Ūkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus
VerslasŪkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus
2016 spalio 06, Ketvirtadienis 09:07

Ūkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus

Ūkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus
 • 9 foto

Spalio 5 dieną Ūkio ministerija jau dvyliktą kartą įteikė apdovanojimus verslo atstovams už jų sėkmingus projektus investuojant, eksportuojant, diegiant inovacijas ir plečiat verslą. „Verslo dienos" renginio metu apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" verslininkams įteikė Lietuvoje žinomi visuomenės veikėjai, daug savo veiklos srityse pasiekę lyderiai.

Atidarydamas tradiciniu tapusį apdovanojimų renginį ūkio ministras Evaldas Gustas pažymėjo, kad Ūkio ministerijos konkursas kasmet sulaukia vis daugiau paraiškų. Į apdovanojimus pretenduoja tiek didelės kompanijos, tiek smulkusis sėkmingas verslas. Verslininkų noras dalintis savo sėkmės istorijomis ir pasiekimais pagal skirtingas apdovanojimų kategorijas įrodo, kad esame inovatyvūs, įžvalgūs ir drąsūs, o Lietuvoje sąlygos verslui kurtis ir augti gerėja.
„Džiugu matyti, kad šie apdovanojimai kiekvienais metais suburia vis daugiau įvairiausių verslo atstovų – nuo verslo gigantų iki pradedančių verslininkų. Sėkmingų įmonių turime labai daug, o jų aktyvumas šiuose apdovanojimuose tik įrodo, kad Lietuvos verslininkai nori būti pastebėti ir įvertinti. Ir ne veltui, nes jie pasiekė puikių rezultatų, dideliais žingsniais žengia į tarptautines rinkas, yra konkurencingi, išmanūs ir itin atviri naujovėms", – sakė ūkio ministras.
Šiais metais verslo atstovai ir įmonės buvo įvertintos pagal šešias nominacijas. Iš gautų paraiškų Ūkio ministerijos sudaryta komisija pagal kiekvieną konkurso nominaciją atrinko geriausiai kriterijus atitikusius laimėtojus, kuriems buvo įteikti apdovanojimai „Už nuopelnus verslui".
Nominacijos „Drąsios investicijos" nugalėtoja šiais metais tapo UAB „Lidl Lietuva", kurios investicijos į darbuotojų atlyginimus, jų kvalifikacijos kėlimą, ilgalaikius mokymus užsienyje per pastaruosius trejus metus sudarė 18 mln. Eur, į pastatus, žemės sklypus, pastato įrenginius, automobilius bei IT įrangą – 120,6 mln. Eur. Kauno r. šių metų balandį oficialiai atidarytas „Lidl Lietuva" logistikos centras, o birželį duris atvėrė pirmosios 15-a parduotuvių.
Į apdovanojimą „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas" pretendavo įmonės, kurios rado naujų rinkų bei verslo partnerių ir tai padėjo padidinti įmonės eksporto mastą. Ūkio ministerijos apdovanojimas įteiktas lietuviškai telekomunikacijų įmonei „Ruptela", kuriančiai transporto valdymo sprendimus. Įmonės produktai skirti realiu laiku stebėti transporto priemones ir optimizuoti jų veiklą. 2007 m. veiklą pradėjusi įmonė šiandien turi padalinius 5 šalyse ir partnerių bei klientų tinklą 116 pasaulio valstybių.
„Inovatyvių sprendimų lyderiu" pripažinta UAB „Deeper", kurianti išmanius elektronikos prietaisus ir besididžiuojanti ant savo produktų pakuočių galėdama rašyti „Pagaminta Lietuvoje". Pirmasis įmonės išradimas – belaidis žvejybinis sonaras „Deeper" – skenuoja vandens telkinio dugną ir siunčia faktinę informaciją į žvejo mobilųjį telefoną ar planšetę.
„Socialinio verslo lyderio" apdovanojimas įteiktas VšĮ „GMM projektai", kurie nuo 2008 m. įgyvendina įvairias socialines iniciatyvas siekdama skatinti socialiai pažeidžiamas visuomenės grupes būti aktyvias – pačioms keisti savo aplinką, požiūrį, tobulėti ir ieškoti išeičių.
„Verslios moters" titulas ir apdovanojimas šiais metais teko UAB „Aconitum" direktorei Rima Balanaškienei. Šios moters vadovaujama įmonė yra viena iš vaistų ir maisto papildų lyderių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti veiklą nuo 1999 metų. Įmonėje įdiegtos net 3 tarptautinės kokybės užtikrinimo sistemos, maisto papildų ir vaistų sudėtys kuriamos kartu su Lietuvos ir užsienio mokslininkais.
„Jauno ir verslaus" vardą pelnė UAB „Atsikeli ir varai" savininkė ir direktorė Aušra Šeduikytė. „Atsikeli ir varai" prekės ženklas tai – unikalaus dizaino vyriški ir moteriški drabužiai, avalynė ir aksesuarai, kuriami išskirtinai Lietuvoje. Šį rudenį įmonė švęs ketverių metų veiklos sukaktį.
Per Verslo dienos renginį taip pat buvo įteikti apdovanojimai Ūkio ministerijos studentų magistro darbų konkurso nugalėtojams ir jų vadovams. Šiuo kasmet organizuojamu konkursu Ūkio ministerija siekia paskatinti studentus pasidalyti savo atliktais tyrimais, įžvalgomis ir gautais rezultatais ekonomikos augimo srityje.
Magistro darbų konkurso pirmos vietos laimėtoju tapo Vilniaus universiteto studentas Linas Jonušauskas ir jo darbo vadovas dr. Mangirdas Malinauskas už magistro darbą tema „Plazmoninėmis nanodalelėmis legiruoto hibridinio polimero 3D mikrostruktūrinimas femtosekundiniais lazeriniais impulsais".
Antra vieta skirta Kauno technologijos universiteto studentei Virginijai Januškaitei ir jos darbo vadovei doc. dr. Linai Užienei už magistro darbą „Nacionalinio intelektinio kapitalo identifikavimas sumanios specializacijos kontekste: lazerių sektoriaus atvejis".
Trečią vietą laimėjo Kauno technologijos universiteto studentė Akvilė Feiferytė ir jos darbo vadovas prof. Valentinas Navickas už magistro drabą „Žiedinės ekonomikos poveikio atliekų verslui vertinimas".

Ūkio ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Verslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti

  „Viena savivaldybė rajono neprikels, dirbkime kartu, spręskime problemas, bendraukime ir bendradarbiaukime...“, – tokia buvo pagrindinė mintis, kurią verslininkams išsakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, liepos 30 dieną juos pakvietęs kartu papusryčiauti ir pasikalbėti.

 • Utenos verslininkai lankėsi Minske

  Praėjusią savaitę Baltarusijos sostinėje Minske lankėsi Utenos verslininkų delegacija, vadovaujama Utenos apskrities darbdavių asociacijos prezidento Albino Kazanavičiaus. Uteniškiai domėjosi baldų ir medienos apdirbimo pramonės sektoriaus naujų verslo kontaktų užmezgimu ir esamų plėtra. Šį vizitą kartu su Utenos apskrities darbdavių asociacija organizavo Utenos verslo informacijos centras.

 • Kaip darbdaviai sprendžia darbuotojų trūkumo problemą?

  Pastaruoju metu darbdaviai itin skundžiasi darbuotojų trūkumu – daliai trūksta motyvacijos, daliai koją kiša kvalifikacijos trūkumas. Spręsdama šią problemą, Ūkio ministerija sudarė sąlygas lengviau įdarbinti aukštos kvalifikacijos specialistus iš Europos Sąjungai nepriklausančių valstybių, taip pat bendradarbiaujant su mokymo įstaigomis ir darbdaviais vystoma pameistrystės programa, taip siekiant bent iš dalies kompensuoti darbuotojų rinkos poreikį. Įmonės taip pat gali gauti finansavimą savo įmonės darbuotojams mokyti. Ar šiomis galimybėmis naudojasi Utenoje veikiančios įmonės? Kokiais principais jos vadovaujasi ieškodamos darbuotojų?

 • Ūkio ministerijos skirtas titulas atiteko ir uteniškiams

  Pasaulinę turizmo dieną vykusiame 5-ajame Lietuvos turizmo forume apdovanoti pirmą kartą organizuoto Lietuvos darniojo turizmo konkurso nugalėtojai, taip pat pagerbti šalies turizmui nusipelnę asmenys, o tarp turizmo informacijos centrų nugalėjo kasmet naujų ir įdomių darniojo turizmo produktų pasiūlantis Utenos turizmo informacijos centras.

 • Panevėžio ir Utenos verslininkai rungėsi tradicinėje „Vasaros spartakiadoje“

  Praėjusią savaitę Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) nariai, Panevėžio bei Utenos verslininkai susitiko verslo forume, kuriame, be sportinių azartiškų rungčių, buvo smagių susitikimų bei pokalbių.

 • Verslininko planuose verslo plėtra nenumatyta

  Šiais laikais sukurti sėkmingą ir klestintį verslą – toli gražu ne kiekvienam įveikiamas galvosūkis, reikalaujantis ne tik nemenko pradinio kapitalo, bet ir unikalių idėjų, ryžto, žinių. Daugiau nei dvi dešimtis metų verslo vandenyse nardantis Algis Kaulinis, vadovaujantis Pakalniuose paties įkurtai įmonei, užsiimančiai medinių detalių baldams, sporto inventoriaus, ekologiškos ir saugios produkcijos vaikams gamyba, neslėpė – kelias iki to, kuo gali pasigirti dabar, buvo ilgas ir vingiuotas. Lapkričio mėnesį „Utenos dienos" skaitytojų šauniausiu rajono verslininku išrinktas uteniškis dievagojosi, kad, jei tik turėtų galimybę grįžti į jaunystės metus, nieku gyvu nekurtų nuosavo verslo, verčiau, kaip ir dauguma lietuvių, važiuotų laimės ieškoti į užsienį.

 • Ūkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus

  Lapkričio 18 dieną Ūkio ministerijos jau vienuoliktus metus organizuojamo „Verslo dienos" renginio metu apdovanoti sėkmingus rezultatus demonstravę ir šalies ekonomikai svarbius projektus įgyvendinę Lietuvos verslininkai. Apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" įteikė ūkio ministras Evaldas Gustas, Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, Lietuvoje žinomi verslo ir visuomenės veikėjai.

 • Verslo nišų ieškojo tolimajame Vietname

  Neseniai 14 Utenos, Anykščių, Molėtų ir Kauno verslininkų dalyvavo verslo misijoje Vietname. Šios misijos dalyviai lankėsi Hošimino mieste, kur Vietnamo prekybos, pramonės rūmuose delegaciją iš Lietuvos pagarbiai priėmė gen. direktorius Nguyen the Hung. Šio vizito metu buvo pristatytas Lietuvos Rytų Aukštaitijos ir kitų regionų verslas, gaminama produkcija, eksporto siūlymai. Vietnamiečiai pabrėžė, kad tai pirmoji verslininkų misija iš Lietuvos ir domėjosi teikiama informacija, ragavo bei gyrė lietuvaičių atvežtus fermentinius sūrius.

 • Smulkieji verslininkai Seimo narės prašė parūpinti pirkėjų

  Pirmadienį Utenos rajono savivaldybėje vykęs Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) susitikimas-diskusija didelio uteniškių susidomėjimo nesulaukė. Į renginį susipažinti su informacija apie pasikeitusius verslo teisės aktus, rengiamus teisės aktų projektus, socialinius ir verslo mokesčius, paramą smulkiajam verslui Utenos rajone smulkiuosius verslininkus kvietęs LSVPA Utenos skyriaus vadovas Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Vaidas Lankauskas apgailestavo, kad galimybe padiskutuoti apie jiems iškylančias problemas pasinaudojo tik saujelė uteniškių, daugiausia – jo kolegos turgaus prekeiviai. O ir jų gretos iki renginio pabaigos sparčiai išretėjo.

 • Verslininkai netruko įvertinti viešojo sektoriaus e. paslaugas

  Nuo prekybininko iki vestuvių fotografo, nuo elektriko iki renginių organizatoriaus – visi smulkieji, vidutiniai ar stambieji verslai jau gauna naudos iš internetu teikiamų įvairių Lietuvos viešojo sektoriaus paslaugų. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinus projektą „Administracinių procedūrų, susijusių su valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų išduodamais leidimais, perkėlimas į elektroninę terpę" gerokai palengvinta verslininko dalia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1532
Vakar apsilankė:12284
Šią savaitę apsilankė:88836
Šį mėnesį apsilankė:57996
Viso (nuo 2015-02-16):13132161
Šiuo metu naršo:
143
2020-04-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!