Žydrūnas Urbonas: „Norisi atsipūsti, tačiau laukia dideli darbai“
SportasŽydrūnas Urbonas: „Norisi atsipūsti, tačiau laukia dideli darbai“
2015 liepos 09, Ketvirtadienis 10:06

Žydrūnas Urbonas: „Norisi atsipūsti, tačiau laukia dideli darbai“

Žydrūnas Urbonas: „Norisi atsipūsti, tačiau laukia dideli darbai“

Utenos „Juventus" ekipa yra tarp tų laimingųjų, kurie bent kartą istorijoje yra iškovoję Lietuvos krepšinio lygos (LKL) medalius. Nors praėjus maždaug mėnesiui po triumfo komanda jau neturi vyr. trenerio Dainiaus Adomaičio, kapitono Arvydo Šikšniaus, o įvairios priežastys neleido debiutuoti ULEB Europos taurės turnyre, klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas dėl to nė kiek nenusimena.
Uteniškiai aktyviai dairosi laisvųjų agentų rinkoje, sudarė kelias sutartis su naujais rėmėjais, o rudenį pirmą kartą istorijoje į Rytų Aukštaitijos sostinę atves FIBA Europos taurės turnyrą. „Norėtųsi atsipūsti, tačiau turime labai daug namų darbų, o laiko šią vasarą yra itin mažai", – teigė Ž. Urbonas.

– Praėjusiame sezone komanda iškovojo daug skambių pergalių. Sezonas tikriausiai pranoko lūkesčius?

– Lūkesčiai buvo visada, nes kiekvieną sezoną norisi iškovoti bronzos medalius. Bent jau to galima tikėtis giliai širdyje. Per pastaruosius šešis sezonus visi treneriai deklaruodavo, kad sau kelia maksimalius tikslus ir nori iškovoti medalius. Buvo metų, kai priartėdavome prie medalių, o buvo ir tokių metų, kuomet likdavome tolėliau nuo jų.
Šiais metais pamatę medalius ant savo krūtinių, supratome – mūsų svajonės išsipildė. Praėjęs sezonas buvo sunkiausias, nes nebuvo lengva iškovoti bronzos medalius. Prieš sezoną pirmos trys vietos jau buvo rezervuotos. Visų atkrintamųjų varžybų metu krepšinio ekspertai neabejojo, kad medaliai atiteks Klaipėdos klubui, tad juos iškovoti mums buvo ypač malonu.

– Šios pergalės klubui suteikė teisę dalyvauti Europos taurės turnyre. Po daug diskusijų, dvejonių ir svarstymų buvo pasirinktas ne ULEB, bet FIBA projektas. Kodėl?

– Kadangi anksčiau nebuvome Europos krepšinio virtuvėje, tai iš šios situacijos pasisėmėme nemažai patirties. Iš vienos pusės lyg ir viskas gerai, nes Europos krepšinis yra aukštumoje, tačiau iš kitos pusės supranti, kad tai yra tarytum politiniai žaidimai.
Mes iškovojome teisę žaisti ULEB organizuojamame turnyre, bet jų reikalavimai buvo be proto aukšti Utenai, turinčiai tokią areną. Tų reikalavimų įvykdyti per trumpą laiką praktiškai buvo neįmanoma. Šiais metais čempionatas baigėsi birželio 10 dieną, todėl mes teturėjome vos du mėnesius rekonstruoti areną iki 2500 sėdimų vietų.
Salei nebūtų užtekę vien teleskopinių tribūnų arenos galuose, kurias mes ir dabar planuojame pasigaminti FIBA organizuojamam turnyrui. Būtų tekę statyti balkoną – tai yra specifinis statinys pačioje arenoje, tam būtų prireikę įvairiausių ekspertizių bei begalės kitų darbų. Neturėjome jokių galimybių suspėti iki nustatyto termino. Tad vienas iš svarbiausių pasirinkimo motyvų buvo arena.
Nemenką vaidmenį suvaidino ir finansai. Džiaugiamės, kad matydami mūsų laipsnišką darbą prisijungė keli nauji rėmėjai, tačiau ši finansinė našta dalyvaujant ULEB Europos taurės turnyre vis tiek būtų buvusi per daug didelė. Juk likti po sezono skolose – nėra „Juventus" kelias. Mes gyvenime ir gyvensime tuo, ką turime.

– „Juventus" klubui priėmus sprendimą buvo daug kalbų, kad šis turnyras bus BBL lygio, nebus gerų komandų. Ar jau galima daryti išvadas, kokio lygio bus turnyras?

– Paraiškas komandos turi pateikti iki liepos 15 dienos, todėl, matyt, tik tada ir sužinosime, kas dalyvaus. Po pokalbio su Lietuvos krepšinio federacijos atstovais paaiškėjo tai, kad šis turnyras bus labai aukšto lygio. Ir jokiu būdu ne BBL. Nenoriu nuvertinti „Šiaulių", bet manau, kad tokio lygio komandų tame turnyre bus ne viena, ne dvi ir gal net ne dešimt. Teko girdėti, kad turnyre žada pasijungti stiprios Vokietijos, Izraelio komandos. Be to, BBL čempionate dalyvauja tik kelių šalių klubai, o čia bus Europos taurės turnyras.

– Kaip manote, kiek yra tiesos kalboms, kad „Juventus" su savo pergalėmis šiek tiek pralenkė laiką ir Utenos galimybes?

– Visiškai sutinku. Tas torto gabalas buvo tiks didelis, kad mes jį šiaip ne taip suvalgėme. Tačiau grįžtant atgal, arena neatitinka Europos klasės standartų, mūsų biudžetas Europos kontekste atrodo gana slogiai. Aišku, džiaugiamės tuo, ką turime ir nesame visiški vargšai.
Manau, kad net istoriškai esame viena greičiausiai bronzos medalius iškovojusių LKL komandų. Mums tam prireikė tik šešių sezonų. „Šiauliai" medalių siekė bene dešimtmetį, „Neptūnas" vos ne du dešimtmečius. Yra klubų, kurie išvis dar nėra patekę į stipriausiųjų ketvertuką, o žaidžia daugybę metų. Taigi šie darbai galbūt yra pasiekti šiek tiek anksčiau, nei mes planavome.

– Grįžkime prie kasdienių rūpesčių. Jau oficialiai paskelbta, kad Dainius Adomaitis stojo prie „Neptūno" vairo, Arvydas Šikšnius taip pat iškeliavo į Klaipėdą. Labai skaudžios šios netektys?

–Viešoje erdvėje girdisi šiek tiek neteisingi išsireiškimai: „netektys", „praradimai", „paleidote žaidėjus"... Reikia suvokti realybę – tai yra natūralus procesas. Baigėsi sezonas, baigėsi ir sutartys su žaidėjais bei treneriais. Jie nebėra „Juventus" klubo dalis. Jie tampa laisvais agentais. Kadangi jie tokiais tapo, tai į juos pretenduoti gali ir Maskvos CSKA, ir Čikagos „Bulls", ir Utenos „Juventus", ir Klaipėdos „Neptūnas". Jie rinkosi kelią ten, kur jiems pasiūlė geresnes sąlygas.
Aš džiaugiuosi, kad tie žmonės žaidė Utenoje, kad mes sugebėjome juos čia pasikviesti. Džiaugiuosi, kad pavyko suburti tokį kolektyvą, kuris mūsų miestui padėjo iškovoti visus titulus.
Galiu jiems palinkėti sėkmės ir pasidžiaugti, kad „Juventus" klubas tapo tramplinu link didesnių siekių. Šių žmonių kaina rinkoje išaugo tris–keturis kartus. Mes neturime jokių variantų tris–keturis kartus padidinti savo biudžetą.

– Kokios galimybės komandoje išlaikyti Rashauną Broadusą, kurio kaina po praėjusio sezono taip pat gerokai išaugo?

– Jei jį nupirktume, tai kitą komandos dalį turėtų sudaryti vaikai, nes šio žaidėjo kaina sudaro vos ne pusę mūsų klubo biudžeto. Smagu dėl to, ką jis nuveikė mūsų komandoje ir kaip išaugo jo vertė. Galiu taip pat tik pasidžiaugti, kad bent vieną sezoną jis buvo kartu su mumis.

– Kaip dabar vyks darbas laisvųjų agentų rinkoje? Tikriausiai vėl viskas prasidės nuo trenerio?

– Galima postringauti apie įvairias sistemas: kaip gerai, kai žaidėjai kartu lieka du ar keturis sezonus. Tačiau reikia turėti ir tai, ką tiems žaidėjams ar treneriams galima pasiūlyti. Mums tai nėra įmanoma. Mes galime pasirašyti sutartį su jaunesniu ar mažiau įvertintu žaidėju. Pavyzdžiui, Sauliumi Kulviečiu. Prieš dvejus metus jis buvo žaidėjas tarp daugelio kitų, o dabar jis jau tapo rinkos žaidėju. Džiugu, kad mes pratęsėme su juo sutartį ir kitą sezoną jis tikrai bus su mumis.
Praėjusiais metais viską pradėjome nuo nulio ir įrodėme, kad galima pasiekti rezultatų. Komandoje buvo likę tik Saulius Kulvietis ir Edgaras Stanionis. Visus rinkome iš naujo ir turėjome geriausią sezoną klubo istorijoje.
Ir šįmet komanda bus renkama iš naujo. Aišku, pradėsime nuo trenerio, o toliau bursime žaidėjus. Juk turime tokios patirties. Pirmą sezoną LKL komandą pradėjome burti rugsėjo 1 dieną, antrą sezoną – rugpjūčio 15 dieną. Pernai sutartį su treneriu sudarėme rugpjūčio 1 dieną. Visi šie sezonai mums buvo sėkmingi, tad ir toliau viską darysime ramiai bei apgalvotai.

– Prognozuojama, kad kitą sezoną LKL lygis bus labai aukštas. Ar nebijote, kad ilgai laukiant paprasčiausiai gali nebelikti pajėgių žaidėjų?

– Žaidėjų liks (juokiasi). Su tam tikrais žaidėjais, su jų agentais yra kalbama, domimasi, ką jie galvoja, kokios jų kainos. Tiesiog metamos meškerės ir tas laimikis po truputį traukiamas. Viena žuvis nutrūksta, kitą pavyksta ištrauki gerą...
Ateinantį sezoną žaisime Europoje. Jau yra žaidėjų, kurie norėtų save ten parodyti, todėl, manau, kad ir vėl mūsų lauks įdomus sezonas.

– Būdamas žaidėju, esate laimėjęs nemažai LKL bronzos medalių. Dabar jį iškovojote būdamas treneriu. Ar labai skiriasi jausmas po pergalės?

– Skiriasi. Kai žaisdavau ir laimėdavau, būdavo daugiau siautulio. Žinoma, tada buvau jaunesnis. Turėdavau daug energijos, todėl po pergalės norėdavosi iškrėsti kažką neįtikėtino. O dabar, kai esu treneris, į viską žiūriu ramiau. Žinoma, džiaugiausi. Vidinis džiaugsmas beprotiškai didelis vien todėl, kad pirmą kartą Utenai atnešėme tokią pergalę. O dar tas krepšininkų sutikimas Utenoje...
Utenai šis laimėjimas tarsi prilygo pergalei „Eurolygoje".

Šaltinis: utenosjuventus.lt, V. Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Už nepagrįstus kaltinimus – bauda „Juventus“ klubui

  Lietuvos krepšinio lyga (toliau LKL) pranešė, kad atliko tyrimą dėl Utenos „Juventus“ klubo direktoriaus Eimanto Skersio išsakytų kaltinimų po Citadele Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynių ir priėmė sprendimą skirti „Juventus“ klubui drausminę nuobaudą.

 • „Juventus“ pratęsė pergalių seriją

  Utenos „Juventus“ ir Alytaus „Sintek-Dzūkijos“ susitikimas prasidėjo legendinio krepšininko ir sporto ikonos Kobe Bryanto pagerbimu. Taip pat prieš šį susitikimą su jubiliejumi buvo pasveikintas Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kuriam Utenos klubo vadovai įteikė marškinėlius su užrašu „60“.

 • Ž. Urbonas paskirtas Lietuvos jaunių rinktinės vyr. treneriu

  Šią savaitę Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms bei svarstomi einamieji klausimai.

 • „Karštas“ pusmetis: „Juventus“ tapo sunkiai įkandamu riešutėliu

  Antrąjį „Betsafe-LKL“ čempionato ratą pergalingai užbaigę Utenos „Juventus“ krepšininkai į savo sąskaitą įsirašė dešimtąją pergalę bei įpusėjus reguliariam sezonui užima penktąją turnyrinės lentelės vietą. Komandos rezultatais pasidžiaugęs „Juventus“ klubo direktorius Eimantas Skersis dalijosi mintimis apie pirmąją sezono dalį.

 • Prieš rungtynes – „Pyragų dienos“ akcija

  Lapkričio 9-ą Utenos „Juventus“ stos į dar vieną „Betsafe-LKL“ čempionato kovą, kurioje susitiks su Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ krepšininkais. Būtent prieš šias rungtynes Utenos arenos fojė įvyks „Pyragų dienos“ akcija, kurios metu geros valios žmonės yra kviečiami prisidėti prie sunkiai gyvenančios šeimos gerovės.

 • Utenos krepšininkai tikėjosi kaip geriau, o išėjo kaip visada

  Krepšinio aikštelėje prieš kelias dienas vyko aršios kovos atkrintamosiose varžybose tarp Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ komandų, kur dviejų pergalių pranašumą nors ir trečiose lemiamose rungtynėse susikrovusi sostinės komanda ir toliau žengia link finalo. O „Juventus“ krepšininkai šį trečiadienį jau išsiskirstė.

 • „Juventus“ krepšininkai dabar galės plačiai šypsotis

  Sausio mėnesio pabaigoje Utenos krepšinio komandos „Juventus“ rėmėjais tapo dar viena mieste veikianti įmonė – Utenos implantologijos klinika (toliau – Klinika). Modernią šiuolaikinę įrangą turinčioje gydymo įstaigoje sportininkų burnos sveikata nuo šiol rūpinsis patyrę ir kompetentingi specialistai.

 • Sausakimšoje arenoje – „Juventus“ nesėkmė prieš „Žalgirį“

  „Betsafe-LKL“ čempionato dvidešimtojo turo rungtynėse po ilgosios pertraukos subyrėjusi Utenos „Juventus“ sausio 27 dieną patyrė nesėkmę. Žydrūno Urbono vadovaujama komanda sausakimšoje Utenos daugiafunkcio sporto centro salėje 80:98 (22:21, 21:21, 13:25, 24:31) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

 • „Juventus“ į pergalių kelią sugrįžo nepalikdama vilčių „Šiauliams“

  Dviejų pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ čempionate Utenos „Juventus“ nutraukė iškovodami užtikrintą pergalę. Sekmadienį vykusiose rungtynėse gynyboje varžovus surakinę Žydrūno Urbono auklėtiniai 96:67 (18:10, 26:13, 31:19, 21:25) nepaliko jokių vilčių Šiaulių „Šiaulių“ ekipai.

 • Šventinę nuotaiką prekybos centre „Rašė“ uteniškiams kūrė „Juventus“ krepšininkai ir Utenos prekyba darbuotojai

  Šį ketvirtadienį, gruodžio 20 dieną, prekybos centro „Rašė“ pirkėjus stebino po visą centrą išsibarstę ir kalėdinėmis kepuraitėmis pasidabinę aukštaūgiai. Dažnas uteniškis, besidomintis krepšiniu, lengvai galėjo atpažinti Utenos krepšinio komandos „Juventus“ žaidėjus, trumpam virtusius prekybos centro darbuotojais, mėsainių gamintojais, salotų maišytojais ir prizų teikėjais. Taip išradingai ir linksmai „Juventus“ ir UAB Utenos prekyba sumanė pasveikinti savo ištikimus gerbėjus ir klientus artėjančių švenčių proga.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4281
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:28285
Šį mėnesį apsilankė:116696
Viso (nuo 2015-02-16):14140688
Šiuo metu naršo:
127
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!