Savaitgalį Utenoje siaus jaunosios krepšinio žvaigždės
SportasSavaitgalį Utenoje siaus jaunosios krepšinio žvaigždės
2016 balandžio 06, Trečiadienis 08:38

Savaitgalį Utenoje siaus jaunosios krepšinio žvaigždės

Savaitgalį Utenoje siaus jaunosios krepšinio žvaigždės
 • 6 foto

Utenoje savaitgalį vėl siaus oranžinio kamuolio virusas – šį kartą Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks „Juventus" krepšinio lygos, jungiančios jaunuosius regiono krepšininkus, organizuojamas renginys. Jo metu susirungs šešios geriausios lygos komandos, o penktadienio vakarą vyks šventinė programa „Visos žvaigždės".
Apie „Juventus" krepšinio lygą ir būsimus renginius pasakojo lygos prezidentas, įkūrėjas ir idėjinis vadas Paulius ČYVAS, šiuo metu Anglijoje studijuojantis sporto vadybą, tačiau nenutolęs nei nuo lietuviško krepšinio, nei nuo Utenos.

Kaip gimė „Juventus" krepšinio lyga?

Prieš ketverius metus, dar besimokydamas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje, inicijavau vietinį gimnazijos čempionatą. Norėjau, kad kuo daugiau mokinių po pamokų ateitų į sporto salę, jog susirinktų ne tik tie, kurie žaidžia, bet ir tie, kurie norėtų išmokti teisėjauti, rašyti varžybų protokolus. Pirmaisiais metais gimnazijoje įkūrėme tik savo mokyklos krepšinio lygą. Antrais metais norą dalyvauti lygos veikloje ir prisijungti pareiškė Dauniškio bei „Saulės" gimnazijos. Sulaukėme rajono savivaldybės mero Alvydo Katino ir vyrų krepšinio klubo Utenos „Juventus" prezidento Žydrūno Urbono palaikymo, todėl ėmėme vystyti šį projektą. Tais metais lygai suteikėme „Juventus" pavadinimą ir ji tapo jau ne vienos gimnazijos, o miesto mokyklų čempionato rengėja.
Dabar lygoje dalyvauja ne tik uteniškiai, bet ir kitų rajonų krepšininkai. Pernai „Juventus" krepšinio lyga tapo ne miesto, o viso regiono lyga, į mūsų veiklą įsitraukė gimnazistai iš kitų rajonų.

Kaip išaiškinamos stipriausios komandos?

Visuose rajonuose geriausiomis tapusios gimnazistų komandos patenka į finalo šešetą, kurio kovos vyks ateinantį savaitgalį. Jau penktadienio vidurdienį komandos susirungs tarpusavyje, o pačios stipriausios šeštadienį dalyvaus didžiajame ir mažajame finaluose.

Kokių naujovių renginyje bus šiais metais?

Važinėdami po rajonus, bendraudami su sporto centrais, pedagogais, sulaukėme pageidavimų į renginio programą įtraukti ir merginų krepšinį. Todėl šeštadienį 13 val., prieš mažąjį finalą, merginų krepšinio komandos susirungs dėl merginų taurės. Dėl jos kovos Adolfo Šapokos ir Molėtų gimnazijų bei Molėtų rajono Inturkės vidurinės mokyklos krepšininkės.

Ar Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks daug renginių?

Šventinė programa „Visos žvaigždės" vyks penktadienį, 18.30 val. Jos metu ne tik miesto vyrų krepšinio klubo „Juventus" krepšininkai žais prieš mūsų lygos rinktinę, kurią sudarys geriausiais krepšininkais išrinkti gimnazistai, bet ir vyks oro karaliaus, dėjimo į krepšį, tritaškių metimo, įgūdžių konkursai. Žiūrovus tai pat pakviesime stebėti ir meninę programą. Šiais metais žiūrovai galės stebėti šokius, gimnastikos elementus, klausytis muzikos: koncertuoti pasikvietėme 2014 metų televizijos projekto „Lietuvos talentai" nugalėtojus „Project Mayhem", Lietuvos hiphopo atlikėjus „Tie geresni", „Argo" šokėjas.

Ar į šį renginį susirenka vis daugiau žiūrovų?

Taip, kai pirmaisiais metais renginys vyko Adolfo Šapokos gimnazijoje, jau tuomet vos užteko vietos. Pradėjus jį rengti Utenos daugiafunkciame centre – telpa visi. Jau penktą kartą organizuojamame renginyje laukiame ne tik krepšinį žaidžiančių lygos narių, bet ir sportininkų draugų, tėvų, norinčių pamatyti, kaip sekasi jų vaikams, pedagogų bei visų norinčių turiningai praleisti laiką.

Ar „Juventus" krepšinio lygos veikla įgavo pagreitį ir įtraukė net krepšinio nežaidžiančius jaunuolius? Kaip pavyko to pasiekti?

Visa „Juventus" krepšinio lygos veikla yra orientuota į platesnį žmonių būrį – ne tik į krepšinį žaidžiančius jaunuolius, čia yra ir savanorių, ir tiesiog aktyvių jaunų žmonių. Puiku, kad jie čia randa terpę saviraiškai. Yra žmonių, tokių kaip aš, nežaidžiančių krepšinio, neturinčių šiam žaidimui reikalingų duomenų ir talento, tačiau galinčių rašyti straipsnius, užsiimti organizacine veikla, teisėjauti.
Gimnazistų komandas motyvuoja ne tik noras pasirodyti kuo geriau, bet ir nugalėtojams skirti prizai – pernai geriausia mūsų rajono komanda buvo apdovanota kelione į Vokietiją, šių metų nugalėtojai vyks į Vengriją. Tikimės, kad ateityje vertingais prizais bus apdovanojamos ir antras bei trečias vietas laimėję krepšininkai, o šiemet jie sulauks prizų, tik kuklesnių.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Neringa Jonavičienė
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • NBA žaidėjas uteniškei pranešė stulbinančią naujieną

  Balandžio 29–gegužės 4 dienomis Bolonijoje (Italija) vyko NBA (Nacionalinės krepšinio asociacijos) programos „Jr. NBA“ Europos ir Vidurinių Rytų atrankos stovykla, į kurią buvo pakviesti geriausi jaunieji krepšininkai iš 24-ių šalių. Lietuvai šioje stovykloje atstovavo du vaikinai ir dvi merginos. Viena iš jų – keturiolikmetė uteniškė Eva Pernavaitė (trenerė Eglė Žygelytė). Visi keturi lietuviai neseniai sulaukė džiugios naujienos – jie pakviesti atstovauti Europai rugpjūčio mėnesį Floridoje (JAV) vyksiančiame „Jr. NBA“ pasaulio čempionate.

 • Aikštelėje – moterų krepšinio pirmenybės

  Gegužės mėnesį vyko atviros Utenos miesto moterų krepšinio pirmenybės, kuriose dalyvavo Utenos daugiafunkcio sporto centro (DSC) jaunosios krepšininkės, „Rankininkės“ ir svečiai iš Kupiškio.

 • „Visos žvaigždės“ sugrįžta į Uteną

  Jau šį penktadienį, balandžio 26-ą, 18:30 val., Utenos daugiafunkciame sporto centre laukia tradicinis „Juventus“ globojamo mokinių krepšinio turnyro „Visų žvaigždžių“ renginys, kuriame „Juventus“ komandos krepšininkai aikštelėje susigrums su jaunaisiais Utenos regiono talentais.

 • „Juventus“ palaužė „Pieno žvaigždes“ ir iškovojo antrąją pergalę

  Trečiadienį, spalio 3 dieną, vykusiose Lietuvos krepšinio lygos ketvirtojo turo rungtynėse Utenos „Juventus" namuose 82:79 (26:20, 24:25, 12:20, 20:14) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes" ir įsirašė antrąją pergalę čempionate.

 • Utenos krepšininkai – tarp aštuonių Lietuvos stipriausių komandų

  2017/2018 metų sezono U19 jaunimo (gimusio 1999 metais) krepšinio čempionate „Olimpinė taurė“ dalyvavo 18 komandų. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius po šešias komandas. Kiekviena komanda žaidė namų ir išvykos rungtynes.

 • Krepšinio mėgėjų dėmesiui!

  Kaip informavo Utenos daugiafunkcis sporto centras, prasideda komandų registracija į Utenos rajono Mero taurės krepšinio varžybas. Registracija vyksta iki šių metų gruodžio 4 dienos 10.00 valandos elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir tel. 8-389-61846, arba mob. tel. 8-616-42609.

 • Teisėjai pavogė „Juventus“ pergalę

  Pasak sirgalių, tokio prasto teisėjavimo, nors tarp teisėjų buvo ir vienas rimčiausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) teisėjų Vilius Mačiulaitis, Utenos krepšinio aistruoliai šį sezoną dar nematė. Po varžybų taip pat nesitvardė vienas jauniausių LKL trenerių, „Juventus" strategas Gediminas Petrauskas, reikšdamas nepasitenkinimą teisėjavimu. Po kelių akimirkų prie jo prisijungė ir jo pagrindinis asistentas bei „Juventus" klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas. Žurnalistams spaudos konferencijoje ilgokai teko laukti „Juventus" stratego, kuris apie teisėjavimą buvo linkęs nutylėti. Priežastis – praėjusį šeštadienį LKL čempionate G. Petrausko auklėtiniai savo aikštelėje tik vienu tašku 72:73 (10:17, 30:18, 15:29, 17:9) nusileido Klaipėdos „Neptūno" klubui.

 • RL GYM naujas sporto klubas uteniškiams

  Miesto gimtadienio šventės išvakarėse, ketvirtadienį, iškilmingai duris atvėrė naujas bene didžiausias sporto klubas Utenos regione RL GYM.

 • Nuo rugsėjo 5 dienos – mankštos

  Nuo rugsėjo 5 dienos kviečiame į nemokamas mankštas suaugusiems. Užsiėmimai vyks antradieniais ir ketvirtadieniais Utenos „Saulės" gimnazijos sporto salėje.

 • Seniūnijų sporto žaidynėms pasibaigus

  Pirmąjį rugsėjo šeštadienį Utenos daugiafunkciame sporto centre vyko X Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių II etapo Utenos zonos varžybos. Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės – didžiausias masiško sporto sisteminis renginys, apimantis plačiausią šalies geografiją. Utenoje varžėsi devynios savivaldybės, Utenos ir Panevėžio apskričių sportininkai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:403
Vakar apsilankė:8903
Šią savaitę apsilankė:27163
Šį mėnesį apsilankė:175571
Viso (nuo 2015-02-16):12527005
Šiuo metu naršo:
106
2020-02-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!