Reaguodamas į teroristinius aktus, įvykdytus Prancūzijoje ir siekdamas užtikrinti šalies gyventojų ir objektų apsaugą, policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nurodė policijos įstaigų vadovams sustiprinti policijos pareigūnų darbą visoje šalyje.
Policijos įstaigų vadovams nurodyta peržiūrėti artimiausiu metu vyksiančių renginių sąrašus, pakartotinai įvertinti galimas grėsmes, bendradarbiauti su atitinkamomis tarnybomis keičiantis informacija ir užtikrinant žmonių ir eismo saugumą. Sustiprintas patruliavimas masinių renginių metu, žmonių susibūrimo vietose, prie užsienio šalių ambasadų, pasitelkiami kinologai su tarnybiniais šunimis.
Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” vadui pavesta užtikrinti rinktinės pareigūnų kovinę parengtį, būti pasiruošus maksimaliai reaguoti į galimas grėsmes.
Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Viešosios tvarkos skyriaus viršininkės Daivos Sapkauskienės, po kruvinųjų Paryžiaus įvykių buvo gautas Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos nurodymas, kad vieno iš mieste patruliuojančių policijos ekipažų pareigūnai pamainos metu su savimi turėtų „Kalašnikov” automatus.
„Policijos pareigūnai jau seniai žino, kad turi atkreipti dėmesį į kitos tautybės žmones ir jų elgesį, privalo patikrinti asmens tapatybės dokumentus”, – sakė D. Sapkauskienė ir pridūrė, kad atskiras nurodymas akylai stebėti visus kitos rasės žmones nebuvo gautas. Pašnekovės teigimu, policijos pareigūnai „Kalašnikov” automatus naudoti turi teisę tik įsitikinę, kad iškilo reali terorizmo grėsmė ar prireikus vaduoti įkaitais paimtus žmones.
Laikraščio „Utenos diena” ir Policijos departamento inf.