Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią
2018 rugpjūčio 02, Ketvirtadienis 11:41

Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią

Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią
 • Lina NARČIENĖ
 • 19 foto, video
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Iš didmiesčio su šeima į Anykščius atsikraustęs medžio grafikas Irmantas Rimkus džiaugiasi atradęs ne tik dvasinę ramybę, bet ir sau malonų užsiėmimą. Šį jauną ir daug ambicijų ateičiai turintį anykštėną galima vadinti naujakuriu. Visai neseniai šiame mieste apsigyvenęs I. Rimkus per labai trumpą laiką atrado save: jau kurį laiką dirba medžio grafiku, kuria dailius darbus ir šeimai stato namus.

Apie kūrėjo kelią, jo širdžiai mielą užsiėmimą ir polinkį menui kalbamės su anykštėnu Irmantu Rimkumi.

Ko pageidauja Jūsų užsakovai?

Labai įvairių darbų: pradedant nuo raidžių ir baigiant dovanomis. Tačiau dažniausiai teiraujasi neįprastų dovanų. Noriai užsako raktines, medalių kabyklas, suvenyrus, laikrodžius, žaidimus ir pan. Mano darbas nėra nuobodus todėl, kad kūryboje nėra įprastinių štampų. Kūryba, susijusi su medžiu, nėra vienintelė mano darbo sritis, taip pat dirbu su projektais, šiuo metu užsiimu namo statyba.

Ar esate anykštėnas?

Esu gimęs Anykščiuose, augęs Kupiškyje, o gyvenęs Kaune. Todėl nežinau, kuriam kraštui save priskirti. Praėjusį rudenį mano keliai atvedė į Anykščius. Tai labai gražus ir kompaktiškas miestas, kur viskas vienoje vietoje: ir parduotuvės, ir ugdymo įstaigos, ir namai. Gyvendamas didmiestyje pradedi pastebėti automobilių spūstyse sugaištą laiką, tad dažnai užduodavau sau klausimą: „O ką gi aš pasiekiau ir turiu susikūręs?". Žmona nebegrįžo į savo darbą. Esu laimingas Anykščiuose, nes čia per pusmetį tiek daug visko įvyko, o aš jaučiuosi pilnai įsisukęs į veiksmą. Susitikau su labai įdomiais žmonėmis. Kol kas manęs neaplankė nusivylimo kartėlis. Džiaugiuosi tuo, ką šiandien turiu.

Iš kur paveldėjote medžio meistro (grafiko) gebėjimus?

Galbūt esu paveldėjęs iš savo tėčio, kuris buvo dailidė, jis turėjo ir statybininko gyslelę. O štai mano dėdė Stasys Cemnickas seniai atrado medžio meistrystę ir su ja draugauja lig šiolei. Jis kaime turėjo medžio stakles ir su jomis dirbdavo. Aš, dar būdamas pyplys, ateidavau ir stebėdavau jo darbą. Visa tai galbūt turėjo įtakos mano ateities pasirinkimui. Esu informatikas, todėl mano specialybė nėra susijusi su medžio grafika.

Ar prisimenate savo pirmąjį darbą?

Man jis labai patiko. Tai buvo maža ąžuolinė kėdutė mano krikšto dukrai krikštynų proga. Ji iki šiol ją išlaikiusi kaip atminimo dovaną.

Šiandien Jūs kuriate išskirtines atminimo dovanas – laikrodžius Anykščių miesto šventei. Kuo jie ypatingi?

Gal tuo, kad laikrodžius papuošiau A. Baranausko poemos „Anykščių šilelis" žodžiais. Šis tekstas nėra skirtas skaityti, o tai tik – interjero detalė. Mano sukurtuose laikrodžiuose nėra valandų. Tai teikia originalumo.

Kurie medžio darbai labiausiai patinka?

Man labai patinka ieškoti išskirtinių ir senų medžio rąstelių, iš kurių galima pagaminti unikalių laikrodžių. Įdomiausia ne pats darbo procesas, o galėjimas kažką pritaikyti buityje. Senienų ieškau internetinėse parduotuvėse. Nusiperku pigiau, o po to imuosi atnaujinimo darbų.
Mano netikėčiausias darbas – koplytėlė Žemaitijoje. Šiame regione yra tradicija prie senos sodybos turėti koplytėlę. Susiradau ornamentus, kuriais papuošiau savo dirbinį. Taip pat jį dar padabinau lemputėmis su saulės elementais, kad naktį šviestų. Kūrinys išėjo išties paslaptingas, o Jėzus tamsiuoju paros metu apšviestas visas švytėjo.

Ar yra norinčiųjų pasimokyti šio amato?

Dirbau su neįgaliaisiais, kurie su pasimėgavimu darė švilpynes ir kitus smulkius darbelius. Iš pradžių jie nedrąsiai ėmėsi veiklos, o paskui nuoširdžiai džiaugėsi rezultatu. Ateina ir jaunimas, kuris smalsauja ir domisi. Jie primena mane vaikystėje, kuomet domėdavausi dėdės veikla.

Vytauto Ridiko nuotr. ir I. Rimkaus asmeninio albumo nuotr., V. Ridiko video

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Anykščius papuoš floristiniai kūriniai: juos vertins komisija

  Liepos 24–26 dienomis jau 14-ajį kartą gėlių mylėtojai susirinks Anykščiuose, kad sukurtų ryškius ir akį traukiančius floristinius meno kūrinius. Šiemet floristiniai kilimai ir kompozicijos papuoš 580-ajį miesto gimtadienį minintį miestą.

 • Anykščiai švęs 580: dalyvius suburs elegantiški pusryčiai po atviru dangumi

  Paskutinį liepos savaitgalį, liepos 24–26 dienomis, Anykščiai kviečia į prasmingą ir nuotaikingą miesto šventę. Šiais metais bus pasitinkamas 580-asis miesto gimtadienis su puikia nuotaika ir šviesia žinia „Anykščiai. Čia gera...“ Kaip ir kasmet vyks Tarptautinis floristinių kilimų konkursas, kurio metu floristai stebins savo kūrybiniais sumanymais, ryškiomis spalvomis bei pikantiškais aromatais. Įvairiose miesto erdvėse vyks parodos, edukacijos bei kūrybinės dirbtuvės.

 • Koronaviruso infekcijos atvejis – Anykščių rajono slaugos ligoninėje

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad, nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejį Anykščių rajone įsikūrusioje Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Su užsikrėtusiu darbuotoju kontaktavusieji izoliuoti 14-likos dienų laikotarpiui. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

 • Bekelių monstrą tramdantis kunigas trokšta vidinės ramybės

  Kaip įsivaizduojame šiuolaikinį kunigą? Ar gali dvasininkas po šv. Mišių sėsti ant plieninio žirgo ir raižyti vieškeliais, keliukais ieškodamas ramaus gamtos prieglobsčio? Pasirodo, toks yra Utenos Die­vo Apvaizdos parapijos vikaras Rimantas Rimkus, pernai gruodį iškilmingai paminėjęs savo gyvenimo keturiasdešimtmetį ir kunigystės dešimtmetį. Kvie­čiame susipažinti su šiuo jaunu dvasininku, pradė­jusiu vikarauti Utenoje pernai rugpjūtį.­

 • Anykščiuose lankytojus traukia stebuklingos kalėdaičių kepimo dirbtuvės

  Kiekvieną Advento dieną Anykščių senamiestyje, rašytojos Bronės Buivydaitės memorialiniame name muziejuje, smalsuoliams atskleidžiamas vienas Kalėdų stebuklas – čia kepami kalėdaičiai. Populiariausią šventinę A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus pažintinę programą per savaitę jau pamatė kone du šimtai šio muziejaus svečių.

 • Anykščiuose – etninės kultūros olimpiada

  Niūronių kaime, Anykščių r., esančiame Arklio muziejaus amatų centre jau antrus metus iš eilės vyko Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados I etapas. Šių metų olimpiadoje jėgas išbandė aštuoni mokiniai iš trijų Anykščių rajono ugdymo įstaigų. Olimpiados dalyviai atliko dvi užduotis: etnokultūros pažinimo testą ir kūrybinės raiškos pasirodymą.

 • Anykščiuose japonai pasodino sakurą

  Lapkričio 14 dieną Japonijos pramonės įmones vienijančios federacijos „Keidanren“ atstovai viešėjo Burbiškio dvare, Anykščių rajone. Aplankę Latviją ir keliaudami į Vilnių, japonai trumpam sustojo Anykščių krašte, kur jiems buvo surengtas specialus priėmimas. Japonijos ambasados Lietuvoje kvietimu susitikime dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

 • Anykščiai taps Kalėdų rezidencija: žada įspūdingą programą

  Gruodžio 7 dieną 17 val. Anykščiai kviečia į nepakartojamą Kalėdų rezidencijos atidarymą. Šiais metais miestelėnus bei svečius nustebinsime išskirtiniu sumanymu – Kalėdų egle ant vandens. Tviskanti eglė ant Šventosios upės, kalėdinio miestelio šventinis šurmulys, ryškūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai, meninės vaizdo projekcijos – tai nepamirštama Kalėdų šventė kiekvienam. Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje šventinę nuotaiką dovanos viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu. Atidarymo linksmybes patirs ir patys mažiausieji – vaikų teatriukas žada žaismingų šokių ir dainų.

 • Išskirtinė medicinos paroda jau pasiekė Anykščius

  Ypatingų archyvinių nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“, Vasario 16-osios proga Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) padovanota visuomenei virtualiai, šiais metais atkeliavo ir į Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) veiklos zoną. Pasižiūrėti, kaip prieš 100 metų atrodė Lietuvos medikai ir pacientai, nuo sausio 9 dienos turi galimybę Anykščių rajono savivaldybės ligoninės personalas, įstaigos pacientai ir lankytojai.

 • Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą

  Anykščiuose duris atvėrusi neformali susitikimų bei užsiėmimų erdvė, laisvalaikiui ir edukacinei veiklai jau buria įvairaus amžiaus miestiečius. Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projektas „Gyvenimo ratas“ pavasarį laimėjo „Maximos“ iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“ ir gavo 8 tūkst. eurų finansavimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6739
Vakar apsilankė:6469
Šią savaitę apsilankė:13208
Šį mėnesį apsilankė:24022
Viso (nuo 2015-02-16):14291182
Šiuo metu naršo:
85
2020-08-04
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!