Savaitgalį Utenoje siaus jaunosios krepšinio žvaigždės

Utenoje savaitgalį vėl siaus oranžinio kamuolio virusas – šį kartą Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks „Juventus“ krepšinio lygos, jungiančios jaunuosius regiono krepšininkus, organizuojamas renginys. Jo metu susirungs šešios geriausios lygos komandos, o penktadienio vakarą vyks šventinė programa „Visos žvaigždės“.
Apie „Juventus“ krepšinio lygą ir būsimus renginius pasakojo lygos prezidentas, įkūrėjas ir idėjinis vadas Paulius ČYVAS, šiuo metu Anglijoje studijuojantis sporto vadybą, tačiau nenutolęs nei nuo lietuviško krepšinio, nei nuo Utenos.

Kaip gimė „Juventus“ krepšinio lyga?

Prieš ketverius metus, dar besimokydamas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, inicijavau vietinį gimnazijos čempionatą. Norėjau, kad kuo daugiau mokinių po pamokų ateitų į sporto salę, jog susirinktų ne tik tie, kurie žaidžia, bet ir tie, kurie norėtų išmokti teisėjauti, rašyti varžybų protokolus. Pirmaisiais metais gimnazijoje įkūrėme tik savo mokyklos krepšinio lygą. Antrais metais norą dalyvauti lygos veikloje ir prisijungti pareiškė Dauniškio bei „Saulės“ gimnazijos. Sulaukėme rajono savivaldybės mero Alvydo Katino ir vyrų krepšinio klubo Utenos „Juventus“ prezidento Žydrūno Urbono palaikymo, todėl ėmėme vystyti šį projektą. Tais metais lygai suteikėme „Juventus“ pavadinimą ir ji tapo jau ne vienos gimnazijos, o miesto mokyklų čempionato rengėja.
Dabar lygoje dalyvauja ne tik uteniškiai, bet ir kitų rajonų krepšininkai. Pernai „Juventus“ krepšinio lyga tapo ne miesto, o viso regiono lyga, į mūsų veiklą įsitraukė gimnazistai iš kitų rajonų.

Kaip išaiškinamos stipriausios komandos?

Visuose rajonuose geriausiomis tapusios gimnazistų komandos patenka į finalo šešetą, kurio kovos vyks ateinantį savaitgalį. Jau penktadienio vidurdienį komandos susirungs tarpusavyje, o pačios stipriausios šeštadienį dalyvaus didžiajame ir mažajame finaluose.

Kokių naujovių renginyje bus šiais metais?

Važinėdami po rajonus, bendraudami su sporto centrais, pedagogais, sulaukėme pageidavimų į renginio programą įtraukti ir merginų krepšinį. Todėl šeštadienį 13 val., prieš mažąjį finalą, merginų krepšinio komandos susirungs dėl merginų taurės. Dėl jos kovos Adolfo Šapokos ir Molėtų gimnazijų bei Molėtų rajono Inturkės vidurinės mokyklos krepšininkės.

Ar Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks daug renginių?

Šventinė programa „Visos žvaigždės“ vyks penktadienį, 18.30 val. Jos metu ne tik miesto vyrų krepšinio klubo „Juventus“ krepšininkai žais prieš mūsų lygos rinktinę, kurią sudarys geriausiais krepšininkais išrinkti gimnazistai, bet ir vyks oro karaliaus, dėjimo į krepšį, tritaškių metimo, įgūdžių konkursai. Žiūrovus tai pat pakviesime stebėti ir meninę programą. Šiais metais žiūrovai galės stebėti šokius, gimnastikos elementus, klausytis muzikos: koncertuoti pasikvietėme 2014 metų televizijos projekto „Lietuvos talentai“ nugalėtojus „Project Mayhem“, Lietuvos hiphopo atlikėjus „Tie geresni“, „Argo“ šokėjas.

Ar į šį renginį susirenka vis daugiau žiūrovų?

Taip, kai pirmaisiais metais renginys vyko Adolfo Šapokos gimnazijoje, jau tuomet vos užteko vietos. Pradėjus jį rengti Utenos daugiafunkciame centre – telpa visi. Jau penktą kartą organizuojamame renginyje laukiame ne tik krepšinį žaidžiančių lygos narių, bet ir sportininkų draugų, tėvų, norinčių pamatyti, kaip sekasi jų vaikams, pedagogų bei visų norinčių turiningai praleisti laiką.

Ar „Juventus“ krepšinio lygos veikla įgavo pagreitį ir įtraukė net krepšinio nežaidžiančius jaunuolius? Kaip pavyko to pasiekti?

Visa „Juventus“ krepšinio lygos veikla yra orientuota į platesnį žmonių būrį – ne tik į krepšinį žaidžiančius jaunuolius, čia yra ir savanorių, ir tiesiog aktyvių jaunų žmonių. Puiku, kad jie čia randa terpę saviraiškai. Yra žmonių, tokių kaip aš, nežaidžiančių krepšinio, neturinčių šiam žaidimui reikalingų duomenų ir talento, tačiau galinčių rašyti straipsnius, užsiimti organizacine veikla, teisėjauti.
Gimnazistų komandas motyvuoja ne tik noras pasirodyti kuo geriau, bet ir nugalėtojams skirti prizai – pernai geriausia mūsų rajono komanda buvo apdovanota kelione į Vokietiją, šių metų nugalėtojai vyks į Vengriją. Tikimės, kad ateityje vertingais prizais bus apdovanojamos ir antras bei trečias vietas laimėję krepšininkai, o šiemet jie sulauks prizų, tik kuklesnių.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Neringa Jonavičienė
neringa@utenosdiena.lt

Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios