Iš Lietuvos tradicinio karate čempionato – su medaliais

Praėjusį savaitgalį, gegužės 23 dieną, Vilniuje vyko Lietuvos tradicinio karate čempionatas, kuriame varžėsi daugiau kaip 270 sportininkų iš visos Lietuvos, tarp jų ir sportininkai iš Utenos. Utenos tradicinio karate klubo „Danas“ sportininkai pasirodė šauniai ir namo parsivežė ne vieną medalį. Sportininkai varžėsi įvairaus amžiaus grupėse nuo pačių mažiausiųjų iki suaugusiųjų: „Kata“ (atliekamos karate technikos, sujungtos į tam tikras formas), „FukuGo“ (sportininkai atlieka ir formą, ir kovoja), komandinė „Kata“ (forma atliekama trijų sportininkų, vertinamas sinchronas, techninis lygis, jėga), „Kumite“ (kova rungtyse).

Skirtingose amžiaus grupėse prizines vietas laimėjo šie sportininkai: Arnas Keturakis – III vieta „Kata“ rungtyje, Gytis Gimžauskas – II vieta „Kata“ rungtyje, Vytautas Kazokas – II vieta „Kata“ rungtyje ir III vieta „Kumite“ rungtyje, Rojus Urbonas – I vieta „Kata“ rungtyje ir II vieta „Kumite“ rungtyje, Erikas Žvironas – I vieta „Kata“ rungtyje, Paulius Markūnas – II vieta „FukuGo“ rungtyje, Donatas Mikulėnas – III vieta „Kumite“ rungtyje, III vieta „FukuGo“ rungtyje, Raimondas Gruodis – III vieta „Kata“ rungtyje, I vieta „Kumite“ rungtyje.
Daugiausia individualių medalių parsivežė klubo sportininkės: Miglė Pelėdaitė – II vieta „Kata“ rungtyje, II vieta „Kumite“ rungtyje ir III vieta „FukuGo“ rungtyje, Monika Matuliauskaitė – III vieta „Kata“ rungtyje, III vieta „Kumite“ rungtyje, III vieta „FukuGo“ rungtyje.
Komandinės „Kata“ rungtyje uteniškiai taip pat pasirodė šauniai: I vietą iškovojo Eligijus Šinkūnas, Kristupas Jonavičius ir Gediminas Kazokas, III vietos savo amžiaus grupėje laimėtojais tapo: Eivilė Ančiūtė, Kajus Spranginas ir Mija Cibaitė.
Pasak klubo trenerio Norberto Motiejūno, Lietuvos tradicinio karate čempionatas praėjo sklandžiai, be didelių traumų. Vieniems sportininkams burtai lėmė geresnes starto pozicijas, kitiems gal kiek prastesnes, tačiau ne iškovoti medaliai lemia sportininkų tobulėjimą. „Patys sportininkai, nepriklausomai ar jie startuoja varžybose ar ne, turi suprasti ko jie siekia, o trenerių darbas jiems padėti tai suprasti. Tradicinio karate varžybos yra tik pasitikrinimo forma, kur laimėtojai kaip įvertinimą gauna medalius, o kitą dieną vėl visi renkasi savo Dojo (sporto salėse) ir treniruojasi čempionai su nestartavusiais kaip lygūs su lygiais. Ateityje sieksime to, kad sportininkai turėtų dar geresnes sąlygas treniruotėms, kad jie galėtų tobulėti, ruoštis varžyboms ir siekti savo gyvenime užsibrėžtų tikslų. Pagal sportininkų parodytą potencialą galima manyti, kad po metų ar dviejų Lietuvos tradicinio karate čempionatas gali būti organizuojamas ir Utenoje“, – sakė treneris.

udiena.lt inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios