Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
VerslasSocialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
2019 kovo 12, Antradienis 11:40

Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką

Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
 • Gerda MAKSIMAVIČIŪTĖ

Kovo 1 dieną „Utenos trikotažui“ suteiktas socialinės atsakomybės SA8000:2014 sertifikatas. Naujausios standarto versijos sertifikatu gali didžiuotis vos aštuonios Lietuvos įmonės ir tik dvi iš jų veiklą vykdo tekstilės srityje. Šis socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotažui“ nėra naujiena – dar 2006 metais bendrovei pirmajai šalyje buvo suteiktas šis reikšmingas tarptautinis socialinės atsakomybės įrodymas.

AB „Utenos trikotažas" profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė sakė, kad bendrovės darbuotojai standarto vertę pajuto jau seniai. „Nuo šiol darbuotojams bei jų problemoms bus skiriamas dar didesnis dėmesys. Šis standartas reikalauja, kad darbdavys užbėgtų įvykiams už akių – pirmas pamatytų, kas nepatinka darbuotojams, – kalbėjo ji. – Kai darbuotojai turi tam tikrų nusiskundimų ar pasiūlymų, kreipiasi į mane. Paskui aš kalbuosi su personalo vadove, jei prireikia, mudvi kartu kreipiamės į direktorių. Darbuotojai gali nebijodami ateiti ir išsakyti savo problemas, o tai – labai svarbu. Žinau daug įmonių, kuriose yra problemų, bet darbuotojai negali apie tai garsiai kalbėti..."
Kad būtų užtikrintas standarto reikalavimų vykdymas, bendrovėje suformuota socialinio veiksmingumo komanda, kurią sudaro deleguoti darbuotojų ir darbdavio atstovai (vienodas abiejų pusių skaičius). Komandoje diskutuojama apie esmines problemas, jų sprendimo būdus. Komandai keliama užduotis teikti vadovybei pasiūlymus, kaip gerinti, efektyvinti organizacijos veiklą. Tai – reguliarus procesas.
Anot AB „Utenos trikotažas" personalo vadovės Sandros Vireikytės, bendrovei 2006 metais buvo suteiktas socialinės atsakomybės sertifikatas, vėliau – 2019 metais – atliktas pakartotinis sertifikavimas bei „Social Accountability International" organizacijos išduotas socialinės atsakomybės sertifikatas – įrodymas tarptautiniu mastu, jog bendrovė vykdo socialiai atsakingą bei tvarų verslą, kuriame didžiulis dėmesys skiriamas darbuotojui – žmogui.
„Čia sudaroma saugi ir sveikatai palanki darbo aplinka, imamasi efektyvių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias nelaimingiems atsitikimams ir sužalojimams. Mums rūpi, kad darbuotojas būtų gerbiamas – nediskriminuojamas dėl amžiaus, lyties, rasės ir panašių dalykų, – tikino personalo vadovė. – Su darbuotojas elgiamės pagarbiai, saugome jų orumą. Netoleruojame jokios fizinės ar psichologinės prievartos, šiurkštumo ar įžeidinėjimų. Skatiname darbuotojų sąmoningumą, šeimininkiškumu bei iniciatyvumu pagrįstą požiūrį darbe. Gerbiame darbuotojų teisę laisvai jungtis į profesines sąjungas ar kitaip vienytis, siekiant kolektyviai derėtis dėl darbo sąlygų. Veikloje nuolat siekiame skaidrumo, aiškumo, o tai leidžia užtikrinti, jog darbuotojai dirbtų įmonėje ne vienerius metus."
S. Vireikytė pabrėžė, kad bendrovė ne tik pati įsipareigojo laikytis visų socialinės atsakomybės standarto reikalavimų, bet ir reikalauja atsakingos praktikos iš savo partnerių: tiekėjų, subrangovų, užsakovų ir kt. „Mūsų įmonė niekada nemokėjo atlygio vokeliuose, todėl nesirenka partnerių, kurie taiko tokią praktiką. Su tokiomis įmonėmis mums – ne pakeliui", – sakė personalo vadovė.
V. Bierontienė akcentavo, kad bendrovės įsipareigojimai darbuotojams nėra vienadieniai, jie – ilgalaikiai. „Jei darbdavys, pasirašydamas su darbuotoju kolektyvinę sutartį, įsipareigoja mokėti jam socialines išmokas, premijas ar pašalpas, privalo tuos įsipareigojimus vykdyti, nepaisant to, kokia tuo metu yra įmonės ekonominė padėtis", – atskleidė profesinės sąjungos vadovė.
Visame pasaulyje aukščiausių socialiai atsakingos veiklos reikalavimų pagal SA8000 standartą laikosi 4 042 įmonės. Žinant, kad vien Lietuvoje veikia apie 100 tūkst. įvairių ūkio subjektų, šis skaičius nėra įspūdingas. Pasak S. Vireikytės, minėto standarto įdiegimas reiškia ilgalaikius rimtus įsipareigojimus prieš visuomenę, darbuotojus, klientus, partnerius, o tai, anot jos, veikiausiai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios šiam žingsniui ryžosi vos kelios Lietuvos įmonės.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenos trikotažo“ grupės pardavimai Lietuvoje išaugo penktadaliu

  SBA valdoma tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmąjį pusmetį pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 14,3 mln. Eur, t. y. 9 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį 2019 metais. Atskirai bendrovė „Utenos trikotažas“ produkcijos realizavo taip pat 9 proc. mažiau – iš viso už 12,5 mln. eurų. Sudėtingu laikotarpiu funkcinių-techninių drabužių gamintojos „Šatrija“ pajamos traukėsi 10 proc. – iki 1,7 mln. eurų.

 • Latvijoje atsidarys pirmoji firminė „Utenos trikotažo“ parduotuvė

  SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas" pardavė Latvijoje įsteigtą dukterinę įmonę SIA „Utenas trikotāža“. Įmonę įsigijęs privatus asmuo Daugpilyje įkurs pirmąją specializuotą „Utenos trikotažo“ parduotuvę, kuri veiks franšizės pagrindu.

 • Pirmojo ketvirčio „Utenos trikotažo“ grupės pajamos – 7,5 mln. eurų

  Pandemijai smarkiai veikiant tekstilės sektorių, per tris šių metų mėnesius SBA priklausanti „Utenos trikotažo" grupė pardavė produkcijos už 7,5 mln. Eur – 3,5 % mažiau nei prieš metus. Atskirai pati bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet produkcijos realizavo 0,9 % mažiau, iš viso už 6,7 mln. eurų.

 • Dešimtadalio „Utenos trikotažo“ darbuotojų lauks pokyčiai

  Nepaisant ekonominio neapibrėžtumo Lietuvoje ir įtemptos situacijos tekstilės rinkoje, „Utenos trikotažas“ tęsia gamybą ir suefektyvinęs veiklą išlaikys didžiąją dalį darbuotojų. Maždaug dešimtadaliui darbuotojų, kurie jau yra pilnose prastovose, bus pasiūlyta pakeisti veiklos pobūdį arba nutraukti darbo sutartis. Šie darbuotojai nepriklauso siuvimo padaliniui, kuris toliau dirba pilnu pajėgumu.

 • „Utenos trikotažas“ atidaro pirmąsias parduotuves

  Lietuvoje paskelbus pirmąjį karantino švelninimo etapą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ atnaujina keturių parduotuvių veiklą. Duris atveria tos parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko.

 • „Utenos trikotažas“ ištiesė pagalbos ranką

  Lietuvoje besitęsiant koronaviruso krizei, bendrovė „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos padėti sunkiai besiverčiantiems gyventojams.

 • „Utenos trikotažas“ pradėjo masinę apsauginių kaukių gamybą

  Reaguodama į kritinį apsauginių kaukių trūkumą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ praėjusios savaitės viduryje ėmėsi masinės medžiaginių kaukių gamybos. Tokių kaukių apsauginis poveikis nėra patvirtintas mediciniškai, tačiau, visuomenės sveikatos specialistų teigimu, nesant galimybių įsigyti sertifikuotų gaminių, medžiaginės kaukės gali būti naudojamos kaip papildoma prevencinė priemonė. Sekmadienį beveik 100 įmonės „Utenos trikotažas“ darbuotojų nusprendė savanoriškai padėti medikams. Iš viso per sekmadienį buvo pasiūta daugiau kaip 10 tūkst. apsauginių kaukių.

 • „Utenos trikotažas“ išlaikė augusių pajamų apimtis ir dirbo pelningai

  SBA valdomos tekstilės įmonių grupės „Utenos trikotažas“ konsoliduoti pardavimai 2019 m. sudarė 30,79 mln. Eur – kiek daugiau nei ankstesniais metais, kai pardavimų pajamos siekė 30,46 mln. eurų.

  „Utenos trikotažo“ bendrovė išlaikė ankstesnių metų pardavimų apimtis ir per 2019 m. uždirbo 26,98 mln. Eur pajamų. Funkcinių-techninių drabužių gamintoja „Šatrija“ fiksavo 9,1 proc. pajamų augimą ir per metus realizavo produkcijos už 3,69 mln. eurų.

  Pernai „Utenos trikotažo“ grupė uždirbo 0,759 mln. Eur pelno prieš mokesčius. Grupės EBITDA rodiklis 2019 m. siekė 1,717 mln. Eur arba 15,5 proc. mažiau nei 2018 metais.

 • Naujovė Utenoje: pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba

  Pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ pripažino SBA grupės bendrovę „Utenos trikotažas“ pirmąja ir kol kas vienintele visame pasaulyje, atitinkančia „Greenpeace“ tekstilės gamybos standartą. Lietuvos įmonė taip pat tapo ir vienintele organizacijos gamybos partnere globaliu mastu – Utenoje pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba.

 • „Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas

  Baigus SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ transformacijos etapą, ligšiolinį įmonės vadovą Algirdą Šabūną generalinio direktoriaus pareigose pakeis SBA valdybos narys Petras Jašinskas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1600
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:33160
Šį mėnesį apsilankė:43974
Viso (nuo 2015-02-16):14311134
Šiuo metu naršo:
70
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!