Nuo senovės yra žinoma apie žmogaus ir žirgo draugystę. Ji apdainuojama bei aprašoma lietuvių liaudies tautosakoje. Anuomet kariai su žirgais jodavo į mūšius, arkliais būdavo ariami laukai. Dabartiniais laikais, kai daugelis panašių funkcijų atliekama automatizuotai, žirgai tiesiog tampa žmonių draugais ar pramoga. Šis pasakojimas – apie jaunąją Tauragnų miestelio raitelę ir jos meilę žirgams.

Dukros aistra pakeitė šeimos nuostatas
„Žirgai man patiko nuo pat mažumės“, – pokalbį pradėjo Tauragnuose gyvenanti septyniolikmetė Jonė Šinkūnaitė. Dar lankydama vaikų darželį mergaitė mėgdavo spalvinimo knygelėse spalvinti žirgus. Internete taip pat vartydavo puslapius tik apie žirgus. „Viskas prasidėjo tada, kai dar būdama maža mergaitė, ji gavo dovanų kolekcinį keraminį arkliuką. Taip pradėjo juos kolekcionuoti ir buvo surinkusi apie 50. Pirmuosius eksponatus saugo iki dabar“, – apie meilę žirgams, užgimusią vaikystėje, pasakojo merginos mama Janė Šinkūnienė. Moteris neslėpė iš pradžių maniusi, kad šis vaiko pomėgis bus laikinas.
Pasak Jonės, vaikystėje ji draugų su panašiais pomėgiais neturėjo. Tik pradėjusi eiti į mokyklą sutiko vieną draugę, kuri taip pat domėjosi žirgais.
Merginos šeima gyvena beveik Tauragnų miestelio centre ir buvo pardavusi turimą dirbamąją žemę bei prisiekusi niekada daugiau gyvenime neužsiimti jokia ūkine veikla. Tačiau dukros aistra šeimos nuostatas pakeitė.
„Bet nesigailiu. Gerai, kad dukra turi tokį pomėgį. Tokia veikla kur kas prasmingesnė nei bastymasis ar sėdėjimas prie kompiuterio“, – kalbėjo J. Šinkūnienė.
Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.