Ekonominiai koronaviruso simptomai Baltijos šalyse: vėluojančios siuntos ir brangesnis gabenimas
VerslasEkonominiai koronaviruso simptomai Baltijos šalyse: vėluojančios siuntos ir brangesnis gabenimas
2020 vasario 03, Pirmadienis 09:28

Ekonominiai koronaviruso simptomai Baltijos šalyse: vėluojančios siuntos ir brangesnis gabenimas

Ekonominiai koronaviruso simptomai Baltijos šalyse: vėluojančios siuntos ir brangesnis gabenimas
  • Ramūnas PLETKUS

Kinijoje išplitęs naujasis koronavirusas ir dėl jo įvedami apribojimai skaldo žiežirbas verslo pasaulyje. Krovinių ekspedijavimo ir tiekimo grandinės valdymo bendrovės „Balti Logistika" valdybos nario Magnuso Lepasalu teigimu, spartus koronaviruso plitimas kelia rimtų prekių gabenimo sutrikimų Baltijos šalyse.

Daugelis oro linijų bendrovių atšaukė tiesioginius skrydžius į Kiniją. Šios šalies vyriausybė savo ruožtu nusprendė pratęsti Kinijoje pagal Mėnulio kalendorių švenčiamų Naujųjų metų atostogų laikotarpį, siekdamos sustabdyti žmonių judėjimą ir viruso plitimą. Negana to, protrūkio epicentru tapęs Uhanas ir greta jo esantys Kinijos miestai šiuo metu yra visiškai uždaryti krovinių gabenimui.

Atšaukiami skrydžiai

M. Lepasalu teigia, kad kinų Naujųjų metų šventės yra laikas, kai verslas ir gamyba šioje šalyje iš esmės sustoja, o tarptautinis krovinių gabenimas praktiškai nevykdomas. Dėl sustojusio gamyklų darbo ir ankstesniais metais yra buvę vėlavimų pristatymo grandinėje, tai sudarė papildomų išlaidų daugeliui įmonių, Kinijoje turinčių svarbių gamybos komponentų ir jau pagamintų prekių tiekėjų.

Tačiau dėl koronaviruso padėtis dar labiau komplikavosi.

„Skrydžių bendrovės „British Airways" ir „Lufthansa" jau atšaukė visus tiesioginius skrydžius į Kiniją ir manoma, kad daugelis kitų oro linijų bendrovių padarys tą patį. Penktadienį apie atšaukiamus skrydžius į visą Kiniją, išskyrus Honkongą, paskelbė ir „Finnair", – komentuoja M. Lepasalu.

Jo teigimu, mažiau skrydžių reiškia ir mažiau vietos kroviniams. Siuntos kaupiasi ir laukia savo eilės oro uostuose – susidaro eilės ir pailgėja tranzito laikas. Dėl to verslas turi apsvarstyti galimybę mažesnio prioriteto siuntoms išvykimo laukti kelias dienas ar net savaites. Pirmiausia tai būtų importo siuntos, nes importinių prekių iš Kinijos apimtys yra daug didesnės.

„Jau šiandien žinome, kad dauguma iš Kinijos siunčiamų siuntų, kurios turėjo atvykti vasario pradžioje, vėluos", – atskleidžia M. Lepasalu.

Pataria siuntas skaidyti

Baltijos šalių verslininkams M. Lepasalu pataria palaikyti nuolatinius ryšius su prekių iš Kinijos siuntėjais bei logistikos partneriais ir užtikrinti, kad itin svarbūs kroviniai būtų išsiųsti kuo greičiau.

„Jei planuojama didesnė siunta, galbūt protingiau būtų ją padalyti į kelias dalis ir svarbesnę dalį išsiųsti greičiau, pasinaudojus, pavyzdžiui, skubaus siuntimo sprendimu", – rekomenduoja M. Lepasalu, kurio patirtis byloja, kad, trūkstant vietos siuntoms, pradės didėti ir lėktuvų skrydžių kainos.

Specialisto teigimu, su siuntomis į Kiniją problemų šiuo metu dar nėra, tačiau jei oro linijų bendrovės ir toliau atšaukinės skrydžius, sunkesnis ir brangesnis taps ir siuntų eksportas.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Baimindamiesi grėsmės lietuviai iš vaistinių iššlavė apsauginės kaukės

    Lietuvos vaistinės jau kurį laiką parduoda didesnius nei įprasta medicininių kaukių kiekius, o naujų kaukių pristatymas stringa, gaunami mažesni nei reikiama kiekiai. Lietuvos vaistinių asociacija skelbia, kad vaistinėse apsauginės kaukės yra išparduotos, o likę likučiai gali pasibaigti bet kuriuo metu. Tačiau primenama, kad apsauginės kaukės, kokios pardavinėjamos vaistinėse, nuo koronaviruso neapsaugo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9570
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:46245
Šį mėnesį apsilankė:78962
Viso (nuo 2015-02-16):14102954
Šiuo metu naršo:
142
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!