Miesto šventė: atverskime 762-ą Utenos istorijos puslapį

Dvylika savaičių – tiek šiemet užtruko kraštiečių vie­no iš laukiamiausių renginių organizavimas. Nepaisant to, kad šių metų Utenos miesto šventės organizavimas truko trumpiau nei įprastai, o ir pats renginys tęsis ge­rokai trumpiau, jo dalyviai pasijus lyg festivalyje. Šven­tėje tradiciškai bus galima apsipirkti amatų ir maisto mugėje, aplankyti po kelerių metų pertraukos sugrįž­tančius seniūnijų kiemelius, dalyvauti aktyviose sporto veiklose, stebėti Lietuvos automobilių slalomo čempio­natą, ristūnų žirgų lenktynes ir kt. Miesto gimtadienio metu bus priminta ir turtinga Utenos krašto istorija. 762-ą puslapį Utenos krašto žmonės ir miesto svečiai atvers sentimentaliai žvelgdami į praeitį, o ateitį pasi­tiks su trankiais žinomų atlikėjų pasirodymais. „Utenos diena“ pasikalbėjo su šventės organizatoriaus vairą ne­planuotai perėmusia Utenos rajono savivaldybės mero patarėja Gerda Rušiene.

Dėl kokios priežasties Utenos miesto šventės trukmė sutrumpėjo? Praėjusiais metais ji truko daugiau nei savaitę…

Organizuodami šventę turėjome tikslą, kad uteniškiai galėtų švęs­ti koncentruotai. Taip pat norime, kad švęsti galėtų ir organizacinė grupė. Kai šventė trunka savai­tę ar dvi, Utenos kultūros centro darbuotojams ir kitiems organiza­toriams yra sudėtinga. Žmonėms šventė tampa sunkiu darbu. Mes koncentruojamės į tris dienas ir sa­kome – ateikite švęsti!

Kaip vyko šventės organizavimas? Kada pradėjote planuoti svarbiausius šventės akcentus?

Organizacinė miesto šventės grupė yra labai didelė, ją sudaro įvairių Utenos įstaigų, bendruo­menių, organizacijų vadovai, at­stovai. Spaudė laikas, turėjome greitai viską suplanuoti ir įgy­vendinti. Galima sakyti, kad ši miesto šventė suorganizuota per rekordiškai trumpą laiką – dvyli­ka savaičių. Jeigu paklaustumė­te, kiek laiko reikia tokio dydžio renginiui suorganizuoti, nedve­joju, kad didieji Lietuvos ren­ginių organizatoriai atsakytų – apie pusę metų.

Visą interviu su Gerda Rušiene skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas