Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija
LietuvaKalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija
2016 gruodžio 01, Ketvirtadienis 09:01

Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija

Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija

Viktorija Braškytė – lietuvių tremtinio Algio Braškio duktė. Su ja susipažinome „Misija Sibiras'16" ekspedicijos metu Igarkoje, kur ji apsilankė mūsų stovyklavietėje. Lietuva Viktorijai visada buvo labai svarbi, svarbi ji ir visiems Sibire likusiems tremtiniams bei jų vaikams ir vaikaičiams. Tad, „Misija Sibiras" organizuojama akcija „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija" skirta tiek jiems, tiek Viktorijai. Akcijos metu kiekvienas norintis galės parašyti atviruką, kuris bus išsiųstas Sibire tebegyvenantiems lietuviams tokiu būdu siekiant parodyti, kad nė vienas lietuvis nėra pamirštas, kad ir kur begyventų. Juk ranka rašytas nuoširdus kalėdinis linkėjimas gali ištirpdyti tūkstančius kilometrų, skiriančių Lietuvą ir Sibirą.

Viktorijos Braškytės mama – rusė, tėtis – lietuvis Algis Braškys, kuris į Igarką buvo ištremtas 1948 m. vasarą. Pati Viktorija Lietuvoje niekad nebuvo, bet apie ją girdėdavo tėčio pasakojimuose. Jis labai dažnai prisimindavo savo paties tėtį (Viktorijos senelį): kaip jie jodinėdavo arkliu, važiuodavo vežimu, vis pasakodavo apie lietuvišką gamtą. Tėčio Viktorija neteko būdama 14 metų – jis nuskendo Jenisiejuje. „Jo kūno taip ir nerado, todėl jam paminklas yra pastatytas naujose rusų kapinėse", – pasakoja Viktorija. Viktorija jau daugybę metų negirdėjo istorijų apie Lietuvą, bet šalies tikrai nepamiršta. Po susitikimo su mumis Viktorija žadėjo net eilėraštį Lietuvai parašyti. Tai jai ypatingas kraštas.
Lietuva ypatinga ne tik Viktorijai. Sibire likę gyventi ištremti lietuviai ne vien patys brangina gimtą kraštą, bet ir savo vaikams bei anūkams atsiminimais ir istorijomis įskiepija meilę tokiai tolimai, tokiai mažai, bet tokiai brangiai Lietuvai. Artėjant gražiausioms metų šventėms pasidalinkime tradicinių lietuviškų Kalėdų jausmu su tais, kuriems lietuviškumas ypač brangus. Nusiųskime lietuvišką kalėdinį atvirlaiškį į Sibirą!
Visiems norintiems prisidėti prie akcijos verta įsidėmėti kelias detales:
1. Atviruką galite išrinkti pagal savo skonį. Rekomenduojame pasirinkti lietuviškų motyvų turintį atviruką, bet tai nėra privaloma;
2. Sibire gyvenantys lietuviai dažniausiai jau būna primiršę lietuvių kalbą, o jų atžalos jos nė nemoka. Tad, atviruko tekstas turi būti dvikalbis. Perskirkite atviruką perpus, ir vienoje pusėje tekstą rašykite lietuviškai, o kitoje pusėje – rusiškai (vietos adresui ar pašto ženklui palikti nereikia, atvirukai bus siunčiami vokuose);
3. Užpildytą atviruką (kreipinio nerašykite, atvirukai Sibire gyvenantiems lietuviams bus siunčiami atsitiktine tvarka) galite atnešti arba atsiųsti į labdaros ir paramos fondo „Jauniems" biurą, adresu Didžioji g. 8-5, 01128, Vilnius. Atvirukų laukiame iki gruodžio 15 dienos.
Šiandien vis mažiau jaunų žmonių moka rusų kalbą, todėl siūlome prie akcijos „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija" prisidėti kartu su grupėmis ir bendruomenėmis. Atvirukus rašykite kartu su tais, kurie gali padėti išversti bei užrašyti sveikinimus rusų kalba. Rašykite kartu mokyklose, rusų kalbos pamokų metu su mokytojų pagalba, aplankykite savo senelius ir atviruką užrašykite kartu su jais arba su puodeliu karštos kalėdinės arbatos pasibelskite į vyresniųjų kaimynų duris ir paprašykite jų pagalbos verčiant sveikinimus. Į pagalbą taip pat galite pasikviesti ir savo miesto tremtinių sąjungų narius. Juk kartu daryti gera yra kur kas smagiau!
Jūsų užrašytų atvirukų kelione iš Lietuvos į Sibirą nemokamai pasirūpins mūsų partneriai – Lietuvos paštas!

misijasibiras.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Į Kazachstaną bus išlydėta aštuonioliktoji „Misija Sibiras“ ekspedicija

  Liepos 17-ą iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyksta „Misija Sibiras'19“ ekspedicija į Kazachstaną. Šešiolika komandos narių Karagandos apylinkėse šukuos kapines, lankys lagerius ir susitiks su vietoje gyvenančiais lietuviais bei jų palikuonimis.

 • „Misija Sibiras“ ekspedicijai ir vėl atsisakyta išduoti vizas vykti į Sibirą

  Rusijos Federacijos ambasada Lietuvos Respublikoje antrus metus iš eilės atsisakė išduoti vizas „Misija Sibiras“ ekspedicijai. Šiais metais „Misija Sibiras'19“ komanda planavo vykti į Krasnojarską ir įgyvendinti pernai metų planą, tvarkydami čia esančius lietuvių kapus bei susitikdami su šiose vietose tebegyvenančiais lietuviais.

 • „Misija Sibiras'19“: svarbiausia ne ekspedicijos lokacija, o tikslas

  Keturioliktus metus skaičiuojantis projektas „Misija Sibiras“ šiemet ruošiasi išlydėti jau 18-ąją ekspediciją ir skelbia „Misija Sibiras'19“ ekspedicijos dalyvių atrankos pradžią. Iki gegužės 5 dienos kiekvienas norintis yra kviečiamas sukurti ateitį istorijai ir išbandyti savo galimybes šių metų atrankoje adresu www.misijasibiras.lt.

 • „Misija Sibiras“ keičia ekspedicijos planą: šiemet vyks į Kazachstaną

  Birželio pabaigoje paskelbta žinia, jog Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje atsisako „Misija Sibiras'18“ komandai išduoti vizas, sukėlė diskusijų bangą viešojoje erdvėje. Situacijai nepasikeitus, projekto organizatoriai teigia, jog šiemet abi ekspedicijų komandas išlydės atlikti savo misijos politinių kalinių laidojimo vietose Kazachstane.

 • Svečiuose – „Misijos Sibiras“ dalyviai

  Sausio 23 dieną Utenos Aukštakalnio progimnazijoje mokiniai susitiko su „Misijos – Sibiras“ dalyviais: Laimiu Kasparavičiumi, Martynu Norkūnu ir Dovydu Žiogu, kurie papasakojo apie 16-ąją ekspediciją į Sibirą, į Irkutsko sritį. Šios kilnios misijos metu tvarkė lietuvių tremtinių kapines, darė ir statė jose lietuviškus kryžius, bendravo su vietiniais gyventojais, kurie tebeprisimena lietuvius tremtinius, kai kurie su jais susiję ir kraujo ryšiais.

 • Šiemet „Misija Sibiras'17“ Prezidentės laiškus veš į Irkutską

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Misijos Sibiras'17" komanda, kuri Pasaulio lietuvių vienybės dieną, liepos 17-ą, išvyks į ekspediciją Irkutsko srityje.

 • „Misija Sibiras“ atskleidė, kur vyks šių metų ekspedicija

  Paskutines atrankos į 2017 m. ekspediciją dienas skaičiuojantis projektas „Misija Sibiras" skelbia, kur šiemet tvarkys kapines bei ieškos gyvosios mūsų šalies istorijos apraiškų. Po ilgo ir atsakingo ekspedicijos maršruto planavimo šiemet buvo nuspręsta vykti į Irkutsko sritį, kur sovietų represijų laikotarpiu buvo ištremta daugiau nei 12 000 lietuvių.

 • „Misija Sibiras'16“: DIDYSIS pristatymas Utenoje

  2016 metais Sibire lankėsi jau 15-oji „Misija Sibiras" ekspedicija ir ji buvo išties ypatinga.

 • Į Sibirą iškeliavo 900 kalėdinių atvirlaiškių

  Gruodį startavo „Misija Sibiras" organizuota akcija „Kalėdinis atvirlaiškis į Sibirą arba #SuKalėdomViktorija". Akcijos tikslas – Sibire gyvenantiems lietuviams nusiųsti lietuvišką šventinį sveikinimą, taip siekiant parodyti, kad nė vienas lietuvis nėra pamirštas, kad ir kur begyventų. Prie akcijos galėjo prisidėti visi norintys. Susidomėjimas buvo neįtikėtinai didelis – šiandien su Lietuvos pašto pagalbą į Sibirą iškeliavo net 900 atvirukų, skirtų Viktorijai ir kitiems Sibiro lietuviams.

 • Pirmieji „Misija Sibiras“ įspūdžiai – tarp savų

  „Misija Sibiras" yra Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kurį rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems". Nuo „Misija Sibiras" pradžios į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane bei Tadžikistane dalyviai jau grįžo iš vienuoliktos ekspedicijos. Šiųmetinės ekspedicijos dalyviai, praleidę dvi savaites už poliarinio rato esančioje Igarkoje, sugrįžo į Lietuvą ir jau dalijasi pirmaisiais įspūdžiais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7103
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:7103
Šį mėnesį apsilankė:7103
Viso (nuo 2015-02-16):13808665
Šiuo metu naršo:
85
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!