Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią
2018 rugpjūčio 02, Ketvirtadienis 11:41

Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią

Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią
 • Lina NARČIENĖ
 • 19 foto, video
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Iš didmiesčio su šeima į Anykščius atsikraustęs medžio grafikas Irmantas Rimkus džiaugiasi atradęs ne tik dvasinę ramybę, bet ir sau malonų užsiėmimą. Šį jauną ir daug ambicijų ateičiai turintį anykštėną galima vadinti naujakuriu. Visai neseniai šiame mieste apsigyvenęs I. Rimkus per labai trumpą laiką atrado save: jau kurį laiką dirba medžio grafiku, kuria dailius darbus ir šeimai stato namus.

Apie kūrėjo kelią, jo širdžiai mielą užsiėmimą ir polinkį menui kalbamės su anykštėnu Irmantu Rimkumi.

Ko pageidauja Jūsų užsakovai?

Labai įvairių darbų: pradedant nuo raidžių ir baigiant dovanomis. Tačiau dažniausiai teiraujasi neįprastų dovanų. Noriai užsako raktines, medalių kabyklas, suvenyrus, laikrodžius, žaidimus ir pan. Mano darbas nėra nuobodus todėl, kad kūryboje nėra įprastinių štampų. Kūryba, susijusi su medžiu, nėra vienintelė mano darbo sritis, taip pat dirbu su projektais, šiuo metu užsiimu namo statyba.

Ar esate anykštėnas?

Esu gimęs Anykščiuose, augęs Kupiškyje, o gyvenęs Kaune. Todėl nežinau, kuriam kraštui save priskirti. Praėjusį rudenį mano keliai atvedė į Anykščius. Tai labai gražus ir kompaktiškas miestas, kur viskas vienoje vietoje: ir parduotuvės, ir ugdymo įstaigos, ir namai. Gyvendamas didmiestyje pradedi pastebėti automobilių spūstyse sugaištą laiką, tad dažnai užduodavau sau klausimą: „O ką gi aš pasiekiau ir turiu susikūręs?". Žmona nebegrįžo į savo darbą. Esu laimingas Anykščiuose, nes čia per pusmetį tiek daug visko įvyko, o aš jaučiuosi pilnai įsisukęs į veiksmą. Susitikau su labai įdomiais žmonėmis. Kol kas manęs neaplankė nusivylimo kartėlis. Džiaugiuosi tuo, ką šiandien turiu.

Iš kur paveldėjote medžio meistro (grafiko) gebėjimus?

Galbūt esu paveldėjęs iš savo tėčio, kuris buvo dailidė, jis turėjo ir statybininko gyslelę. O štai mano dėdė Stasys Cemnickas seniai atrado medžio meistrystę ir su ja draugauja lig šiolei. Jis kaime turėjo medžio stakles ir su jomis dirbdavo. Aš, dar būdamas pyplys, ateidavau ir stebėdavau jo darbą. Visa tai galbūt turėjo įtakos mano ateities pasirinkimui. Esu informatikas, todėl mano specialybė nėra susijusi su medžio grafika.

Ar prisimenate savo pirmąjį darbą?

Man jis labai patiko. Tai buvo maža ąžuolinė kėdutė mano krikšto dukrai krikštynų proga. Ji iki šiol ją išlaikiusi kaip atminimo dovaną.

Šiandien Jūs kuriate išskirtines atminimo dovanas – laikrodžius Anykščių miesto šventei. Kuo jie ypatingi?

Gal tuo, kad laikrodžius papuošiau A. Baranausko poemos „Anykščių šilelis" žodžiais. Šis tekstas nėra skirtas skaityti, o tai tik – interjero detalė. Mano sukurtuose laikrodžiuose nėra valandų. Tai teikia originalumo.

Kurie medžio darbai labiausiai patinka?

Man labai patinka ieškoti išskirtinių ir senų medžio rąstelių, iš kurių galima pagaminti unikalių laikrodžių. Įdomiausia ne pats darbo procesas, o galėjimas kažką pritaikyti buityje. Senienų ieškau internetinėse parduotuvėse. Nusiperku pigiau, o po to imuosi atnaujinimo darbų.
Mano netikėčiausias darbas – koplytėlė Žemaitijoje. Šiame regione yra tradicija prie senos sodybos turėti koplytėlę. Susiradau ornamentus, kuriais papuošiau savo dirbinį. Taip pat jį dar padabinau lemputėmis su saulės elementais, kad naktį šviestų. Kūrinys išėjo išties paslaptingas, o Jėzus tamsiuoju paros metu apšviestas visas švytėjo.

Ar yra norinčiųjų pasimokyti šio amato?

Dirbau su neįgaliaisiais, kurie su pasimėgavimu darė švilpynes ir kitus smulkius darbelius. Iš pradžių jie nedrąsiai ėmėsi veiklos, o paskui nuoširdžiai džiaugėsi rezultatu. Ateina ir jaunimas, kuris smalsauja ir domisi. Jie primena mane vaikystėje, kuomet domėdavausi dėdės veikla.

Vytauto Ridiko nuotr. ir I. Rimkaus asmeninio albumo nuotr., V. Ridiko video

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Išskirtinė medicinos paroda jau pasiekė Anykščius

  Ypatingų archyvinių nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“, Vasario 16-osios proga Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) padovanota visuomenei virtualiai, šiais metais atkeliavo ir į Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) veiklos zoną. Pasižiūrėti, kaip prieš 100 metų atrodė Lietuvos medikai ir pacientai, nuo sausio 9 dienos turi galimybę Anykščių rajono savivaldybės ligoninės personalas, įstaigos pacientai ir lankytojai.

 • Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą

  Anykščiuose duris atvėrusi neformali susitikimų bei užsiėmimų erdvė, laisvalaikiui ir edukacinei veiklai jau buria įvairaus amžiaus miestiečius. Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projektas „Gyvenimo ratas“ pavasarį laimėjo „Maximos“ iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“ ir gavo 8 tūkst. eurų finansavimą.

 • „Palikta kava“ Anykščiuose skirta vaikams

  Daug dėmesio sulaukęs ir abejingų nepaliekantis projektas „Palikta kava“ Anykščiuose esančiuose kavos namuose lapkričio 15-ą vyko jau trečiąjį kartą. Tai socialinė akcija, kurios metu perkant vieną kavos puodelį, kitas dovanojamas jo neišgalinčiam įsigyti žmogui. Iš užsienio atkeliavusi tradicija prigijo ir šios iniciatyvos Anykščiuose pradininkams „Coffee hill Anykščiai“. Šįkart, vietoj kavos, buvo vaišinama kakava ir pieno kokteiliais. O renginio svečiais tapo vaikų globos namų auklėtiniai.

 • Kabančio tilto renovacija baigta

  Mikierių tiltas (Anykščių r.) – tai pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę, jungiantis Mikierius ir Inkūnus. Viename krante – prie Šimonių girios įsikūrusi miškų ūkio gyvenvietė, girininkija, mokykla, medicinos punktas, kitame – Inkūnų bažnyčia, kapinaitės.

 • Į Anykščius kviečia Obuolinės

  Rugsėjo 22 dieną obuoliais kvepiančiuose Anykščiuose visą dieną ir visą vėlyvą vakarą šurmuliuos mugė, muziejai, miestas ir turizmo erdvės net ir sutemus vilios užsukti ir pasibūti.

 • Dėl gausaus obuolių derliaus Anykščiuose nusidriekė eilės

  Sezonui įsibėgėjus Lietuvos sodininkai obuolių derlių suskubo vežti į supirkimo punktus. Beveik 20 vilkikų eilė su lietuviškais obuoliais nusidriekė Anykščiuose, „Anykščių vyno“ gamykloje. Sodininkams, kurie šiuo metu eilės pabaigoje, laukti, kad priduotų obuolius, gali tekti ir parą.

 • Utenos krašto kūrėjas Irmantas Rimkus

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su medžio grafiku Irmantu Rimkumi. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki liepos 23 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Anykščiuose diskutavo apie kurortinių teritorijų dabartį ir ateitį

  Birželio 19 dienos popietę Anykščių menų inkubatoriuje–menų studijoje Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio kvietimu susitiko penkių Lietuvos savivaldybių, turinčių kurortinės teritorijos statusą, merai: Anykščių rajono savivaldybės meras K. Tubis, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybių turizmo centrų atstovai ir administracijų specialistai, kuruojantys turizmo sritį.

 • Anykščiai siekia tapti daugiausia virtualių trasų turinčiu miestu

  „Šiandien Anykščiai gali pasigirti dvejomis virtualiomis trasomis, tačiau planuojame sukurti dar keturias. Džiaugiuosi, kad miestas imasi iniciatyvos, modernėja ir siekia turėti daugiausiai virtualių trasų žingsnius skaičiuojančioje mobilioje programėlėje „#walk15“, – teigė trasų kūrėja, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė. Naujos virtualios trasos bus kuriamos bendradarbiaujant su Anykščių rajono savivaldybe, VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centru ir Anykščių regioniniu parku.

 • Kviečia pažinti Anykščius einant pėsčiomis

  Jau gegužės 26 dieną, šeštadienį, Anykščiuose bus pristatyta nauja virtuali trasa. Renginio organizatorė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė teigia norinti įvesti tradiciją, kad žmonės atvykę į Anykščius, eitų ir pažintų patį miestą ir sužinotų daug įdomių ir nuotaikingų faktų. Virtuali trasa sukurta bendradarbiaujant su Anykščių rajono savivaldybe ir Anykščių turizmo ir verslo informacijos centru.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3887
Vakar apsilankė:8478
Šią savaitę apsilankė:42990
Šį mėnesį apsilankė:163457
Viso (nuo 2015-02-16):11381304
Šiuo metu naršo:
82
2019-10-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!