Molėtai ir Utena sukūrė bendrą reklaminį filmuką – kviečia pasimėgauti tikra lietuviška žiema

Jau ne vienus metus bendradarbiaujantys Molėtų turizmo ir verslo informacijos bei Utenos turizmo informacijos centrai naujus metus pradėjo dar vienu bendru projektu – humoristiniu filmuku „Kalėdų Senelis sausį? Drama Molėtuose ir Utenoje“, kviečiančiu aplankyti ežerų kraštą ir šiuos du miestus bei jų apylinkes.

Filmukas pasakoja apie pabėgusio Kalėdų Senelio elnio Rudolfo paieškas

Vietoje parodos – filmukas

„Su Utenos, Anykščių, Ignalinos, Zarasų turizmo informacijos centrais vykdome daug bendrų veiklų – parodose dažniausiai turime bendrą stendą, leidžiame visam regionui skirtus leidinius, organizuojame renginius. O santykiai su Utena – itin glaudūs“, – pasakojo Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė.

Šiemet minėtas regionas nusprendė nedalyvauti garsioje Vilniuje „Litexpo“ parodų ir kongresų centre rengiamoje turizmo parodoje „Adventur“, o Molėtai su Utena lėšas, kurias būtų jai skyrę, nutarė panaudoti reklaminiam filmukui sukurti.

„Dalyvauti parodose kainuoja labai brangiai: didelis dalyvio mokestis, taip pat reikia įsirengti stendą. Kaskart norisi parodyti ką nors įspūdingo, išsileisti leidinių, paruošti dovanėlių lankytojams, kurių visi labai trokšta. Net dalijantis stendą su kitais rajonais, kaina išeina didelė“, – neslėpė D. Kulienė.

Jai antrino ir Utenos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Jasinevičienė. „Mūsų biudžetai riboti, tad reikia gerai apsvarstyti, kaip leisti pinigus. O parodos tampa vis brangesnės. Tiesa, kai kuriose parodose užsienyje dalyvausime, pavyzdžiui, vasarį vyksime į Rygoje rengiamą „Balttour“, – dalijosi planais ji.

Įkvėpė Šveicarijos kantonai

Nors regiono rajonai ir kartu, ir po vieną jau yra sukūrę įvairių reklaminių filmukų, šįkart jo norėjosi kitokio – humoristinio, nerimto. „Mus įkvėpė keletas matytų užsienio pavyzdžių, tarkime, ypač nuotaikingai turistams prisistato Šveicarijos kantonai“, – teigė D. Kulienė.

Filmukas „Kalėdų Senelis sausį? Drama Molėtuose ir Utenoje“ pasakoja apie pabėgusio Kalėdų Senelio elnio Rudolfo paieškas. Išdykusio elnio nerandantis ir namo į Laplandiją grįžti negalintis Kalėdų Senelis užsuka į Molėtų turizmo ir verslo informacijos bei Utenos turizmo informacijos centrus ir įvairias šiuose miestuose bei jų apylinkėse esančias lankytinas vietas. Paieškos baigiasi sėkmingai, tačiau Kalėdų Senelis pastebi, kad elniui Lietuvoje be galo patinka, tad nusprendžia jį čia ir palikti, o pats namo išskrenda lėktuvu.

Filmo siužetą kūrė abiejų centrų darbuotojai, o pagrindinį vaidmenį atliko aktorius mėgėjas molėtiškis ugniagesys Lukas Gurklys. Kalėdų Senelį kelionėje lydėjo Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Aušra Banevičienė. „Kūrinio biudžetas išėjo gerokai mažesnis nei dalyvavimo parodoje, o kliento pasiekiamumą įvertinsime vėliau“, – sakė R. Jasinevičienė. Filmukas jau įkeltas į įvairius socialinius tinklus ir kitas platformas.

Kelionės pradžia – turizmo informacijos centre

„Žmonės jau planuojasi vasaros atostogas, iškart po Naujųjų metų, link pavasario, imame gauti vis daugiau paklausimų, suintensyvėja nakvynės vietų rezervavimas. Tačiau kviečiame atvykti ne tik vasarą, bet ir žiemą – turime daug lankytinų vietų, kurios veikia ištisus metus, įvairių žiemos pramogų. Tiems, kas nori išbandyti tikrą lietuvišką žiemą, primenu, kad būtent šiame regione iškrenta daugiausia sniego, o Utenai dar priklauso ir Lietuvos šalčio rekordas – prieš 68 metus, 1956-ųjų vasario 1-ą, temperatūra čia buvo nukritusi net iki -42,9 °C“, – entuziastingai kalbėjo uteniškė.

Pašnekovės kvietė kelionę pradėti aplankant turizmo informacijos centrus – čia galima gauti reikalingos informacijos, žemėlapių, informacinių leidinių, įsigyti įvairių suvenyrų.

Molėtai: nuo kosmoso iki alpakų

Populiariausias turistinis objektas Molėtų rajone, kurį aplankė ir filmuko herojai, o iš viso per metus aplanko daugiau nei 50 tūkst. lankytojų – Lietuvos etnokosmologijos muziejus. Prieš 45 metus Kulionių kaime netoli Molėtų įkurtas muziejus yra vienintelis pasaulyje, skirtas etnokosmologijai – žmogaus ryšiui su kosmosu. Dienos metu muziejuje kas valandą rengiamos ekskursijos, kurių metu galima apžiūrėti atnaujintą ekspoziciją penkiose požeminėse galerijose, o paskui pakilti į įspūdingą apžvalgos aikštelę. Naktį kviečiama atvykti stebėti žvaigždžių ir kitų dangaus kūnų dviem muziejaus turimais teleskopais.

Praleisti laiką su visa šeima smagu Batėnų kaime vos prieš metus įsikūrusiame Alpakalnyje. Jaunos šeimos įkurtame ūkyje laikoma keliolika alpakų, keletas ožkų, avių, įvairių rūšių ir veislių naminių paukščių. Šiuos gyvūnėlius ūkyje galima paglostyti, pamaitinti. Būtent Alpakalnyje galima aplankyti ir filme rodomą Kalėdų Senelio elnią Rudolfą. Šeimininkai kviečia ne tik pasižvalgyti po ūkį, susipažinti su jo gyventojais, bet ir dalyvauti čia organizuojamoje senovinio vilnos ruošimo edukacijoje, kurioje galima sužinoti apie vilnos kirpimą, karšimą, pabandyti rateliu verpti siūlus.

Lankytojus Molėtuose ir Molėtų rajone taip pat traukia Molėtų technikos muziejus, Mindūnų apžvalgos bokštas (antras aukščiausias Lietuvoje po Birštono), Dubingių žirgynas, Alantos dvaras.

Ką pamatyti Utenos rajone?

Utenoje vienas iš traukos centrų – Utenio aikštė. Tai – ir pagrindinė susitikimų vieta mieste, ir daugelio turistinių ekskursijų pradžia. Aikštėje, be Utenos turizmo informacijos centro, yra įsikūręs Utenos kraštotyros muziejus. Joje taip galima apžiūrėti skulptoriaus Luko Šiupšinsko pernai Tarptautinės turizmo dienos proga sukurtą skulptūrą „Amžinasis turistas“, Utenoje gimusiam gydytojui defibriliatoriaus išradėjui Bernardui Lounui skirtą skulptūrą „Širdis“, liaudies medicinos žinovei žolininkei Eugenijai Šimkūnaitei pagerbti sukurtą piešinį (ant Utenos kolegijos Medicinos fakulteto sienos).

Unikali Utenos rajone esanti vieta – Pačkėnų kaime įsikūręs Raganų muziejus. Kaimo bendruomenės įkurtame ir prižiūrimame muziejuje – garsios vietinės lėlių kūrėjos Juditos Krutoguz kurtos raganos, kurios ir padėjo pamatą muziejui, taip pat – daugybė iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio atkeliavusių raganų – iš viso net keli šimtai eksponatų. Muziejus buvo įkurtas 2018 metais, uždarius čia veikusią pradinę mokyklą. Muziejuje tęsiama mokymo veikla – čia rengiamos įvairios sezoninės ir nuolatinės edukacijos, pavyzdžiui, sapnų gaudyklių pynimo, juostų iš žolių audimo, čirvinių blynų kepimo ir kt. Muziejaus lankytojai taip pat sunkiai atsispiria pagundai pasidaryti asmenukę ant skraidančios šluotos.

Utenoje ir Utenos rajone taip pat galima aplankyti neseniai restauruotą Utenos dvarą, Leliūnų miestelyje įsikūrusį Vytauto Valiušio keramikos muziejų, Giedriaus Mazūro skulptūrų parką Antalgėje.

Filmuką galima pamatyti čia

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas