Rugsėjo 4-ą, pirmadienį, Utenos kolegijos studentai naujuosius mokslo metus pasitiko susipažindami su kolegijos ir fakultetų administracija bei klausydamiesi muzikos grupės iš Utenos ,„Begėdžiai“ (vadovas Rimantas Sinica) koncerto.
Šiemet Utenos kolegijos duris pravėrė panašus skaičius pirmakursių kaip ir praėjusiais metais, apie 500. Vienintelėje regiono aukštojoje mokykloje šįmet studijuos apie 1 700 studentų. „Iš tikrųjų džiaugiuosi, kad Utenos kolegija pagal įstojusių studentų skaičių visados yra tarp pirmaujančių aukštųjų mokyklų. Tikras paradoksas, nes esame provincijos kolegija“, – komentavo Utenos kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas.
Šiais metais priėmimas į aukštąsias mokyklas pirmąkart vyko tik centralizuotu būdu per LAMA BPO informacinę sistemą. Per šią sistemą į Utenos kolegiją buvo priimta apie 450 studentų. 107 iš jų gavo valstybės finansuojamas vietas. Taip pat kolegijoje studijas pradėjo 30 studentų iš užsienio šalių ir 15 studentų, studijuosiančių aukštesniame kurse.
Šiais akademiniais metais Utenos kolegiją pasirinko šeši šimtukininkai.
Studijas Utenos kolegijoje rinkosi studentai ne tik iš Utenos, bet ir iš kitų Lietuvos miestų. Iš viso šioje aukštojoje mokykloje apie 40 proc. studentų yra iš Utenos apskrities, apie 30 proc. iš Vilniaus apskrities, 10 proc. – Panevėžio apskrities ir 20 proc. iš likusios Lietuvos dalies. „Toks pasiskirstymas mus maloniai stebina“, – sakė R. Čepukas.
Stojantieji galėjo rinktis tarp sveikatos, socialinių, inžinerijos, technologijų, informatikos, verslo ir viešosios vadybos, teisės, žemės ūkio mokslų studijų krypčių grupių programų, tačiau didžiausias susidomėjimas buvo Bendrosios praktikos slaugos, Socialinio darbo, Verslo vadybos ir inovacijų studijų programomis. Taip pat studentai rinkosi Automatinio valdymo sistemų, Darbų saugos ir aplinkos inžinerijos, Informacinių sistemų inžinerijos studijų programas. Šių sričių specialistų ypač stokoja regiono ir šalies darbo rinka.
Utenos kolegijos nuotr.