Lietuvoje pritapo geriau nei namie
SportasLietuvoje pritapo geriau nei namie
2016 balandžio 18, Pirmadienis 09:20

Lietuvoje pritapo geriau nei namie

Lietuvoje pritapo geriau nei namie

Ukrainietis vartininkas Vitalijus Myrnas į Lietuvą grįžo pažaidęs gimtinėje. Pritapti Utenoje jam pavyko iš karto.

24-erių metų Utenos „Utenio" vartininkas Vitalijus Myrnas – ukrainietis vartininkas, gimęs Poltavoje. Bet profesionalią sutartį pirmąsyk pasirašė išvykęs iš gimtosios šalies – su Estijos Talino „Levadia". Metus praleidęs joje, atvyko į Lietuvą, kur dvejus metus saugojo Gargždų „Bangos" vartus.
2014 ir 2015 metus V. Myrnas praleido Ukrainos pirmosios lygos Čerkasų komandoje, kuri iš pradžių vadinosi „Slavutyč", vėliau tapo „Dnipro". Šį pavasarį grįžo į Lietuvą. „Utenio" vartus gina nuo A lygos pirmenybių antrojo turo ir per penkerias rungtynes praleido keturis įvarčius.

Vitalijau, kaip jūs atsidūrėte „Utenyje"?

Atvažiavau pas pažįstamą trenerį. Mes su Mindaugu Čepu jau dirbome „Bangoje". Taip jau susiklostė situacija Ukrainoje, kad teko išsiskirti su buvusiu klubu. O čia treneris pakvietė ir aš atvažiavau.

„Utenyje" ilgai adaptavotės?

Ne, jokių problemų nekilo. Jau per pirmąsias rungtynes pasijaučiau puikiai. Juolab, kad komandoje – dar du vaikinai iš Ukrainos, tad prigyti čia tikrai nebuvo sunku.
Pagaliau iškovojote pirmąją pergalę. Ar po rungtynių su „Stumbru" komandos ir jūsų paties nuotaika pasikeitė?
Taip. Nuotaika po pirmosios pergalės yra pakili. Manau, kad toliau mums viskas klostysis gerai.

Kur jūs gyvenate?

Gyvenu Utenoje, klubo bazėje, kur ir kiti futbolininkai gyvena. Kol kas esu vienas. Mergina gyvena Ukrainoje. Nežinau ar pasikviesti ją čia.

Ką galite pasakyti apie patį miestą?

Utena, mano manymu, miegamasis miestelis. Ramiam gyvenimui jis yra puikus.

Dvejus metus praleidote Gargžduose. Ar pavyko bent kiek pramokti lietuviškai?

Truputį suprantu lietuviškai, tačiau kalbėti dar sunku. Tačiau nuolat bandau prisimint tai, ką išmokau ir dar daugiau išmokti čia.

„Utenio" gynyba turbūt nėra pati blogiausia?

Taip. Juolab, kad aikštėje žaidžia vienuolika žaidėjų, o ne vienas vartininkas. Visa komanda ir padeda man apsiginti. Tai didelis gynėjų indėlis. Viską darau ne vienas, o kartu su gynėjais.

Utenos „Utenos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Europos futbolo čempionatas ir įdomūs faktai apie futbolą

  2020 UEFA Europos futbolo čempionatas bus jau šešioliktas Europos čempionatas, kurį stebėsime 2020 m. birželio 12 d. – liepos 12 d. Šis čempionatas iš ankstesnių išsiskirs tuo, jog pirmą kartą istorijoje futbolo čempionato varžybos vyks 12 skirtingų šalių ir 12 skirtingų stadionų. Pusfinalis ir finalas organizuojamas Londono „Wembley“ stadione. Atrankoje į čempionatą varžosi 55 rinktinės, iš kurių liks 24 komandos, dalyvausiančios šiame Europos futbolo čempionate, kuris taip pat yra ir jubiliejinis – jam bus jau 60 metų!

 • Sekmadienį Utenos stadione – futbolo šventė

  Po penkerių metų pertraukos Utenoje vyks didelė futbolo šventė – sekmadienį „Utenio“ stadione vyks Lietuvos futbolo federacijos taurės finalo rungtynės. Šių rungtynių laukianti Utenos futbolo bendruomenė tikisi, kad tai suteiks motyvacijos ir vietos jaunimui sportuoti.

 • Jaunųjų futbolininkų ugdymu rūpinsis danas

  Futbolo klubas „Utenos Utenis“ pasirašė dviejų metų sutartį su futbolo specialistu iš Danijos Carsten Dohm. Didelę patirtį vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo srityje sukaupęs D. Carsten tapo klubo techniniu vadovu, kuris koordinuos bei užtikrins vaikų ir jaunimo futbolo vystymo programos įgyvendinimą bei vykdymą.

 • Danas tiki Lietuvos futbolo atgimimu

  „Liverpool“ klube dirbęs Carstenas Dohmas įsitikinęs, kad futbolo ateitis – intelektualus žaidėjas. Tapti tokiais jis mokys ir Lietuvos futbolo talentus. Liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje Utenoje vyks vieno geriausiųjų Danijos vaikų futbolo specialisto Carsteno Dohmo vasaros stovykla. Joje futbolo paslapčių penkias dienas semsis talentingi 14–16 metų paaugliai.

 • Merginų tikslas – garbingai sudalyvauti

  Kovo 31 dieną pirmą kartą istorijoje Utenos merginų futbolo komanda startuos aukščiausioje šalies lygoje. LMFA A lygoje debiutuosiančios FK „Utenis“ merginų komandos pagrindinis tikslas – garbingai sudalyvauti pirmenybėse ir nustebinti pačioms save.

 • UAFF taurę iškovojo Visagino komanda

  Kovo 23 dieną Molėtuose vyko Utenos apskrities futbolo federacijos salės futbolo taurės varžybos, kuriose po atkaklios kovos triumfavo visaginiečiai.

 • Utenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos

  Kovo 6 dieną „Utenos Utenį“ aplankė svečiai iš Švedijos ir Islandijos futbolo klubų. Praėjusį rudenį futbolo akademijos „Utenis“ vadovas Vaidotas Rastenis kartu su futbolo klubo „Ataka" atstovais lankėsi Švedijoje ir Islandijoje, kur gilinosi į šių užsienio šalių futbolo sistemas.

 • Čempionais tapo „Ekrano“ senjorai

  Kovo 2 dieną Molėtuose finišavo Utenos apskrities futbolo federacijos senjorų salės futbolo čempionatas, kuriame triumfavo Panevėžio senjorai.

 • Naujos asociacijos siekis – nauja kokybė

  Sausio 31 dieną įsteigta nauja asociacija, vienijanti šalies vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo organizacijas. Pagrindinis naujosios asociacijos veiklos tikslas – vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo aplinkos ir veiklos sąlygų, taip pat ugdymo paslaugų kokybės gerinimas.

 • Valdyboje – vertinimai ir pokyčiai

  Gruodžio 4 dieną vyko VšĮ futbolo klubas „Utenos Utenis“ valdybos posėdis, kuriame įvertintas pasibaigęs 2018 metų sezonas ir aptartos ateities perspektyvos. Posėdį valdybos nariai pradėjo nuo pasibaigusio 2018 metų sezono vertinimo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:68
Vakar apsilankė:8903
Šią savaitę apsilankė:26828
Šį mėnesį apsilankė:175236
Viso (nuo 2015-02-16):12526670
Šiuo metu naršo:
103
2020-02-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!