Nauja tendencija: į Darbo biržą registruojasi mažai absolventų

Nors šalies absolventai jau turi diplomus, jie masiškai neplūsta į darbo biržas. Specialistai mano, kad šiais metais daugeliui jų susirasti darbą pavyko dar studijuojant, kiti galbūt pasirinko emigranto kelią.
Šiomis dienomis Utenos teritorinėje darbo biržoje tylu: čia užsiregistruoti kasdien ateina vos vienas kitas jaunas žmogus. Tačiau pernai tuo pačiu metu šioje įstaigoje buvo juntamas ypač didelis absolventų antplūdis.

 

Utenos teritorinės darbo biržos Utenos skyriaus vedėja Gailutė Pakenė teigė, kad ankstesniais metais liepos mėnesį kai kurie darbuotojai negalėdavo išeiti atostogų, mat prie kabinetų driekdavosi studijas baigusių absolventų eilės. „Šiais metais jų praktiškai nėra. Manau, kad tam įtakos galėjo turėti darbo pasiūlymai studijų metu. Perversmas galbūt ir neįvyko, tačiau atsirado daug laisvų darbo vietų, kurių nėra kam užimti. Tikriausiai darbdaviai būsimus darbuotojus susiranda dar mokymo įstaigose”, – pastebėjo G. Pakenė.
Iki paskutinės birželio dienos Utenos teritorinėje darbo biržoje registravosi 18 absolventų, baigusių kolegijas ir universitetus, o iki liepos 12 dienos – 28. Pernai per visą liepos mėnesį, kuomet prasideda pats registravimosi pikas, į Darbo biržą atskubėjo daugiau kaip 100 jaunuolių.
Šiuo metu Darbo biržoje užsiregistravo po vieną būsimąjį specialistą kone iš visų aukštųjų šalies mokyklų, tad darbo ieško socialiniai pedagogai, termoinžineriai, aplinkotyrininkai, maisto produktų technologai, ekonimistai, teisininkai, edukologai, veterinarijos gydytojai ir daugelio kitų sričių absolventai.
14 jaunuolių, specialybes įgijusių Utenos regioniniame profesinio mokymo centre, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykloje, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centre bei Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre, tikisi susirasti kompiuterinės įrangos derintojo, maisto pramonės darbuotojo, prekybinės salės darbuotojo, konditerio ar automobilių mechaniko darbus.
„Per savo darbo praktiką esu pastebėjusi, kad dažniausiai Utenos kolegijoje rengiami teisės, kineziterapijos studijų absolventai lieka iš borto, tad Darbo biržoje šių sričių specialistai užsilieka ilgai. Laisvų darbo vietų lieka ir vadybininkams”, – apžvelgdama užsiregistravusių Darbo biržoje sąrašą portalui udiena.lt komentavo vedėja, pastebėjusi tai, kad ir profesinėse mokymo įstaigose maisto pramonės programą baigę būsimieji specialistai taip pat sunkiai skinasi kelią ieškodami darbo. „Dažniausiai tokie specialistai ruošiami dirbti pieno, mėsos perdirbimo įmonėse. Daugelį jaunų žmonių atbaido sunkus fizinis darbas ir, žinoma, mažas atlygis”, – sakė G. Pakenė. Anot jos, darbininkiškas specialybes įgiję jaunuoliai palyginti greit susiranda norimą darbą.
Tačiau Utenoje jau daugelį metų darbdaviai nevaisingai ieško siuvėjų, kurios mūsų mieste – tikras deficitas. „Ne tik niekas nesimoko siuvėjų amato, bet ir neina dirbti net ir tuomet, jei įmonė siūlo apmokymus. Pastebėjome, kad kai kuriose didesnėse įmonėse siuvėjų trūksta nuolat. Tačiau jaunimas neina ir viskas. Juk vyresnio amžiaus žmogui sunku išlaikyti tempą, o jaunų moterų šis amatas visiškai nevilioja ne tik dėl sunkaus darbo, bet ir minimalios algos”, – savo pastebėjimus išsakė vedėja.
Su darbu prekyboje uteniškiams sekasi visai neblogai, mat įsidarbinti viename ar kitame prekybos centre nėra sudėtinga. Šiuo metu daugelis laukia Utenoje artimiausiu metu išdygsiančių naujų prekybos centrų, kuriuose bus įkurta ir naujų darbo vietų.
Su didelėmis problemomis nesusiduria ir automobilių mechanikai ar suvirintojai, kuriuos darbdaviai tiesiog išgraibsto.

Autorės nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas