UAB „Exposito“ – šilumos siurbliai, efektyviausias šildymo būdas
VerslasUAB „Exposito“ – šilumos siurbliai, efektyviausias šildymo būdas
2020 kovo 04, Trečiadienis 08:15

UAB „Exposito“ – šilumos siurbliai, efektyviausias šildymo būdas

UAB „Exposito“ – šilumos siurbliai, efektyviausias šildymo būdas
  • Sofija JURELIENĖ

Kiekvienam būstą statančiam žmogui vienas svarbiausių sprendimų, be abejo, yra jo šildymas. Specialistų teigimu, esminė klaida, kurią daro statomų ar renovuojamų namų savininkai – šildymo sistemos neapgalvojimas. Baimindamiesi daug investuoti į šildymo įrangą, neskirdami pakankamai laiko, neįvertinę galimybių, jie sukelia rūpesčių ne tik sau, bet ir šeimos nariams, kurie namuose taip pat negali jaustis patogiai ir dažnai išleidžia daugiau nei planavo, o norimo rezultato nesijaučia. Šias problemas gali padėti išspręsti UAB „Exposito“ specialistai, ne tik užsiimantys patalpų šildymo, vėsinimo ar oro kondicionavimo sistemų prekyba, remontu bei montavimu, bet ir visada pasiryžę padėti patarimais.

Svarbu – domėtis

Anot bendrovės direktoriaus Žilvino Strelčiūno, įmonė šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo srityje dirba jau per 15 metų. „Turime nemažai teorinės ir praktinės patirties, kuri įgyta studijuojant ir dirbant tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, – tikino pašnekovas. – Didžiausia patirtis įgyta dirbant su įvairiais šilumos siurbliais: oras-oras, oras-vanduo, gruntas-vanduo, kai prasidėjo šilumos siurblių bumas nuo 2005 m. Teko daug domėtis jų veikimo principais, konstrukciniais elementais, privalumais, trūkumais ir visa tai išnagrinėti praktiškai – montuojant, taisant ir konfigūruojant įvairią įrangą. Kadangi studijavau automatiką ir tuo domiuosi, alternatyvios energijos sektorių (darbą su šilumos siurbliais) pasirinkau kaip man artimą bei perspektyvų."
Ž. Strelčiūno teigimu, prieš renkantis šildymo, vėsinimo ar vėdinimo sistemas įmonės darbuotojai visada siūlo pasitarti, pasidomėti jų veikimo principais, efektyvumu, galimybėmis ir tik tada pasirinkti tinkamą įrangą, kuri tenkintų poreikius, ir, žinoma, tinkamus meistrus, kurie visa tai įgyvendintų. „Šilumos siurbliai nėra „plug and play" įrenginiai, kuriuos įjungus į elektros tinklą jie ima veikti tinkamai, – sakė įmonės vadovas. – Efektyvus sistemos veikimas ir sąnaudos priklauso nuo tinkamo sumontavimo, parametrų sukonfigūravimo konkrečiam pastatui. Pavyzdžiui, dažnai pasitaiko, kad išlaidos šildyti tokio pat dydžio pastatus gali skirtis net dvigubai, vien dėl netinkamo įrangos parinkimo, nekokybiško sumontavimo ir netinkamos konfigūracijos. Taip pat tam, kad įranga veiktų efektyviai, įtakos turi ir kasmetinė profilaktika."

Ir ekonomiška, ir ekologiška

Kaip aiškino „Exposito" direktorius, šilumos siurbliai oras-vanduo, arba aeoroterminis šildymas, tai sistema, kuri šildo radiatorius, grindis, ruošia karštą vandenį ir vėsina patalpas vasarą. Jų veikimas pagrįstas termodinaminiu principu (šaltnešio dujos spaudžiamos įkaista, o joms plečiantis – vėsta). Anot jo, šilumos siurbliai trečdalį energijos paima iš aplinkos oro, o likusią dalį – iš elektros tinklo.
Pasak pašnekovo, šilumos siurblių yra įvairių tipų: žemos, aukštos temperatūros, vieno ar dviejų freoninių ciklų (pastarieji pasiekia net 80°C vandens temperatūrą be papildomų energijos šaltinių), hibridinių (oras vanduo sujungtas su dujiniu moduliu) visi jie turi savų privalumų, ir tinkamiausias parenkamas konkrečiu atveju. Kaip sakė įmonės vadovas, šilumos siurbliai gali būti montuojami naujai statomiems arba renovuojamiems individualiems namams ar net butams, komercinėms ar gamybinės patalpoms šildyti. Juos galima jungti kaskadomis ir taip apšildyti didelius plotus. Galimas nuotolinis valdymas ir monitoringas, nuotolinė sąnaudų apskaita. „Šiais laikais šilumos siurbliai oras-vanduo ne naujiena, o vienas populiariausių ir ekonomiškiausių šildymo būdų, beje, draugiškiausias aplinkai, – kalbėjo Ž. Strelčiūnas. – Ne veltui valstybė skiria kompensacijas įsidiegiant tokias šildymo sistemas." Anot jo, vertinant šilumos siurblių privalumus, tokius kaip pigi eksploatacija, lengva priežiūra, patogus valdymas, su metais nemažėjantis efektyvumas, paprastas aptarnavimas, degimo produktų nebuvimas, nebūtinas sklypas gręžiniams ar kolektoriams įrengti (kaip geoterminio šildymo atveju), tai – saugi bei ekologiška sistema ir bene geriausias pasirinkimas.
Kokybė – svarbiausia
Ž. Strelčiūnas pasakojo, jog bendrovė pasirinko platinti patikimiausio ir, beje, pirmojo šilumos siurblių gamintojo pasaulyje „Daikin" produkciją. „Tai kaip mersedesas šilumos siurblių rinkoje, – šypsojosi pašnekovas. – „Daikin" koncernas gyvuoja jau šimtmetį ir iki šiol gamina bei tobulina produkciją savo gamyklose visame pasaulyje, atsižvelgdamas į klimatines sąlygas, poveikį aplinkai, vartotojų poreikius, koncentruojasi tik šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų srityje, kurią išmano geriausiai – jie, kaip dauguma gamintojų, negamina skalbimo mašinų, televizorių, mikrobangų krosnelių. „Daikin" technika vertinama nuo seno šaldymo meistrų visame pasaulyje."
Pasak direktoriaus, šio gamintojo šilumos siurbliai veikia efektyviai ir patikimai ištisus metus, juose naudojami patikimi ir efektyvus kompresoriai, todėl yra vieni tyliausių įrenginių rinkoje, jie turi apsaugas nuo įtampos svyravimų, vandeninės dalies blokavimosi, visuose įrenginiuose įdiegta savidiagnostikos programa, naudojami tik naujausi šaldymo agentai, draugiška vartotojo sąsaja, didelis valdymo priedų pasirinkimas.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8603
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:55076
Šį mėnesį apsilankė:87793
Viso (nuo 2015-02-16):14111785
Šiuo metu naršo:
125
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!