Dvylika savaičių – tiek šiemet užtruko kraštiečių vieno iš laukiamiausių renginių organizavimas. Nepaisant to, kad šių metų Utenos miesto šventės organizavimas truko trumpiau nei įprastai, o ir pats renginys tęsis gerokai trumpiau, jo dalyviai pasijus lyg festivalyje. Šventėje tradiciškai bus galima apsipirkti amatų ir maisto mugėje, aplankyti po kelerių metų pertraukos sugrįžtančius seniūnijų kiemelius, dalyvauti aktyviose sporto veiklose, stebėti Lietuvos automobilių slalomo čempionatą, ristūnų žirgų lenktynes ir kt. Miesto gimtadienio metu bus priminta ir turtinga Utenos krašto istorija. 762-ą puslapį Utenos krašto žmonės ir miesto svečiai atvers sentimentaliai žvelgdami į praeitį, o ateitį pasitiks su trankiais žinomų atlikėjų pasirodymais. „Utenos diena“ pasikalbėjo su šventės organizatoriaus vairą neplanuotai perėmusia Utenos rajono savivaldybės mero patarėja Gerda Rušiene.
Dėl kokios priežasties Utenos miesto šventės trukmė sutrumpėjo? Praėjusiais metais ji truko daugiau nei savaitę…
Organizuodami šventę turėjome tikslą, kad uteniškiai galėtų švęsti koncentruotai. Taip pat norime, kad švęsti galėtų ir organizacinė grupė. Kai šventė trunka savaitę ar dvi, Utenos kultūros centro darbuotojams ir kitiems organizatoriams yra sudėtinga. Žmonėms šventė tampa sunkiu darbu. Mes koncentruojamės į tris dienas ir sakome – ateikite švęsti!
Kaip vyko šventės organizavimas? Kada pradėjote planuoti svarbiausius šventės akcentus?
Organizacinė miesto šventės grupė yra labai didelė, ją sudaro įvairių Utenos įstaigų, bendruomenių, organizacijų vadovai, atstovai. Spaudė laikas, turėjome greitai viską suplanuoti ir įgyvendinti. Galima sakyti, kad ši miesto šventė suorganizuota per rekordiškai trumpą laiką – dvylika savaičių. Jeigu paklaustumėte, kiek laiko reikia tokio dydžio renginiui suorganizuoti, nedvejoju, kad didieji Lietuvos renginių organizatoriai atsakytų – apie pusę metų.
Visą interviu su Gerda Rušiene skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.