SportasUtenoje vyko rankinio čempionato U-19 finalai
2018 balandžio 11, Trečiadienis 11:52

Utenoje vyko rankinio čempionato U-19 finalai

Balandžio 7–8 dienomis Utenos daugiafunkciame sporto centre vyko 2017–2018 m. Lietuvos jaunimo U-19 merginų ir vaikinų rankinio čempionato finalinės varžybos. Po pagrindinio čempionato etapo ir atkrentamųjų varžybų į finalus pateko keturios merginų ir keturios vaikinų komandos.

Pagal Lietuvos rankinio federacijos varžybų čempionato patvirtintus nuostatus komandos buvo suskirstytos į pusfinalių poras.

Pusfinaliuose susitiko: Vilniaus SM „Tauro" su Panevėžio KKSC (M) ir Kauno rajono SM su Utenos DSC (M) komandos.

Po sužaistų pusfinalio varžybų į finalus pateko Vilniaus SM „Tauro" ir Kauno rajono SM komandos. Dėl trečios vietos žaidė Panevėžio KKSC ir Utenos DSC merginų komandos. Varžybos baigėsi Utenos DSC rankininkių pergale rezultatu 37:25. Merginos iškovojo 3 vietą, komandos trenerė Regina Butkienė. Didžiajame finale Kauno rajono SM rankininkės 40:25 įveikė Vilniaus SM „Tauro" merginas ir tapo šalies čempionėmis.

Vaikinų pusfinaliuose susitiko:
Vilniaus SM „Tauro" su Varėnos SC (V) ir Utenos DSC su Panevėžio KKSC (V).

Pirmajame pusfinalyje, rezultatu 28:31, nugalėjo Varėnos SC komanda ir pateko į varžybų čempionato finalą. Kitame pusfinalyje, pasibaigus pagrindiniam varžybų laikui, rezultatas buvo lygus – 29:29. Komandoms teko žaisti pratęsimą . Po varžybų pratęsimo rezultatu 33:35 pergalę iškovojo Panevėžio KKSC vaikinų komanda.

Dėl trečios vietos kovojo Utenos DSC ir Vilniaus SM „Tauro" komandos. Utenos DSC rankininkai varžybas pralaimėjo rezultatu 28:33 ir užėmė IV vietą, treneris Gediminas Paukštė. Finale kovą tarp Panevėžio KKSC ir Varėnos SC rezultatu 26:21 laimėjo Panevėžio rankininkai.

Komandos buvo apdovanotos taurėmis, medaliais, asmeniniais diplomais ir Utenos DSC įsteigtais prizais geriausiems komandų žaidėjams. Utenos DSC merginų komandoje geriausia žaidėja pripažinta Eimantė Zenkovaitė, vaikinų komandoje – Justas Daujotis. Apdovanojimus komandoms įteikė Lietuvos rankinio federacijos generalinis sekretorius Miglius Astraukas, Utenos DSC direktoriaus pavaduotojas sportui Algirdas Bivainis. Visas varžybas iš tribūnų stebėjo Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas.

Informaciją parengė Utenos DSC rankinio treneris Gediminas Paukštė

Utenos DSC nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Iš pasaulio čempionato – su medaliais

Italijoje, Treviso mieste, vyko XIV WSKA Pasaulio Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo per 700 sportininkų iš 27 šalių: Amerikos, Kanados, Čilės, Brazilijos, Ganos, Pietų Afrikos ir kt. Lietuvai atstovavo 16 sportininkų, kurie dalyvavo 24 individualiose ir penkiose komandinėse rungtyse. Iš Utenos į pasaulio čempionatą vyko ir Utenos DSC bei klubo „Impulsas" sportininkai: Martyna Šaltenytė, Julijus Strazdas ir Ingrida Kalinauskaitė (treneris Kastytis Stankevičius).

• Lietuvos komanda su uteniškiais priešakyje skynė laurus pasaulio aviamodeliavimo čempionate

Rugpjūčio 6–12 dienomis Vengrijoje vykusiame Pasaulio laisvojo skridimo aviamodeliavimo čem­pionate puikiai pasirodė Lietuvos komanda, į ku­rios sudėtį įėjo net penki uteniškiai, du aviamode­liuotojai iš Varėnos ir po vieną atstovą iš Šiaulių bei Biržų. Pirmą kartą nuo 1935 metų šalies is­torijoje F1B klasės (modeliai su gumos varikliu) modelius skraidinantys sportininkai komandos įs­kaitoje pelnė bronzos medalius, o uteniškis Rolan­das Mackus asmeninėje įskaitoje taip pat iškovojo bronzos medalį. Neblogai pasirodė ir kitos lietu­vių komandos bei aviamodeliuotojai, o bendroje visų modelių klasių rungčių įskaitoje Lietuva pui­kavosi itin aukštoje antroje vietoje, aplenkusi to­kias stiprias aviamodeliuotojų šalis kaip JAV, Ru­sija, Ukraina ir kitos.

• Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo istorinę pergalę

Lapkričio 6 dieną Vilniuje „Siemens" arenoje Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse susitiko su ketvirtąją vietą Europos čempionate iškovojusia Norvegijos rinktine. Pergalę lietuviai iškovojo rezultatu 32:29 ir į savo sąskaitą įsirašė du taškus.

• Uteniškiai dalyvavo rankinio turnyre Vienoje

Rugsėjo 1–4 dienomis Austrijos sostinėje Vienoje vyko tradicinis 24-asis tarptautinis rankinio turnyras „Schmelz" taurei laimėti. Varžybose dalyvavo komandos iš 8 valstybių. Tarp dalyvių – 37 merginų ir 41 vaikino komandos. Pagal gimimo metus vaikinai buvo suskirstyti į keturias, merginos į tris amžiaus grupes.

• Tarptautiniame rankinio turnyre Prahoje dalyvavo ir uteniškiai

Kovo 24–28 dienomis Čekijos sostinėje Prahoje vyko tradicinis 25 tarptautinis rankinio turnyras PRAGUE HANDBALL CUP 2016 taurei laimėti. Varžybose dalyvavo komandos iš 28 valstybių. Tarp turnyro dalyvių – ir 233 merginų ir 265 vaikinų komandos. Pagal gimimo metus vaikinai ir merginos buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes.

• Druskininkuose vykusiame rankinio turnyre dalyvavo ir uteniškiai

Kovo 10–11 dienomis Druskininkuose vyko tradicinis Jaunojo šaulio Giedriaus Matulionio atminimo rankinio turnyras. Dėl Lietuvos kariuomenės sporto klubo įsteigtų taurių šiemet varžėsi vaikinų komandos (gimę 1999 m.) iš Alytaus, Vilniaus, Garliavos, Utenos, Kauno ir Druskininkų.

• Utenos DSC rankininkai – LRF vaikinų jaunimo taurės nugalėtojai

Šių metų vasario pabaigoje pasibaigė 2015/2016 metų LRF (Lietuvos rankinio federacijos) jaunimo (gimusių 1998 m.) vaikinų Taurės varžybos, kuriose varžėsi 9 komandos iš Alytaus, Varėnos, Klaipėdos, Vilniaus, Šiaulių, Pasvalio, Panevėžio, Molėtų ir Utenos.

• Vyko Utenos rajono mokyklų mokinių tinklinio varžybos

Kovo 2 dieną vyko Utenos rajono mokyklų mokinių tinklinio varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti. Dalyvavo keturios kaimo vietovių mokyklų komandos. Pirmąją vietą iškovojo Leliūnų pagrindinės mokyklos I komanda, kurioje žaidė Rolandas Tyla, Aivaras Šapoka, Deividas Žemčiugovas, Lina Borunovaitė, Rytis Jackevičius, Monika Viburytė, Gintautas Dundaras, komandai vadovavo mokytojas Vytautas Kirka. Antrąją vietą iškovojo Užpalių gimnazijos mokiniai, trečiąją – Leliūnų pagrindinės mokyklos II komanda.

• Kviečia į rankinio varžybas

Rugsėjo 26 dieną 13 val. Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks rankinio varžybos, kuriose susitiks rankinio klubo „Utena" ir Alytaus „Almeida – Stronglasas" žaidėjai.

• Rankininkai dalyvavo Tarptautiniame rankinio turnyre Vienoje

Rugsėjo 3–6 dienomis Austrijos sostinėje Vienoje vyko tradicinis 23-asis Tarptautinis rankinio turnyras „Schmelz" taurei laimėti. Varžybose dalyvavo komandos iš 10 valstybių. Tarp dalyvių – 29 merginų ir 58 vaikinų komandos. Pagal gimimo metus vaikinai buvo suskirstyti į keturias, merginos – į tris amžiaus grupes.