Šalies ligoninės įsigis kovai su galvos smegenų insultu reikalingą įrangą

Šalies ligoninės įsigis kovai su galvos smegenų insultu reikalingą įrangą

Šalies ligoninės įsigis kovai su galvos smegenų insultu reikalingą įrangą

Siekiant, kad galvos smegenų kraujotakos ligos, ypač ūminis insultas, būtų diagnozuojamos operatyviau, o reikalingas gydymas būtų pradėtas kuo greičiau, iš Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų penkioms ligoninėms papildomai skirta daugiau nei 2,7 mln. eurų medicininei įrangai įsigyti.

Numatyta, jog dalis gydymo įstaigų įsigis kompiuterinius tomografus su vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemomis, kitos – kokybiškesniam darbui trūkstamą programinę įrangą.Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, įvertinus, kad pastaruosius kelerius metus iš eilės šalyje registruojama apytiksliai po 10 tūkst. ūminių insultų atvejų, o pati liga ankstyvėja, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti įranga turėtų užtikrinti kokybišką diagnostiką ir didesnes galimybes pacientams pasveikti.„Medicinos technologijos – viena sparčiausiai besivystančių sričių, tad turime investuoti į įrangą, kuri gali padidinti šansus išgyventi ir išvengti gyvenimo kokybę negrįžtamai bloginančių ligos padarinių tūkstančiams susergančių kasmet. Nauja įranga leis greičiau atlikti tyrimus, svariai pagerės jų kokybė, informatyvumas. Taigi, gydytojai žymiai greičiau galės imtis kiekvienu konkrečiu atveju geriausios gydymo taktikos",  – sakė A. Veryga.Numatyta, kad Telšių, Marijampolės ir Alytaus ligoninės, kurioms atitinkamai skirta 788 tūkst.,  740 tūkst. ir 844 tūkst. eurų, įsigis kompiuterinius tomografus ir vaizdų archyvavimo sistemas. Šios trys ligoninės yra vadinamosios tarpinės pagalbos ligoninės, kuriose, pacientui įtariant ūminį galvos smegenų insultą, turi būti neatidėliojant atliekami tam tikri tyrimai bei sprendžiama dėl gydymo ar tolesnės pagalbos organizavimo.Naujoji įranga leis gydytojams kiekybiškai įvertinti galvos smegenų kraujotaką, smegenų audinio pakenkimo apimtį, nustatyti galvos smegenų audinio grįžtamus ir negrįžtamus pakitimus.

Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė, kuriai skirta 164 tūkst. eurų, ir Respublikinė Panevėžio ligoninė (numatyta 174 tūkst. eurų) įsigis vaizdų archyvavimo ir perdavimo sistemas. Programinė ir techninė įranga leis radiologinius vaizdus matyti ir analizuoti ne tik gydančiam gydytojui, bet ir nusiųsti juos kitam specialistui. Tai reiškia, kad kitas specialistas, operatyviai gavęs vaizdus, juos galės tuoj pat peržiūrėti, išsakyti savo nuomonę, pakonsultuoti. Be to, esant poreikiui, vaizdus bus galima perduoti kitoms gydymo įstaigoms, taip užtikrinant galimybę stebėti gydymo eigą, ligos dinamiką.
Šios dvi ligoninės yra akredituoti insulto gydymo centrai, kuriuose 24 valandas per parą užtikrinama operatyvi ir profesionali pagalba pacientams, ištiktiesiems ūminio galvos smegenų insulto, nepriklausomai nuo jų gyvenamos vietos.
Kitos gydymo įstaigos – tiek vadinamosios tarpinės pagalbos, tiek insulto gydymo centrai – jau pasinaudojo finansavimu ir įsigijo reikiamą įrangą arba tai ketina padaryti artimiausiu metu, kai bus atlikti sėkmingam projektų įgyvendinimui reikalingi paruošiamieji darbai.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1048
Vakar apsilankė:8387
Šią savaitę apsilankė:31673
Šį mėnesį apsilankė:152140
Viso (nuo 2015-02-16):11369987
Šiuo metu naršo:
83
2019-10-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!