiant, atrandant ir suvokiant, jog sveikata, pirmiausia, priklauso nuo mūsų gyvensenos, mūsų minčių ir požiūrio į susiklosčiusias situacijas.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas